logo template4

Kamélia olej zo semien natural

vyberte hmotnosť:
30 g 5.390
50 g 8.390
100 g 14.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: z SKU8168
Dostupnosť: na sklade
4.49 bez DPH
5.39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kamélia olej zo semien natural

 
Nerafinovaný a organický olej. Kaméliový olej má pozoruhodné zvlhčovacie vlastnosti a je jedným z najľahších olejov rastlinných semien. S jemnou chuťou sa rýchlo vstrebáva do pokožky, robí ju hodvábne mäkkú a hydratovanú, bez zanechania zvyškov tuku, ako sa bežne vyskytuje u iných olejov.
Camellia oleifera
Tento veľmi vzácny olej bol po stáročia vo východnej Ázii uznávaný pre jeho vysoko regeneračný a omladzujúci účinok na pokožku. Dnes sa tento osvedčený olej používa v niektorých z najvýznamnejších receptúr krásy.
Olej zo semien Camellia pochádza z rastliny Camellia oleifera, ktorá rastie v horách juhovýchodnej Ázie. Camellia Sinensis, ďalšia známa odroda, je čajovník a zdroj čierneho a zeleného čaju. Semená rastliny Camellia sa zbierajú a olej sa extrahuje olejovým lisom. Extrahovaný olej má ľahkú, ale živú vôňu.
Kaméliový olej má vynikajúcu schopnosť zadržovať vlhkosť a je jedným z najrýchlejšie absorbovaných rastlinných olejov. Jedinečné zloženie oleja mu umožňuje preniknúť do najhlbších vrstiev pokožky; podobne ako voda, ponechávajúc ju hladkú a pružnú. Nesušiaci a neuvoľňujúci olej je veľmi bohatý na mono-nasýtené esenciálne mastné kyseliny. Obzvlášť vysoký obsah kyseliny olejovej presahuje hladinu olivového oleja. Kaméliový olej obsahuje vitamíny, A, B a E a rôzne minerály, P, Zn, Ca, Fe, Mn a Mg. Okrem toho má kaméliový olej jedinečnú aktívnu zložku známu ako skvalén, ktorá je tiež dôležitou súčasťou prírodného zmäkčovacieho systému pokožky. Nedostatok skvalénu môže mať za následok suchú pokožku a predčasné starnutie, čo vedie k vráskam a ochabnutej pokožke.
Olej z kamélie je vynikajúci zvláčňujúci a skvelý hydratačný prostriedok. Ďalej pomáha obnoviť správnu rovnováhu pH a má tlmivú kvalitu, ktorá pôsobí ako účinný štít na ochranu pokožky pred prenikaním znečisťujúcich látok zo životného prostredia. Kaméliový olej chráni pokožku pred vyschnutím a doplňuje dôležité živiny. Vyhladzuje drsnú a šupinatú pokožku, upokojuje ľahko podráždenú pokožku a blokuje ultrafialové lúče. Čistý nerafinovaný olej z kamélie, ktorý sa používa pravidelne, pomôže udržať a obnoviť harmóniu, chrániť pred vekom a zvýšiť pigmentáciu. Zabráni tiež tvorbe strií počas tehotenstva. Používa sa okolo očí a úst a zmäkčuje vrásky a drobné línie zrelosti. Pre mužov, olej zo semien kamélie vytvára po holení nádhernú pokožku. Pravidelne sa nanáša, udržiava pokožku kondicionovanú a pomáha predchádzať popáleninám pri holení.
Pretože olej pozostáva hlavne z oleínu, nepodlieha polymerizácii ani oxidácii a netvorí tuhé látky pri nízkych teplotách (pokiaľ nie je zmiešaný s inými olejmi).
použitie:
Ideálne na tvár, telo a vlasy. Vhodný pre všetky typy pleti - suchá, zrelá, dokonca veľmi citlivá. Vyhladzuje jemné vrásky, vyživuje vlasy a spevňuje krehké nechty. Aromaterapeuti ho používajú pri terapiách masáží tváre, jaziev a celého tela.
Zloženie (INCI):
Cold pressed organic camellia seed oil (Camellia Oleifera Seed Oil). 
 
Výstraha:
Skladujte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia na chladnom a suchom mieste.