logo template4

Citronella esenciálny olej 10 ml

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: m 1563
Dostupnosť: na sklade
3.83 bez DPH
4.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Citronella esenciálny olej 10 ml

Tiež známa ako Citronella typu Java - je považovaná za vynikajúcu v parfumérii a má silnú vôňu citrónu. Je dobrou voľbou pre mydlá, osviežovače vzduchu, repelenty proti hmyzu a dezodoranty. Bohatá na antiseptické, čistiace a protizápalové látky.
Rozptýlené, povznáša ducha, osviežuje vzduch.

Esenciálny olej z citronely je parou destilovaný z čerstvých listov trávy z citronely, ktorá úzko súvisí s citrónovou trávou. Má široké použitie v aromaterapii.
Zmesi difúzorov Citronella môžu vytvárať povznášajúcu atmosféru a odpudzovať lietajúci hmyz. Ak kupujete olej z citronely do difuzéra, potom je vašou najlepšou voľbou čistý éterický olej, ktorý tu predávame. Budete sa chcieť vyhnúť falšovaným alebo umelým prípravkom z citronelového oleja.
Citronellový olej sa môže používať aj v pleťových prípravkoch na dezodoráciu tela, výživu a liečenie pokožky a dokonca aj na kontrolu vší. Ak si chcete vyrobiť netoxický repelent proti hmyzu, mali by ste zvážiť použitie oleja z citronely aj mäty piepornej, pretože sú to prírodné repelenty proti hmyzu.
Táto svieža a citrusová vôňa má citrónové tóny a pochádza z trávy pomenovanej podľa francúzskeho slova, ktoré znamená „citrónový balzam“. Citronella, ktorá patrí do rodiny Cymbopogon, sa používa ako energizujúca a povznášajúca vôňa používaná v mnohých kozmetických výrobkoch vrátane parfumov. Osviežte svoju rutinu krásy pridaním kvapky do pleťového mlieka a rovnomerným rozložením do pokožky pre upokojujúce a hydratačné doplnenie. Alebo použite do šampónu na obohatenie vlasov a pokožky hlavy pre vyčistený a povzbudivo svieži pocit.

Ostrá a žiarivá vôňa.
Energetické a revitalizujúce.
Používajte v šampóne pre čistý pocit sviežosti.
Vdýchnutie: Položte na pracovný stôl a v prípade potreby nadýchnite, aby ste dosiahli jasný pick-up.
Krása: Naplňte si kvapku do šampónu a získate dávku sviežej sviežosti, výživených vlasov a vlasovej pokožky.
Kúpanie: Nechajte svoje starosti rozplynúť, urobte si teplý kúpeľ a pridajte 6 - 8 kvapiek na okamžitú sviežosť.
Masáž: Zrieďte niekoľko kvapiek do 10 ml nosného oleja pre hĺbkovú relaxačnú masáž.
Parfém: Prebuďte sa a aplikujte na pulzné body, aby ste dosiahli živú vôňu, nepretržite.
Zmesi s: levanduľa, bergamot, citrón, pomaranč, cédrové drevo, borovica a pelargónia.

Môže sa použiť na difúziu, inhaláciu alebo na pokožku v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii na doplnenie ovocných, kvetinových a bylinkových tónov.

Kvalita: 100% čistý a prírodný, botanicky a biochemicky definovaný, nedenaturovaný, neriedený éterický olej
Éterický olej získaný parnou destiláciou nadzemných častí Cymbopogon winterianus Jowitt
Vôňa: citrónová, svieža, sladká, mierne kvetinová, s jemným zeleným podtónom
Vzhľad: bledožltá mobilná tekutina
Hlavné zložky: citronellal, geraniol, citronellol, geranyl acetát

INCI: Cymbopogon Winterianus Herb Oil

Všeobecné použitie: aromaterapia, parfuméria, kozmetika

Upozornenia:
Nepoužívať počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívať pre deti do 6 rokov a staršie osoby. Používajte v nízkych dávkach a obmedzenú dobu. Možné pôsobenie podobné estrogénu. Vyhýbajte sa u osôb s epilepsiou.

Nikdy nepoužívajte éterický olej neriedený, pokiaľ vám to neodporučí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a certifikovaný aromaterapeut alebo bez konzultácie so skúseným a vyškoleným aromaterapeutickým lekárom.
Pred použitím éterických olejov odporúčame konzultovať s lekárom, ak ste tehotná, epileptička, máte rakovinu, problémy s pečeňou alebo akékoľvek iné závažné ochorenie, a skôr ako začnete používať éterické oleje pre kojencov a deti.
Esenciálne oleje uchovávajte mimo dosahu kojencov, detí a všetkých domácich miláčikov.
Aj keď sú niektoré z éterických olejov terapeutické / potravinárske, neodporúčame použitie éterických olejov na vnútorné použitie, pokiaľ nie sú predpísané vašim lekárom alebo certifikovaným aromaterapeutom na správne dávkovanie a použitie. Pred požitím akýchkoľvek éterických olejov sa poraďte so svojím zdravotníckym pracovníkom alebo skúsenými a trénovanými odborníkmi na aromaterapiu.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom