logo template4

Esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú jedným z najaromatických a najúčinnejších spôsobov liečby kožných problémov a ich použitie nie je také zložité, ako by ste si mohli myslieť.
Esenciálne oleje využívajú silu botanických látok na liečenie a skrášlenie pokožky. Kozmetické výrobky na rastlinnej báze sa používajú už tisíce rokov. Starí Egypťania používali na kozmetické účely rôzne oleje a minerály. Prípravky na starostlivosť o pleť na rastlinnej báze môžu priniesť úžasné výsledky, čiastočne preto, že ich účinné látky sa nachádzajú v prírode. Tieto oleje sú tvorené stopercentne čistými rastlinnými extraktmi z prísad ako orchidea, bergamont, céder, pačuli, levanduľa a santalové drevo. Čo je to destilácia parou? Destilácia parou je najobľúbenejšou metódou destilácie éterického oleja. Vysoko tlaková horúca para prechádza rastlinným materiálom. Prchavé zlúčeniny rastlinného materiálu sa prenášajú do pary a prechádzajú cez cievku, kde sa ochladzujú. Po ochladení sa olej oddelí od vody. Zostávajúca voda sa stáva kvetinovou vodou / hydrosolom. Čo je to lisovanie a expresia? Lisovanie sa používa pri lúpaní citrusových plodov, ovocie spracované za studena. Táto technika sa používa predovšetkým v citrusových éterických olejoch, kde by teplo pary zničilo vôňu a vlastnosti. Na ovocie sa pôsobí mechanickým tlakom a výsledný olej je základným olejom. Čo je to Absolut? Absoluty je potrebné extrahovať rozpúšťadlom. Pri niektorých rastlinách je veľmi ťažké extrahovať éterický olej, a to buď pri produkcii kvalitného produktu, alebo pri dosiahnutí ekonomického výťažku. Príkladmi olejov, ktoré sa bežne získavajú extrakciou rozpúšťadlom, sú vanilka, jasmín a ruža. Normálne sa organický etanol používa na strmenie kvetín a potom sa odparí, aby zostala iba koncentrovaná absolútna rastlina.

Vďaka svojim zdraviu prospešným vlastnostiam a intenzite vône sa používajú v kozmetike, farmaceutických výrobkoch a aromaterapii. Prírodné esenciálne oleje nielen príjemne voňajú, ale majú aj ďalšie prínosy pre zdravie a krásu. Olej z čajovníka má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, horký pomarančový olej upokojuje zmysly a zabraňuje stresu a céder upokojuje zápal horných dýchacích ciest. V našom obchode nájdete množstvo vysoko kvalitných éterických olejov, ktoré lákajú svojou vôňou, sú príjemné na použitie a pomáhajú udržiavať pokožku tváre a tela krásnu.
Esenciálne oleje zohrávajú v aromaterapii kľúčovú úlohu - znižujú nervové napätie, zlepšujú náladu, pomáhajú pri liečbe nespavosti a bránia bolesti hlavy. Vybraný olej je možné použiť na inhaláciu, pridať niekoľko kvapiek do aróma lampy alebo posypať vankúš tesne pred spaním. Esenciálne oleje sú ideálne na relaxačnú masáž tela alebo ako doplnok do večerného kúpeľa. Esenciálne oleje sa môžu aplikovať topicky na pokožku a nechty. Malo by sa však pamätať na to, že niektoré z nich majú veľmi silný účinok a môžu dráždiť pokožku, preto by sa mali pred použitím zriediť (napr. Kokosovým olejom).

Triediť podľa: Názvu | Ceny | Odporúčania

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien