logo template4

Kelp prášok BIO 250 g

NÁŠ TIP
Výrobca: naturisti
Záručná doba:: uvedené na obale
Kód: 6426282670788
Dostupnosť: vypredané
11.58 bez DPH
13.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kelp prášok BIO 250 g


Kelp sú veľké riasy, ktoré rastú v podmorskom svete plytkých oceánov bohatých na živiny. Patria do triedy hnedých rias a rastú prekvapivo rýchlo - pol metra za deň. Po vysušení a rozomletí na prášok sa riasy  stali populárnym doplnkom výživy a používajú sa predovšetkým na doplnenie stravy jódom.
Kelp (Kombu) sú veľké morské riasy, ktoré rastú v plytkých oceánoch pod vodou bohatou na živiny. Je bohatá na minerály, ako je vápnik, horčík a železo atď. Kelp je tiež známy svojím bohatým obsahom jódu, ktorý je dôležitým prvkom udržiavania správnej činnosti štítnej žľazy. Štítna žľaza môže regulovať našu výrobu energie a zlepšiť rýchlosť metabolizmu. Dobrý metabolizmus môže spotrebovať nadmerné množstvo tuku v našom tele. Preto sa zvyčajne odporúča ľuďom, ktorí majú pomalý metabolizmus. Na druhej strane je riasa tiež dôležitou ingredienciou pre kozmetické výrobky, ako sú šampóny, pleťové masky, mydlá, pleťové vody, atď.
 
použitie:
Odporúča sa konzumovať kelp riasu ako doplnok výživy, napríklad 1 - 3 krát denne, vždy 1/4 lyžičky.
Kulinárske návrhy:
Nápoje: Zmes 1/4 lyžičky sušenej riasy do vody, čerstvo vylisovanej šťavy alebo akéhokoľvek smoothie. Obzvlášť alkalizujúci nápoj môžete získať, ak ho zmiešate s jačmennou trávou.
Varenie: Pridajte ½ lyžičky sušenej riasy na šálku tepelne neupravených fazúľ alebo iných strukovín. Tým sa vývar zmení na zelený a trochu gélovitý. Pre konzervované fazule pridajte ¼ lyžičky pri zahrievaní. Ďalšou možnosťou je posypať ju na už uvarené jedlo.
Korenie: Mleté s opečenými sezamovými semienkami, pripravte korenie - na toasty, varené jedlá, popcorn atď.
Šaláty: Posypte na akýkoľvek šalát. Hodí sa s petržlenovou vňaťou, zelerom alebo cesnakom. Obzvlášť dobré s množstvom zeleru.
Syr: Zmiešajte so svojím obľúbeným mäkkým syrom - môže to byť sójový, mliečny alebo orechový syr.
Zmiešajte do humusu, petržlenového pesta, paradajkového pesta, avokádového dipu...
Šalátové dresingy: Pridajte na akýkoľvek dresing na báze oleja a octu (alebo olejovej a citrónovej šťavy), domáci alebo premade. Trochu emulguje a urobí ho trochu zeleným. Navrhované ¼ čl na jednu porciu.