logo template4

Sodium Phytate - dermofeel® PA-12

vyberte veľkosť:
20 g 8.190
100 g 34.900
Záručná doba:: uvedené na obale
Kód: m A0052
Dostupnosť: na sklade
6.83 bez DPH
8.19 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Sodium Phytate - dermofeel® PA-12

Prírodné chelatačné činidlo a slúži ako biologicky odbúrateľná alternatíva k EDTA. Účinne inaktivuje kovové ióny v kozmetických prípravkoch. V kombinácii s kozmetickými antioxidantmi pôsobí synergicky.
 
Toto prírodné chelatačné činidlo účinne inaktivuje kovové ióny vytvorením komplexu medzi chelátorom a kovom. Kovy sa môžu dostať do kozmetického prípravku z výrobného zariadenia ako nečistoty z prísad (napr. extrakty, pigmenty) a z procesnej vody. Kovy v kozmetických prípravkoch podporujú oxidačné reakcie, môžu spôsobiť zmenu farby a zhoršiť penivé vlastnosti povrchovo aktívnych látok.
 
Fytát sodný je sodná soľ kyseliny fytovej, nasýtenej cyklickej kyseliny. Kyselina fytová sa hojne nachádza v rastlinných tkanivách, najmä v otrubách a semenách, kde pôsobí ako hlavná zásobná forma fosforu.
 
Chelatačné činidlá sa bežne pridávajú do kozmetických prípravkov, aby pôsobili ako konzervačný potenciátor. Mikroorganizmy potrebujú stopové kovy na udržanie a prežitie bunkovej steny. Chelanty sa viažu na tieto kovy, čím sa stávajú nedostupnými pre baktérie, čím sa baktérie oslabujú a kozmetickým konzervačným látkam sa umožňuje účinnejšie pôsobiť. Na tento účel sa do kozmetických prípravkov bežne pridáva EDTA a podobnú funkciu má aj fytát sodný.
 
Okrem svojich chelatačných vlastností má fytát sodný ďalšie výhody pre pokožku:
 
Zvlhčuje pokožku
Zlepšuje elasticitu pokožky
Normalizuje mastnú pleť
Môže pomôcť znížiť veľkosť pórov
Pomáha zosvetliť pokožku
Môže pomôcť zlepšiť vzhľad celulitídy

Fytát sodný je zlúčenina odvodená od inozitolu. čo sú prirodzene sa vyskytujúce sacharidy nachádzajúce sa v rastlinách v kozmetike Fytát sodný sa používa ako chelatačné činidlo a stabilizátor. Tu sú hlavné funkcie:
 
Chelatačné činidlo: Fytát sodný pôsobí ako chelatačné činidlo. To znamená, že sa môže viazať na kovové ióny prítomné vo vode alebo kozmetických prípravkoch. To zabraňuje negatívnym účinkom kovových iónov, ako je oxidačné znehodnotenie alebo zmena farby kozmetických výrobkov chelatáciou týchto kovových iónov Fytát sodný zvýši stabilitu a celkovú kvalitu kozmetických prípravkov.
 
Stabilizátor: Fytát sodný tiež pôsobí ako stabilizátor tým, že bráni znehodnoteniu kozmetických výrobkov spôsobeným faktormi, ako je vystavenie svetlu, teplu alebo vzduchu. Fytát sodný pomáha udržiavať stabilitu produktov starostlivosti o pleť tým, že zabraňuje nežiaducim chemickým reakciám, ktoré môžu nastať v dôsledku prítomnosti kovových iónov. To zaisťuje, že si produkt zachová svoje zamýšľané vlastnosti a účinnosť.
 
Antioxidant: Fytát sodný má antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť chrániť pokožku a kozmetické výrobky pred poškodením voľnými radikálmi spôsobenými voľnými radikálmi. Voľné radikály sú vysoko reaktívne molekuly, ktoré môžu viesť k predčasnému starnutiu a poškodeniu pokožky elimináciou týchto voľných radikálov. Fytát sodný prispieva k celkovej antioxidačnej aktivite kozmetických prípravkov.
 
Vylepšenie zloženia: Fytát sodný môže zlepšiť účinnosť kozmetických prípravkov zvýšením rozpustnosti a dispergovateľnosti iných zložiek. Môže pomôcť pri emulgácii zložiek na báze oleja a vody. Kozmetickým výrobkom dodáva lepšiu stabilitu a textúru.
 
Činidlá na úpravu pokožky: Fytát sodný má hydratačné vlastnosti, ktoré hydratujú a upravujú pokožku. Môže pomôcť zlepšiť funkciu kožnej bariéry, výsledkom čoho je hladšia a jemnejšia pokožka
 
Vylepšenie konzervačných látok: Chelatačné a antioxidačné účinky fytátu sodného môžu prispieť ku konzervácii kozmetických výrobkov. Znížením vplyvu kovových iónov a oxidačných procesov pomáha predĺžiť trvanlivosť formulácií.
 
Zvýšená účinnosť produktu: Fytát sodný tým, že zabraňuje degradácii a zachováva integritu aktívnych zložiek, podporuje celkovú účinnosť prípravkov starostlivosti o pleť. Toto je obzvlášť dôležité pre produkty obsahujúce citlivé alebo reaktívne zložky, ako sú séra.

Priaznivé pre pokožku: Fytát sodný sa vo všeobecnosti považuje za bezpečný na použitie v produktoch starostlivosti o pleť a je kompatibilný s rôznymi prípravkami. Prispieva k vývoju produktov, ktoré sú účinné a dobre znášané pokožkou.
 
VLASTNOSTI
 
je úplne neutralizovaný a má pH ~12
 
používa sa v kombinácii s typickými antioxidantmi
 
vhodné pre všetky typy formulácií, ktoré sú náchylné na oxidačné reakcie na ochranu cenných zložiek, ako sú nenasýtené oleje alebo vonné zložky
 
v zmývateľných produktoch sa používa na udržanie penivých vlastností v prítomnosti tvrdej vody alebo na zabránenie zrážaniu nerozpustných solí mastných kyselín v mydlách
 
APLIKÁCIE
 
používané aplikácie starostlivosti o tvár, telo, slnko, nohy, ruky, pery a oči, dekoratívna kozmetika
 
môže byť pridaný do vodnej fázy počas každého kroku
 
vo fáze výroby
 
vodné roztoky fytátu sodného majú silne alkalické pH a môžu zvýšiť pH formulácie; tento efekt je potrebné kompenzovať, keď sa materiály citlivé na alkálie aplikujú vo vodnej fáze v rovnakom kroku výrobného procesu
 
všeobecná dávka: 0,05-0,5%
 
POZNÁMKA: Vďaka svojmu alkalickému správaniu je čistý fytát sodný korozívny materiál. Je potrebné zabezpečiť vhodné ochranné opatrenia. Produkt je hygroskopický.
 
INCI: Sodium Phytate

Vzhľad: slonovina, prášok
Rozpustnosť: vo vode
Vhodné pre: kozmetika, mejkap, mydlá, opaľovacia starostlivosť, toaletné potreby
Použitie: pre všetky druhy produktov Pôsobí ako chelatačné činidlo
 
Ako miešať: Zmiešajte vo vode (vodná fáza), vyhýbajte sa teplu nad 80 stupňov.

SKLADOVANIE
citlivé na vlhkosť, skladujte na chladnom a suchom mieste v tesne uzavretom obale