logo template4

Diatomaceous Earth / Dicalite do kozmetiky 100 g

Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: g 055447
Dostupnosť: vypredané
2.08 bez DPH
2.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Diatomaceous Earth / Dicalite do kozmetiky 100 g

Kremelina ako prírodný kozmetický exfoliant
Kremelina, tiež známa ako diatomit a DE, sú prirodzene sa vyskytujúce fosílne zvyšky rozsievok – jednobunkových vodných rias. Ide o takmer čisté sedimentárne ložisko pozostávajúce takmer výlučne z oxidu kremičitého. Častice kremeliny sú malé, drobivé, majú veľký povrch a majú hranatý tvar, čo im dáva mierne abrazívne vlastnosti.

Tieto abrazívne vlastnosti kremeliny z nej robia ďalší fantastický, prírodný doplnok do sveta krásy. Používa sa v osobnej starostlivosti ako abrazívum, absorbent, činidlo proti spekaniu a objemové činidlo, dispergačné činidlo bez povrchovo aktívnej látky a zakaľovacie činidlo. Môže sa tiež aplikovať lokálne ako pleťová maska ​​alebo peeling.

Prírodná kremelina Dicalite
Naša prírodná kremelina spĺňa normy NOP, pochádza z Nevady v USA, suší sa a triedi sa bez ďalšieho spracovania a predáva sa vo svojej prírodnej forme.

Kremelinu môžete použiť v niektorých kozmetických výrobkoch, ktoré používate každý deň.

Bieliaca zubná pasta: Abrazívne vlastnosti kremeliny ju robia obľúbeným prírodným doplnkom bieliacich zubných pást.
Posilňovač vlasov/nechtov: Spolu so želatínou a biotínom je oxid kremičitý (ako ten v kremeline) nevyhnutný pre budovanie silných, zdravých nechtov a vlasov. 
Protihrudkujúca látka: Kremelina sa môže použiť aj ako protihrudkujúca látka v rôznych kozmetických výrobkoch.
Absorbuje mastnotu: absorbuje prebytočný maz a vlhkosť v pokožke bez toho, aby ju vysušoval. To znamená, že môže pomôcť zmatniť a znížiť vzhľad lesklej pokožky bez toho, aby ju dehydratoval.
Abrazívny prostriedok: Odstraňuje nečistoty z povrchu tela, pomáha čistiť zuby a zlepšuje lesk.
Anti-aglomerácia: Zaisťuje tekutosť pevných častíc a obmedzuje ich aglomeráciu v kozmetických výrobkoch v prášku alebo tvrdej hmote
Objemové činidlo: Znižuje objemovú hmotnosť kozmetiky
Opacifikátor: Znižuje priehľadnosť alebo priesvitnosť kozmetických prípravkov

INCI : DIATOMACEOUS EARTH

Schválené Ecocert / Cosmos

Veľkosť častíc: 11 um
Aplikácia: 1 - 15 %

Kremelina je minerálny materiál pozostávajúci najmä z kremičitých úlomkov rôznych druhov fosílnych zvyškov rozsievok (mikrorias). Má výnimočnú absorpčnú schopnosť vďaka svojej jedinečnej morfológii, výsledkom čoho sú častice s mimoriadne veľkým povrchom.

V kozmetike a výrobkoch osobnej starostlivosti sa používa v deodorantoch, pretože urýchľuje odparovanie potu, kúpeľových výrobkoch, mydlách a čistiacich prostriedkoch, čistiacich prostriedkoch, púdroch na tvár, podkladových bázach a prípravkoch na starostlivosť o pleť.

Na mikroskopickej úrovni je DE oveľa tvrdšie a drsnejšie ako hlina.

Kremelina V KOZMETICKOM PRIEMYSLE
Zdá sa, že kremelina v kozmetike nedávno získava pôsobivé miesto. Absorpcia zápachu je neuveriteľná spolu so skutočnosťou, že je veľká asi ako červená krvinka, povedzme, že sa dobre mieša s make-upmi, deodorantmi a inými kozmetickými výrobkami, ako sú bomby do kúpeľa. V súčasnosti môžete vyrobiť rôzne kozmetické produkty, ktoré obsahujú kremelinu napr. mydlo zmiešané s kremelinou, pleťové masky s kremelinou a dokonca aj bomby do kúpeľa s kremelinou.

"Pretože tento prášok je tak jemne mletý, je dostatočne jemný na použitie na citlivú pokožku," hovorí dermatológ Dr. Joel Schlessinger. "Je tiež bohatá na minerály ako vápnik, horčík, meď, fosfor, selén a zinok."

1. DOMÁCA ZUBNÁ PASTA
Bežná zubná pasta je plná chemikálií a môže dokonca spôsobiť vredy v ústach, citlivosť zubov a poškodenie zubov! Vyrobte si radšej vlastnú domácu alternatívu a využite čistiacu silu kremeliny.

S týmto receptom na pastu budú vaše zuby skutočne čisté, odstránia sa škvrny, zníži sa citlivosť a do vašich zubov sa vrátia dôležité minerály, ako je vápnik. Zmiešajte kremelinu s siwak práškom, kokosovým olejom a mätovým esenciálnym olejom a použite ju ako bežnú pastu.

2. DIY DEODORANT
Deodorantové spreje a roll-ony sú ďalšie produkty, ktoré sú naplnené hormonálnymi disruptormi, karcinogénmi a dokonca aj pesticídmi! Môžu dráždiť pokožku, farbiť oblečenie a k tomu všetkému sa časom stávajú menej účinné.

Našťastie existuje veľa prírodných možností pre domácich majstrov pre tých, ktorí nechcú tieto drsné chemikálie vo svojom tele. Mnohé z týchto domácich dezodorantov však používajú sódu bikarbónu – čo je pre mnohých ľudí v poriadku – no dráždi tých, ktorí majú citlivé „jamky“. Kremelina je fantastickou alternatívou sódy bikarbóny – rovnako dobre pohlcuje pachy, ale nie je taká zásaditá. Vyskúšajte ju na prirodzenú ochranu pred zápachom v podpazuší, DIY deodorant vyrobený z kukuričného škrobu a kokosového oleja spolu s kremelinou.

3. ŽIARIACA PLEŤ
Nedostatok oxidu kremičitého vedie k rozpadu kolagénu, čo dodáva pokožke matný a starý vzhľad. Pravidelné používanie zdroja oxidu kremičitého môže zabrániť poškodenej pokožke a môže dokonca pomôcť pri iných kožných problémoch, ako sú ekzémy, vyrážky, akné a rezné rany a škrabance. Kremelinu možno použiť vo forme pleťovej masky alebo peelingu na tvár.

Na vytvorenie masky jednoducho zmiešajte prášok s vodou a naneste na tvár. Po zaschnutí umyte. Pre peeling zmiešajte pol polievkovej lyžice skvapalneného kokosového oleja s dvoma polievkovými lyžicami kremeliny a pred opláchnutím vmasírujte do tváre alebo tela.