logo template4

Babassu olej, organický nerafinovaný

vyberte hmotnosť:
100 g 9.390
500 g 37.490
1000 g 60.590
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 084
Dostupnosť: na sklade
7.83 bez DPH
9.39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Organický nerafinovaný olej Babassu BIO


Divo rastúca v severovýchodnej Brazílii, babassu je palma, ktorá môže dorásť do výšky 20 metrov. Plody palmy babassu tvoria niekoľko zhlukov, z ktorých je asi 500 plodov, ktoré vyzerajú ako malé kokosové orechy. Nerafinovaný olej má krémovo sfarbený nádych s nádhernou orechovou vôňou a je tuhý pri izbovej teplote (do 24 ° C), ale pri kontakte s pokožkou sa ľahko taví. Je cenený v Južnej Amerike pre svoju vynikajúcu hydratačnú kvalitu a priaznivý účinok na pokožku. Vynikajúca náhrada kokosového oleja, ľahko zmýdliteľný a poskytuje jemné mydlo s dobrou penivosťou. Je to vynikajúce zmäkčovadlo, prospešné pre suchú aj mastnú pleť, jemne zvlhčuje pokožku bez toho, že by prispievalo k mastnému lesku, ktoré často ošetruje suchú, svrbivú a zápalovú pokožku.

Kozmetická surovina. Nerafinovaný organický olej babassu vonia nádherne orechovo, pozostáva hlavne z nasýtených mastných kyselín, a preto je tuhý pri teplote nižšej ako 24 ° C. Po zahriatí sa okamžite roztopí a vytvorí na pokožke jemný hodvábny pocit. Olej Babassu má vysoký rozširujúci faktor, takže obzvlášť rýchlo preniká do pokožky a vlasov a poskytuje trvalú ochranu pred stratou vlhkosti.

V porovnaní s krémami s inými rastlinnými olejmi má výhodu v tom, že obsahuje veľmi málo nenasýtených mastných kyselín.

To znamená, že sotva existujú škodlivé radikály, ktoré by mohli na pokožku útočiť. V Brazílii sa používa hlavne proti stareckým škvrnám a ako mydlo proti akné. Olejové mydlá Babassu vytvárajú úžasnú penu. V emulziách má stabilizačný účinok a dopĺňa recepty s olejmi bohatými na kyselinu olejovú a linolovú, aby vznikla vyvážená kaskáda. Špeciálnou vlastnosťou oleja babassu je vysoký obsah kyseliny laurovej, ktorá má antimikrobiálny účinok. Kozmetický priemysel preto používa olej babassu nielen na suchú, drsnú pokožku, ale aj na mastnú alebo zmiešanú pleť so zápalovými nečistotami. Jeho zložky sú v kozmetickom priemysle nepostrádateľné pre mydlá, šampóny a výrobky na starostlivosť o pokožku. Vysoko kvalitný olej babassu hrá vďaka svojim výživným a ochranným vlastnostiam úlohu aj v prírodných kozmetických výrobkoch.

Asi 500 rodín v severovýchodnej Brazílii sa živí výrobou organického bassu oleja z orechov palmy babassu. Pred viac ako 20 rokmi spojili sily a vytvorili družstvo COOPALJ. Projekt je certifikovaný od roku 2001 (IBD MA 001). Všetky časti palmy babassu majú ekonomickú hodnotu: kmeň a listy sú potrebné na stavbu domov, rastlinné vlákna na výrobu rôznych predmetov a listy na hnojenie polí. Ale matica je najdôležitejšou zložkou rastliny, pretože sa z nej získavajú dôležité látky pre výživu ľudí a zvierat. Rastlinné uhlie sa extrahuje zo škrupiny babassun. Mesokarp (hmota medzi škrupinou a maticou) sa používa na výrobu kvalitnej kaše pre deti. Olej sa potom nakoniec extrahuje z jadra a lisovací koláč sa podáva zvieratám, pretože obsahuje vysoký podiel bielkovín.

Náš olej z babassu je nerafinovaný. Je zbavený častíc nečistôt dekantáciou a mechanickým jemným filtrom a zachováva si svoju plnú farbu, vynikajúcu vôňu a všetky starostlivé vlastnosti oleja babassu.

