€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Posledných 10 rakytníkových sirupov ako darček pre vás!

Poznáte produkty od spoločnosti Faunus Plant ?

Objednajte si teraz produkty značky Faunus Plant za zvýhodnené ceny, za minimálne  30 Eur a získate ako darček Sirup z rakytníka 200 ml. 

Platí pre prvých 30 objednávok nad 30 Eur.

Nakupovať

 

Divozel malokvetý BIO listy / kvety 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g listy rezané BIO 5.900
500 g listy rezané BIO 23.900
100 g kvety celé 9.900
500 g kvety celé 42.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 605
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 4.92
5.90 ks

Divozel malokvetý BIO listy / kvety

Kvety a listy divozelu (Flores & Folia Verbasci, Verbascum thapsus)

Verbasci flos - proti silnému kašľu
Divizna rastie majestátne až do 2 metrov nahor, kde sú vysadené jej jasne žlté kvety. Divozel je tiež známa liečivá rastlina, ktorá sa používa v ľudovom liečiteľstve na chronický kašeľ a zápalové ochorenia dýchacích ciest. Údajne pomáha zmierniť zápal slizníc a s tým spojený kašeľ, príznaky nachladnutia, príznaky podobné chrípke a zvýšenú tvorbu hlienu. Hlavným dôvodom je ich vysoký podiel slizovitých látok, ktoré sa ochranne šíria po boľavých miestach, ako je napríklad hrdlo. Kvet divozelu sa používa aj na vnútorné použitie pri problémoch s obličkami, chorobách močového mechúra, zápaloch slizníc čreva, hemoroidoch, bolestivých hnačkách a astme. Vonkajšie sa tradične používajú proti bolestiam uší, zápalu stredného ucha, zapálenej pokožke, bodnutiu hmyzom a všetkým svrbiacim kožným ochoreniam.

zložky
Saponíny (verbaskozid)
Sliz (asi 3%)
Flavonoidy
esenciálne oleje
Iridoidné glykozidy (aucubín)

čaj
2 - 3 čajové lyžičky zalejte vriacou vodou a po 10-15 minútach preceďte. Byliny môžete tiež zmiešať so studenou vodou a potom ich nechať prejsť varom. Kvetiny sa dajú dobre kombinovať s inými liečivými rastlinami, ako je podbeľ, slez, pŕhľava alebo fenikel. Keď zvlhnú, divozel zhnedne a stratí účinnosť. Preto by ste mali vždy skladovať na suchom a vzduchotesnom mieste.

dávkovanie
Pite šálku čaju 2 - 3 krát denne medzi jedlami alebo s jedlom.

Riziká a vedľajšie účinky
Riziká, vedľajšie účinky alebo interakcie nie sú známe. Pre svoju príjemne sladkú chuť a mierny účinok sa môže použiť aj na ošetrenie dojčiat a malých detí.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien