logo template4

Vitasource™ - Baikalín aktívna látka, 20 g

Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: m A0045
Dostupnosť: na sklade
11.58 bez DPH
13.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vitasource™ - Baikalín aktívna látka, 20 g

Získava sa z koreňov Scutellaria Baicalensis, inovatívna aktívna látka, ktorá odďaľuje starnutie buniek a obnovuje vlastnosti, ktoré mali kožné bunky pred 10 rokmi, vďaka aktivácii génu telomerázy.
Čo je Baicalin?
Flavonoidový antioxidant pochádzajúci z koreňov rastliny šišaku bajkalského, baikalín je silný antioxidant s upokojujúcimi vlastnosťami, ktorý pomáha chrániť pokožku pred agresormi z prostredia.
Ukázalo sa, že výhody baicalínu pre pokožku zahŕňajú zvýšenú elasticitu, pevnosť a reštrukturalizáciu pokožky. Má tiež antioxidačné a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť začervenanie a opuch v dôsledku environmentálnych agresorov a škvŕn.
Baicalin znižuje známky starnutia zlepšením elasticity a pevnosti pokožky. Svojimi protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami tiež pomáha znižovať viditeľné účinky environmentálnych agresorov a škvŕn na pokožke.
 
Baicalin sa používa ako funkčná zložka v kozmetickom priemysle. Má mnoho prospešných vlastností vrátane antioxidácie, bielenia, odstraňovania pieh a akné, inhibície plesní a antialergických funkcií.

Výhody baikalínu pre starostlivosť o pleť

Antialergické a protizápalové
Podľa štúdie Pharmacological Laboratory of Tianjin Pharmaceutical Inspection Institute má extrakt scutellaria baicalensis významnú protizápalovú aktivitu. Extrakt scutellaria baicalensis má  inhibičný účinok na hyaluronidázu (hyaluronidáza je mukopolysacharidáza, jej silný inhibítor pôsobí antialergicky). To tiež naznačuje, že extrakt scutellaria baicalensis má antialergické vlastnosti. Preto sa extrakt scutellaria baicalensis môže používať v kozmetike na zmiernenie svrbenia pokožky a podráždenia pokožky.
Ochrana pred slnkom
Štúdia lekárskej fakulty Kyungpook National University poukázala na to, že extrakt zo scutellaria baicalensis obsahuje flavonoidy. Má teda silnú UV absorpčnú kapacitu a môže zmierniť smrť HaCaT buniek vyvolanú UV žiarením. Štúdia tiež ukázala, že opaľovacie krémy obsahujúce 24 % oxidu zinočnatého (svetelný stabilizátor) mali ochranný slnečný faktor (SPF) 17,8; pri pridaní 5% extraktu scutellaria baicalensis je SPF až 22,7. To naznačuje, že extrakt zo scutellaria baicalensis možno použiť ako bezpečný a účinný kozmetický opaľovací krém. Má silnú schopnosť absorbovať UV žiarenie v rozsahu 320nm-400nm (UV-A). Môže chrániť pokožku a predchádzať spáleniu od slnka.
Proti starnutiu
Extrakt zo Scutellaria baicalensis dokáže eliminovať voľné radikály, čím výrazne inhibuje tvorbu lipidových peroxidov. Okrem toho môže zvýšiť antioxidačnú kapacitu pokožky. S vekom a ultrafialovým žiarením sa ľudské teloméry (konce DNA) postupne skracujú, čo spôsobuje starnutie tela a ovplyvňuje fibroblasty. Fibroblasty dodávajú pokožke kolagén. Vo výskume zverejnenom Svetovou zdravotníckou organizáciou vedci použili ultrafialové svetlo na osvetlenie kožných buniek. V kožných bunkách, ktoré neobsahujú extrakt scutellaria, sa dĺžka telomér skrátila takmer o 70 %. Avšak v kožných bunkách aplikujúcich extrakt scutellaria sa teloméry obnovili na 64% svojej pôvodnej dĺžky. To naznačuje, že extrakt scutellaria baicalensis môže zvýšiť metabolizmus pokožky, zvýšiť elasticitu pokožky. Zároveň pôsobí proti vráskam a starnutiu.
VLASTNOSTI
 
odďaľuje starnutie buniek a obnovuje vlastnosti, ktoré mali kožné bunky pred 10 rokmi
 
zlepšuje tón pleti
 
odďaľuje starnutie
 
revitalizuje a reštrukturalizuje mikroreliéf pokožky
 
spomaľuje proces starnutia kožných fibroblastov
 
zvyšuje pružnosť a pevnosť
 
omladzuje vzhľad pleti
 
vysoký obsah flavonoidov
 
APLIKÁCIE
 
Vhodné pre krémy, séra, mlieka, gély, esencie, ošetrujúce prípravky
 
Pridajte v poslednom kroku formulácie pri teplote nižšej ako 40 °C
 
Úroveň použitia: 1-5%

INCI: Propanediol, Water, Baicalin

ISO 16128: Prírodný pôvod 1.0
Vzhľad: kvapalina
Rozpustnosť: vo vode
SKLADOVANIE: na chladnom a suchom mieste chránenom pred slnečným žiarením