Je certifikovaný ako ekologický a orechy sa otvárajú ručne. Asi 90% je možné z plášťa odstrániť v jednom kuse, takže olej má na rozdiel od oleja z mechanicky otvorených matíc dlhú životnosť.

Je to produkt spravodlivého obchodu, pretože výrobnému družstvu platíme spravodlivú cenu. Ľudia, ktorí sú vlastníkmi družstva, môžu získať o 40% lepšie ceny orechov ako miestny trh, čo výrazne prispieva k zlepšeniu príjmovej situácie. 

Žiadame o opatrnosť, ak ste alergický na orechy, pretože Babassu je druh kokosovej palmy a nemožno vylúčiť reakcie u ľudí alergických na orechy.

Navrhované použitie:

* Ľahký olej, ktorý neupcháva póry - vyživuje pokožku. Rýchlo vsiakne a hydratuje, zamkne vlhkosť. Olej s veľmi jemnou vôňou.
* Dobre sa mieša s éterickými olejmi - je vhodný na použitie v rôznych domácich kozmetických výrobkoch, ako sú krémy a pleťové vody.
* Babassu olej zvláčňuje, opravuje a obnovuje lesk vlasov. Vyživuje tiež pokožku hlavy.
* Podporuje zdravé nechty a kutikuly - posilňuje nechty a zjemňuje kutikuly.
* Lokálne môžete použiť malé množstvo oleja babassu na ošetrenie lupín, dezodoráciu, na liečenie malých rán a podráždenia kože.
 

VLASTNOSTI

 • Jemný  a prenikavý , veľmi dobrý masážny základ, ktorý nezanecháva pocit mastného filmu.
 • S jeho obsahom kyseliny laurovej, je to tiež vynikajúci olej pre výrobu mydiel , ktoré poskytuje dobré peniace zmydlenie.
 • Pôsobí proti voľným radikálom a proti starnutiu (vďaka tokotrienolom), bojuje proti starnutiu pokožky.
 • Ochranný , zabraňuje dehydratácii pokožky.

INDIKÁCIE

 • Všetky typy pleti, aj tá najcitlivejšia
 • Suché kože
 • Hrubá, šupinatá pokožka

POUŽÍVA SA

Použite ako prísadu do svojich prípravkov:

 • Masážny základ s éterickými olejmi
 • Mydlá, balzamy, krémy, ...
 • Prevencia starnutia pokožky
 • Suchý ošetrujúci olej pre telo

V PRAXI

 • Rastlinný olej Babassu sa používa ako prísada do vašich kozmetických prípravkov.
  Tento olej má tendenciu tuhnúť pri teplote pod 20 ° C. Tento jav nemá vplyv na jeho kvalitu. Odporúčame ho zahriať. ak je to potrebné, pred použitím prelejte pod prúdom vlažnej vody, aby ste ho skvapalnili.

VLASTNOSTI

 • Ochranný a filmotvorný , zabraňuje dehydratácii vlasov.
 • Obnovuje lesk a vitalitu poškodených vlasov.
 • Je bohatý na kyselinu laurovú, ako aj kokosový olej, a má vynikajúcu afinitu k vlasovým vláknam

INDIKÁCIE

 • Devitalizované vlasy
 • Hrubé vlasy
 • Suché konce

POUŽÍVA SA

Použite ako prísadu do svojich prípravkov:

 • Oleje a balzamy na vlasy na posilnenie a stimuláciu krehkých a suchých vlasov

SYNERGIE

 • Ak chcete vlasy skrášliť, urobte ich lesklejšími: ceramidy, ricínový olej, éterický olej Ylang-Ylang, ...
 • Na posilnenie vlasov: rastlinné oleje z kokosu, sapote, kukui a rastlinné maslá z manga, bambuckého masla, salu, kokumu a murumuru, ...
 • Pre lámavé vlasy: Citrónový éterický olej a borákový rastlinný olej, ...
 
Recept na domáce dezodoranty:
Pridajte 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy, približne 6 polievkových lyžíc marantového prášku a 10–15 kvapiek obľúbeného éterického oleja alebo oleja na 1/2 šálky roztaveného oleja Babassu.

Zloženie (INCI):
Orbignya Oleifera Seed Oil*
* z ekologického poľnohospodárstva
 
Babassu - nový kokosový olej / prečítajte si všetko o výhodách používania Babassu oleja