logo template4

DIY Telové hydratačné tyčinky z ruže a kakaa

DIY Telové hydratačné tyčinky z ruže a kakaa

Na výrobu týchto zvlhčujúcich tyčiniek s obsahom kakaa a ruží sa používa krémové kakaové maslo a upokojujúca ruža.

Okvetné lístky ruží sú upokojujúce a pomáhajú liečiť zápaly pokožky. Ricínový olej je výnimočný svojimi hydratačnými a kondicionačnými vlastnosťami. Kakaové maslo má neuveriteľné liečivé a anti-aging vlastnosti a účinkuje na hojenie vyrážok a prevenciu suchosti pokožky. Ružový íl je bohatý na antioxidanty, má vynikajúce hydratačné vlastnosti a navyše poskytuje pekne ružový odtieň.

Tento recept ponúka asi 2 x 70 g tyčinky (ako je to znázornené vyššie) alebo 8 - 10 2,5 cm kociek (s použitím formy na kocky ľadu).

Zloženie:

2 lyžice sušených lupienkov ruží (nechajte vylúhovať cez noc vo vašom ricínovom oleji)
½ šálky kakaového masla
4 lyžice vosku kandelily
½ šálky ricínového oleja alebo olivového oleja
½ čajovej lyžičky ružového ílu
18 kvapiek geranium éterického oleja
6 kvapiek bergamotového éterického oleja
6 kvapiek éterického oleja z grapefruitu

Postup:

Vložte sušené lupene ruží do ricínového alebo olivového oleja a nechajte ich lúhovať niekoľko hodín alebo cez noc. Po vyluhovaní sušených lupienkov ruže preceďte olej cez sitko do pohára a odložte nabok. Možno budete musieť vytlačiť okvetné lístky ruží, aby ste dostali viac oleja.
Pridajte kakaové maslo, kandelilový vosk, vylúhovaný ružový olej a ružový íl do taviacej nádoby s objemom 240 ml (môžete tiež použiť sklenený džbán).
Nádobu (alebo džbán) vložte do hrnca naplneného približne 5 cm vody na stredne nízkej teplote, kým sa vosk a kakaové maslo nerozpustí vo vodnom kúpeli.
Odstavíme z ohňa a pridáme éterické oleje.
Vložte do foriem. Môžete použiť akýkoľvek typ formy, ktorá sa vám páči, pokiaľ je tepelne odolná. Silikónové formy sú úplne bežné. Pred vložením do chladničky nechajte mierne vychladnúť.
Po vytuhnutí vyberte DIY tyčinky z formy. Skladujte v sklenenej nádobe na chladnom mieste mimo priameho slnečného žiarenia.
Ako použiť:

Ak používate malé 2,5 cm kocky na ľad alebo čokoládové formy, urobíte okolo 8 - 10 krémových tyčiniek. Zatiaľ čo väčšie formy vytvoria menej.

Použitie: potrite si ruky, lakte, kolená alebo akékoľvek iné miesto, ktoré je podľa vás potrebné navlhčiť. Môžete ich tiež použiť ako zvlhčovacie ošetrenie pri sprchovaní. Po dokončení sa jemne vtrite do pokožky.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien