logo template4

Ylang-Ylang complete éterický olej - 10 ml

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: M-1576
Dostupnosť: na sklade
10.16 bez DPH
12.19 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Ylang-Ylang complete éterický olej - 10 ml

Cananga odorata, bežne nazývaná Ylang-ylang, je rýchlo rastúci strom čeľade Annonaceae, ktorý presahuje výšku 5 m ročne a dosahuje priemernú výšku 12 m. Rastie na úplnom alebo čiastočnom slnku a uprednostňuje kyslé pôdy pôvodného dažďového pralesa. Stále zelené listy sú hladké a lesklé, oválne, špicaté, so zvlnenými okrajmi a dlhé 13–20 cm. Kvet je zvislý, dlhý, so šiestimi úzkymi zelenkavo žltými (zriedkavo ružovými) okvetnými lístkami, skôr ako vzhľad morskej hviezdy, a poskytuje vysoko voňavý éterický olej.

Fenomenálny exotický olej s euforickou, zmyselnou a povznášajúcou vôňou má široké spektrum terapeutických a aromatických profilov. Upokojuje obavy a nedostatok dôvery. Prináša jeho afrodiziakálne vlastnosti, pomáha pri zvládaní hnevu, frustrácii, úzkosti a únave, uvoľňuje myseľ a utešuje telo.

Môže byť použitý pri difúzii, inhalácii alebo nanášaní na pokožku v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii na doplnenie kvetinových, drevitých a balzamikových akordov sladkými, solárnymi tónmi.

INCI: Cananga Odorata Flower Oil

Má upokojujúci účinok s kvetinovou arómou
Dobre sa zmieša s olejmi bergamotu, santalového dreva, levandule a pelargónie
Čistý éterický olej Ylang Ylang má relaxačnú kvetinovú arómu a hovorí sa, že pomáha obnoviť sebavedomie a rovnováhu v mysli a zároveň zvyšuje náladu. Ylang ylang sa tiež považuje za látku, ktorá pomáha kontrolovať tvorbu kožného oleja a tiež pomáha zvyšovať elasticitu pokožky. Ďalší skvelý éterický olej vhodný pre každý typ pleti. Umenie aromaterapie možno vysledovať až po veľké staroveké civilizácie Egypta, Grécka a Ríma, kde sa éterické oleje oceňovali pre svoje mnohostranné použitie. Aromaterapeutické oleje, ako je napríklad ylang ylang, sa môžu použiť jednotlivo alebo spolu, aby sa vytvorili vaše vlastné zmesi.
Eterický popis:
Čerstvé, kvetinové, sladké, mierne ovocné, voňavé, ale jemné.
Možné použitia:
Úzkosť, depresia, frigidita, hypertenzia, búšenie srdca, stres.
Bezpečnostné informácie:
Možná senzibilizácia.
10ml

Kvalita: 100% čistý a prírodný, celé spektrum, nefrakcionované (úplné), botanicky a biochemicky definované, nedenaturovaný, neriedený éterický olej

Éterický olej získaný úplnou parnou destiláciou kvetov Canaga odorata
Vôňa: sladká kvetinová, výrazná, mierne korenistá a ovocná s drevitým podtónom
Vzhľad: žltá mobilná tekutina
Hlavné zložky: germakrén, alfa farnesén, beta karyofylén, benzylbenzoát