logo template4

Kokosový olej organický

vyberte hmotnosť:
500 ml 0.000
1000 ml1 9.000
Kód produktu: z SKU1126
EAN: 3800231692923
Výrobca: zoya
Záručná doba:: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom +1
11.90
ks

Organický kokosový olej


Kokos je ovocie kokosovej palmy. Kokosová palma je členom rodiny Arecaceae a môže dorásť až do 30 metrov. Kokosová palma sa pestuje v tropickom svete. Prakticky každá časť kokosovej palmy má ľudské využitie.
 
Kokosový olej je tiež známy ako kokosové maslo. Extrahuje sa z kokosu. Kokosový olej sa po stáročia používa ako dôležitý zdroj potravín pre zdravie a všeobecnú pohodu v tradičných komunitách tropických oblastí. Považuje sa za „funkčnú potravinu“, pretože poskytuje mnoho zdravotných výhod nad rámec jej výživového obsahu. Kokosový olej má osobitný význam, pretože má liečivé vlastnosti ďaleko za hranicami akéhokoľvek iného dietetického oleja a vo veľkej miere sa používa v tradičnej medicíne u ázijských a tichomorských populácií. Obyvatelia Pacifiku považujú kokosový olej za liek na všetky choroby. V tradičnej medicíne sa kokosové orechy používali na liečbu rôznych zdravotných problémov vrátane nasledujúcich: plešivosť, modriny, popáleniny, prechladnutie, zápcha, kašeľ, horúčka a rany atď.
 
Nedávny výskum potvrdzuje tradičné presvedčenie, že kokosová palma je „Strom života“ a že rovnako ako akékoľvek iné čisté, celé jedlo, kokosové orechy a panenský kokosový olej zohrávajú významnú úlohu pri vyváženej a výživnej strave. Kokos je vysoko výživný a bohatý na vlákninu, vitamíny a minerály. Je to tuk pozostávajúci z asi 90% nasýteného tuku. Olej obsahuje prevažne triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, obsahujúce približne 92% nasýtených mastných kyselín, 6% mononenasýtených mastných kyselín a 2% polynenasýtených mastných kyselín. Z nasýtených mastných kyselín je kokosový olej primárne 44,6% kyseliny laurovej, 16,8% kyseliny myristovej, 8,2% kyseliny palmitovej a 8% kyseliny kaprylovej, hoci celkovo obsahuje sedem rôznych nasýtených mastných kyselín. Jedinou mononenasýtenou mastnou kyselinou je kyselina olejová, zatiaľ čo jedinou polynenasýtenou mastnou kyselinou je kyselina linolová.
 
Rozdiel medzi kokosovým olejom a ostatnými olejmi je v molekule tuku. Všetky tuky a oleje sa skladajú z molekúl nazývaných mastné kyseliny. Existujú dva spôsoby klasifikácie mastných kyselín. Prvý, ktorý pravdepodobne poznáte, je založený na nasýtení. Máte nasýtené tuky, mononenasýtené tuky a viac nenasýtené tuky. Ďalší systém klasifikácie je založený na molekulovej veľkosti alebo dĺžke uhlíkového reťazca v každej mastnej kyseline. Mastné kyseliny pozostávajú z dlhých reťazcov atómov uhlíka s naviazanými atómami vodíka. V tomto systéme máte mastné kyseliny s krátkym reťazcom (SCFA), mastné kyseliny so stredným reťazcom (MCFA) a mastné kyseliny s dlhým reťazcom (LCFA). Kokosový olej sa skladá prevažne z mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom (MCFA), známych tiež ako triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (MCT).
 
Prevažná väčšina tukov a olejov v našej strave, či už sú nasýtené alebo nenasýtené alebo pochádzajú zo zvierat alebo rastlín, sa skladá z mastných kyselín s dlhým reťazcom (LCFA). Približne 98 až 100% všetkých mastných kyselín, ktoré konzumujete, je LCFA. Veľkosť mastných kyselín je nesmierne dôležitá, pretože naše telá na každú mastnú kyselinu reagujú a metabolizujú odlišne v závislosti od jej veľkosti. Fyziologické účinky MCFA v kokosovom oleji sa teda výrazne líšia od účinkov LCFA, ktoré sa bežne vyskytujú v našich potravinách. Nasýtené mastné kyseliny v kokosovom oleji sú prevažne mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom. Nasýtený aj nenasýtený tuk nachádzajúci sa v mäse, mlieku, vajciach a rastlinách (vrátane väčšiny všetkých rastlinných olejov) sa skladá z LCFA.
 
Kontraindikácie pre kokosový olej
Kvôli 100% obsahu pevných mastných kyselín by sa kokosový olej nemal používať na mastnú, veľmi-pórovú alebo na akné náchylnú pokožku, pretože môže póry ďalej zväčšovať alebo upchávať.
 
500ml
Pôvod: Filipíny
Organic Coconut Oil - 500ml, ZoyaBG ®,  500 ml

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien