logo template4

Vitamín C a zinok, Niksen, 60 tabliet

Výrobca: niksen
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 21608068
Dostupnosť: na sklade
3.99 bez DPH
4.79 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vitamín C a zinok, Niksen, 60 tabliet

Vitamín C ponúka široké spektrum priaznivých aktivít pre ľudské telo. Je to silný antioxidant a pomáha zachytávať voľné radikály, prispieva k udržaniu zdravia buniek a ciev. Vitamín C prispieva k zvýšeniu aktivity oxidu dusnatého a pomáha pri správnom fungovaní krvných doštičiek. Podporuje obranný systém tela a prispieva k zlepšeniu funkcie a aktivity bielych krviniek a podporuje zvýšenie hladín interferónu v protilátkovej reakcii a tiež vylučovanie hormónov týmusovou žľazou. Okrem toho tento antioxidant prispieva k tvorbe lymfocytov. Podporuje tvorbu a udržiavanie intracelulárnej základnej látky - kolagénu, ktorá je zase nevyhnutná pre zdravie kĺbov. Vitamín C pomáha pri vstrebávaní železa a tvorbe červených krviniek a pri premene kyseliny listovej na aktívnu formu. Vitamín C pomáha udržiavať zdravé kosti, chrupavky, pokožku, zuby a ďasná.

Zinok je kov, ktorý patrí do skupiny „základných stopových prvkov“. Pre zdravie človeka sú potrebné malé množstvá zinku. Zinok je nevyhnutný pre správny rast a údržbu ľudského tela. Vyskytuje sa v niekoľkých systémoch a biologických reakciách, hrá zásadnú úlohu pri syntéze bielkovín a pomáha regulovať bunkovú generáciu v imunitnom systéme ľudského tela. Zinok sa nachádza hlavne v najsilnejších svaloch tela a nachádza sa v obzvlášť vysokých koncentráciách v bielych a červených krvinkách, sietnici, koži, pečeni, obličkách, kostiach a pankrease. Viac ako 300 rôznych enzýmov v tele potrebuje zinok, aby správne fungovalo.

Zloženie:

Obsah 1 tablety:
Vitamín C (kyselina L-askorbová): 200 mg
Citrát zinočnatý - 16,5 mg (zinok ++ 5 mg)

Pomocné látky: sladidlo - sorbitol a sukralóza, mikrokryštalická celulóza, modifikovaný škrob - pšenica, aróma: mandarínka, stearan horečnatý a mastenec.

Navrhované použitie:

Pre deti od 5 do 12 rokov: 1 tableta denne.
Pre dospievajúcich a dospelých: 1 tableta trikrát denne.

Tabletu držte v ústach, kým sa úplne nevstrebá.

Doplnok stravy! Neprekračujte odporúčaný denný príjem! Produkt nie je náhradou pestrej stravy! Uchovávajte v pôvodnom obale, mimo dosahu detí!

Balenie: 60 sacích tabliet