logo template4

Ženšen päťlistý - Jiaogulan Premium

vyberte veľkosť:
100 g sušené listy 14.900
100 g guličky 14.900
100 g prášok 13.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 584
Dostupnosť: na sklade
11.58 bez DPH
13.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Ženšen päťlistý - Jiaogulan Premium

Prémiová kvalita (takmer žiadne stonky)
Vzhľadom na súčasné nariadenia by sme chceli zdôrazniť, že Jiaogulan spadá pod nariadenie NOVEL FOOD v EU, ak je ponúkané ako jedlo. Nariadenie o nových potravinách sa týka potravín, ktoré boli na trhu iba nedávno. Nariadenie ustanovuje, že takéto „nové“ potraviny podliehajú rozsiahlym testom, čo je pre malé a stredné podniky ekonomicky nemožné.
Pretože sa Jiaogulan úspešne používa aj v kozmetike, predávame Jiaogulan ako surovinu pre kozmetiku. 

Používajte v kozmetike: účinné látky obsiahnuté v Jiaogulane podporujú regeneráciu pokožky. Všeobecné funkcie pokožky sú stimulované, aby sa stavebné látky v cievach mohli lepšie transportovať do zárodočnej vrstvy kože.

Jiaogulan má adaptogénny (vyrovnávací, adaptačný) a antioxidačný účinok. Lístky majú podobné zloženie fytonutrientov ako ženšen, ale považujú sa za ešte účinnejšie. Koncentrácia saponínu v sušených listoch jiaogulanu je mnohonásobne vyššia. Bylina je tiež známa ako bylina nesmrteľnosti, Xiancao (čínska), Amachazuru (japonská), ženský ženšen, 5-listový ženšen alebo päťprstový ženšen. Mimochodom, v japončine sa nazýva amachazuru, čo sa prekladá ako „sladký čaj“ - pretože Jiaogulan je prirodzene mierne sladký. Špeciálne vlastnosti rastliny Amachazuru objavili japonskí vedci, ktorí hľadali alternatívne sladidlo.

bohaté na saponíny a fytochemikálie
silný antioxidant
rastlinný adaptogén
pre prospešný vitálny čaj

Určité koncentrované fytochemikálie sú zodpovedné za adaptogénny účinok čaju Jiaogulan. Obsah saponínu v liste je okolo 7%. Jiaogulan má asi štyrikrát viac saponínov ako Panax Ginseng a od roku 1991 je jedným z 10 najúčinnejších posilňujúcich rastlín. Mimochodom, saponíny sú rozpustné v tukoch aj vo vode. Ďalej má Jiaogulan vysoký podiel antioxidačných látok. Antioxidanty bojujú proti voľným radikálom a chránia naše bunky pred oxidačným stresom. Ďalšími hodnotnými zložkami sú flavonoidy (napr. Rutín, kvercetín, ombuosid a yixingensín), polysacharidy a rôzne minerály a stopové prvky. Interakcia týchto cenných zložiek Jiaogulan podporuje regeneráciu.

Zaujímavé fakty o bylinke nesmrteľnosti
Jiaogulan (Gynostemma Pentaphyllum) pochádza z časti Ázie, od Japonska po Indiu. Svoje stále miesto v tradičnej čínskej medicíne (TCM) má od 15. storočia a je mimoriadne cenená ako čajový nápoj v Thajsku, Japonsku a Číne. Čaj jiaogulan sa pravidelne konzumuje v čínskej provincii Jiaogulan, odkiaľ pôvodne pochádza. Pretože tam má veľa obyvateľov viac ako 100 rokov, považuje sa za studňu mladosti. V mnohých západných krajinách je však bylina stále pomerne neznáma. Tmavozelené listy Jiaogulan sú päťdielne a na okraji mierne zúbkované. Vizuálne rastlina s popínavými stonkami pripomína tekvicovú rastlinu, pretože patrí do čeľade tekvicovité.