logo template4

Alfalfa prášok

Kód produktu: z SKU997
Výrobca: zoya
Záručná doba:: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom +1
6.80
Pôvodná cena 8.50, Zľava 20 %
ks

Alfalfa prášok


Alfalfa je trvalka kvitnúca rastlina pestovaná ako dôležitá kŕmna plodina. Vo Veľkej Británii, kde nie je široko pestovaná, sa nazýva lucerna. Alfalfa žije od troch do dvanástich rokov v závislosti od odrody a podnebia. Pripomína ďatelinu so zhlukami malých fialových kvetov. Má tiež hlboký koreňový systém, ktorý sa niekedy tiahne do 4,5 metra. Vďaka tomu je veľmi odolná, najmä voči suchu. Má tetraploidný genóm.
 
Semená Alfalfy sa používajú ako bylinný liek už viac ako 1 500 rokov. Semená Alfalfy majú vysoký obsah bielkovín, vápnika a ďalších minerálov, vitamínu A, vitamínov skupiny B, vitamínu C, vitamínu D, vitamínu E a vitamínu K. V skorých čínskych liekoch používali lekári mladé listy lucerny na liečbu porúch súvisiacich s tráviacim traktom a obličkami; Kĺby a kosti, pokožka a obehový systém. V Indii používali ájurvédskí lekári listy na liečbu zlého trávenia. Vyrobili zo semien chladiaci obklad. V tom čase bola alfalfa považovaná za užitočnú aj pre ľudí trpiacich artritídou a zadržiavaním vody.
 
Alfalfa sa navrhuje ako doplnkové jedlo pre ľudí s anémiou, cukrovkou. Pomáha pri rozširovaní chuti do jedla, prispieva k zvyšovaniu telesnej hmotnosti a používa sa ako diuretikum na zvýšené močenie, na poruchy trávenia a močového mechúra. Alfalfa sa tiež považuje za užitočný doplnok výživy na zvýšenie materského mlieka, na zmiernenie predmenštruačného syndrómu a na zníženie hladiny cholesterolu v krvi.
 
Upozornenia: Nepoužívajte, ak trpíte autoimunitnými chorobami. 
250g

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien