€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Hroznový olej BIO, lisovaný za studena

vyberte veľkosť:
20 ml 11.900
50 ml 15.900
Výrobca: ecola
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 49418838
Dostupnosť: na sklade
9.92 bez DPH
11.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Hroznový olej BIO, lisovaný za studena


Populárny nosný olej, ktorý je hojným vedľajším produktom vinárstva, hroznový olej, je výhodnou kozmetickou zložkou používanou na reštrukturalizáciu poškodeného a stresovaného tkaniva pokožky. Stabilný a cenovo dostupný základný olej.
 
Náš hroznový olej je bohatý na vitamín E a esenciálne mastné kyseliny obsahujúce viac kyseliny linolovej, ktorá je nevyhnutná pre dobré zdravie, ako mnoho iných nosných olejov a neobsahuje cholesterol. Pri použití v prípravkoch na starostlivosť o pleť prirodzene doplňuje oleje.
Hroznový olej, ktorý je bohatý na fytosteroly a mastné kyseliny linolové a olejové, je vynikajúci pre kozmetické prípravky. Je to účinný nemastný zvláčňujúci prostriedok s miernymi adstringentnými vlastnosťami. Vysoký obsah antioxidantov z neho robí úžasný a hydratačný produkt pre dozrievajúcu pleť a je všeobecne uznávaný spotrebiteľmi. Extra báječný ako olej na holenie.

Výhody hroznového oleja sú také početné! Čo je to však hroznový olej? Ak ste uhádli, že pochádza z hrozna, máte pravdu. Vitis vinifera je populárny nielen svojim vysoko zdobeným ovocím, ale aj olejom získaným zo semien tohto ovocia. Hroznová vínna réva sa vyskytuje v takmer 10 000 známych odrodách, pričom jednou z nich je Vitis vinifera. Táto dlhá stopková drevina, ktorá je zakorenená v pôde a ktorá sa nazýva liana, môže dorásť až 32 metrov na dĺžku.
 
Predpokladá sa, že hrozno, ktoré pochádza z oblasti Stredozemného mora, sa používa od obdobia neolitu, pričom k domestikácii dochádza niekedy medzi rokmi 3500 až 3 000 pred Kr., V juhozápadnej Ázii, na južnom Kaukaze (Arménsko a Gruzínsko) a západnom pobreží Čierneho mora (Rumunsko a Bulharsko). Verí sa, že Gréci zaviedli pestovanie hrozna a výrobu vína do Európy v minojskom veku. Výhody z hroznového oleja v modernej dobe viedli k vysokému dopytu po ňom a viedlo to k tomu, že ho mnoho regiónov pestovalo ako hotové plodiny. Hroznový olej sa hojne využíva pri výrobe osobných a priemyselných výrobkov, čo je trend, ktorý neustále rastie!

Odporúčané použitie:
Kozmetické aplikácie, ako sú maslové krémy a krémy na tvár, pleťové krémy a odličovacie krémy a krémy na nohy.
 
Suchá koža
Olej z hroznových jadierok udržuje optimálnu rovnováhu mastných kyselín a vody v našej pokožke. Je to vynikajúci hydratačný prostriedok, ktorý rýchlo preniká do pokožky, vyživuje ju, vyhladzuje vrásky a obnovuje rovnováhu vlhkosti narušenú v dôsledku klimatických a iných environmentálnych faktorov.
 
Vrásky a pigmentácia
Vďaka mimoriadne bohatému prírodnému vitamínovému zloženiu má olej z hroznových jadierok hydratačný, regeneračný a omladzujúci účinok, redukuje vrásky do šírky aj hĺbky, redukuje prejavy starnutia pokožky - suchosť, nedostatok lesku a pružnosti, pigmentové škvrny, atď.
 
Jazvy
Olej z hroznových jadierok obsahuje kyselinu linolovú, ktorá posilňuje bunkové membrány, zabraňuje upchávaniu pórov a zlepšuje hladkosť pokožky. Jeho pravidelné používanie je prospešné pri rôznych typoch kožných problémov vrátane akné, strií, odrenín atď.
 
Nedokonalosti pleti
Olej z hroznových jadierok má adstringentné vlastnosti. Jeho pravidelná aplikácia vedie k napínaniu a tonizácii pokožky. Je to užitočné najmä pre ľudí, ktorí majú mastnú pleť, ktorá tiež potrebuje hydratáciu.
 
Starostlivosť o vlasy
Olej z hroznových jadierok je v tradičnej indickej medicíne považovaný za vlasový kondicionér. Môže sa aplikovať ako olejová kúra na unavené vlasy alebo vmasírovať do suchých a šupinatých oblastí pokožky a vlasovej pokožky.

Zloženie (INCI):
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil

Použitie:

Olej z hroznových jadier rozpustí esenciálne oleje 1:20 na použitie na telo.

Na použitie na tvár rozpustite v pomere 1:40.

Môže sa používať samostatne alebo v kombinácii s éterickými olejmi.

Len na vonkajšie použitie!

Olej z hroznových jadierok: aplikácia a účinky