€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Hroznový olej BIO, lisovaný za studena

vyberte veľkosť:
20 ml 11.900
50 ml 15.900
Výrobca: ecola
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 49418838
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 9.92
11.90 ks

Hroznový olej BIO, lisovaný za studena


Populárny nosný olej, ktorý je hojným vedľajším produktom vinárstva, hroznový olej, je výhodnou kozmetickou zložkou používanou na reštrukturalizáciu poškodeného a stresovaného tkaniva pokožky. Stabilný a cenovo dostupný základný olej.
 
Náš hroznový olej je bohatý na vitamín E a esenciálne mastné kyseliny obsahujúce viac kyseliny linolovej, ktorá je nevyhnutná pre dobré zdravie, ako mnoho iných nosných olejov a neobsahuje cholesterol. Pri použití v prípravkoch na starostlivosť o pleť prirodzene doplňuje oleje.
Hroznový olej, ktorý je bohatý na fytosteroly a mastné kyseliny linolové a olejové, je vynikajúci pre kozmetické prípravky. Je to účinný nemastný zvláčňujúci prostriedok s miernymi adstringentnými vlastnosťami. Vysoký obsah antioxidantov z neho robí úžasný a hydratačný produkt pre dozrievajúcu pleť a je všeobecne uznávaný spotrebiteľmi. Extra báječný ako olej na holenie.

Výhody hroznového oleja sú také početné! Čo je to však hroznový olej? Ak ste uhádli, že pochádza z hrozna, máte pravdu. Vitis vinifera je populárny nielen svojim vysoko zdobeným ovocím, ale aj olejom získaným zo semien tohto ovocia. Hroznová vínna réva sa vyskytuje v takmer 10 000 známych odrodách, pričom jednou z nich je Vitis vinifera. Táto dlhá stopková drevina, ktorá je zakorenená v pôde a ktorá sa nazýva liana, môže dorásť až 32 metrov na dĺžku.
 
Predpokladá sa, že hrozno, ktoré pochádza z oblasti Stredozemného mora, sa používa od obdobia neolitu, pričom k domestikácii dochádza niekedy medzi rokmi 3500 až 3 000 pred Kr., V juhozápadnej Ázii, na južnom Kaukaze (Arménsko a Gruzínsko) a západnom pobreží Čierneho mora (Rumunsko a Bulharsko). Verí sa, že Gréci zaviedli pestovanie hrozna a výrobu vína do Európy v minojskom veku. Výhody z hroznového oleja v modernej dobe viedli k vysokému dopytu po ňom a viedlo to k tomu, že ho mnoho regiónov pestovalo ako hotové plodiny. Hroznový olej sa hojne využíva pri výrobe osobných a priemyselných výrobkov, čo je trend, ktorý neustále rastie!

Odporúčané použitie:
Kozmetické aplikácie, ako sú maslové krémy a krémy na tvár, pleťové krémy a odličovacie krémy a krémy na nohy.
 
Suchá koža
Olej z hroznových jadierok udržuje optimálnu rovnováhu mastných kyselín a vody v našej pokožke. Je to vynikajúci hydratačný prostriedok, ktorý rýchlo preniká do pokožky, vyživuje ju, vyhladzuje vrásky a obnovuje rovnováhu vlhkosti narušenú v dôsledku klimatických a iných environmentálnych faktorov.
 
Vrásky a pigmentácia
Vďaka mimoriadne bohatému prírodnému vitamínovému zloženiu má olej z hroznových jadierok hydratačný, regeneračný a omladzujúci účinok, redukuje vrásky do šírky aj hĺbky, redukuje prejavy starnutia pokožky - suchosť, nedostatok lesku a pružnosti, pigmentové škvrny, atď.
 
Jazvy
Olej z hroznových jadierok obsahuje kyselinu linolovú, ktorá posilňuje bunkové membrány, zabraňuje upchávaniu pórov a zlepšuje hladkosť pokožky. Jeho pravidelné používanie je prospešné pri rôznych typoch kožných problémov vrátane akné, strií, odrenín atď.
 
Nedokonalosti pleti
Olej z hroznových jadierok má adstringentné vlastnosti. Jeho pravidelná aplikácia vedie k napínaniu a tonizácii pokožky. Je to užitočné najmä pre ľudí, ktorí majú mastnú pleť, ktorá tiež potrebuje hydratáciu.
 
Starostlivosť o vlasy
Olej z hroznových jadierok je v tradičnej indickej medicíne považovaný za vlasový kondicionér. Môže sa aplikovať ako olejová kúra na unavené vlasy alebo vmasírovať do suchých a šupinatých oblastí pokožky a vlasovej pokožky.

Zloženie (INCI):
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil

Použitie:

Olej z hroznových jadier rozpustí esenciálne oleje 1:20 na použitie na telo.

Na použitie na tvár rozpustite v pomere 1:40.

Môže sa používať samostatne alebo v kombinácii s éterickými olejmi.

Len na vonkajšie použitie!

Olej z hroznových jadierok: aplikácia a účinky

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien