€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Kadidlo / Boswellia 50g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds SKU6776
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 5.49
6.59 ks

Kadidlo / Boswellia 50g 


Kadidlová živica pochádza z kríkovitých listnatých stromov pôvodom z Etiópie a častí Somálska, Ománu a Jemenu, ktoré môžu mať niekoľko kmeňov a dorastajú do výšky 2 až 8 metrov. Všetky časti stromu sú vysoko živicové, aj keď živica sa neobjaví skôr, ako má strom 8 rokov alebo starší.
Starí Egypťania používali živicu na kadidlo na počesť bohov, pridali ju do svojich parfumov a živicu aj olej používali na balzamovacie rituály, živica sa nachádzala v hrobke Tutanchamóna z roku 1323 pred Kristom.
Ako použiť:
Používajte živicu samostatne ako kadidlo, dobre sa mieša s inými bylinkami a živicami a často sa používa ako základná živica v zmesiach. Živica môže byť premenená na tinktúru alebo na prášok, čím sa získa pleťová voda, krémy, balzamy a mydlá na pokožku.

Kadidlo z oblasti Červeného mora (Boswellia papyrifera)

Charakteristika: väčšinou menšie kúsky, sladko-medová aróma Kvalita: 1. trieda

Poznáme tri druhy kadidla:
Indické kadidlo (Boswellia serrata): okrem dy,menia sa tradične používa ako liečivo a používa sa v kozmetických formuláciách. Po vydymení získa indické kadidlo sviežejšiu vôňu v porovnaní s ostatnými druhmi kadidla.
Somálsko, kadidlo Aden: (Boswellia carterii): pochádza zo Somálska, Iránu a Iraku. Boswellia carterii má podobne vysoký obsah kyselín Boswellia a tradične sa používa aj ako liečivo.
Etiópske kadidlo (kadidlo Červeného mora, Boswellia papyrifera): najdostupnejší druh kadidla. Pri dymení vydáva sladkú, teplú vôňu s ľahkou citrusovou notou. Boswellia papyrifera je veľmi podobná druhu Boswellia carterii. Je tiež veľmi populárne v kozmetickom priemysle.

 
Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien