logo template4

Slimačí sliz / mucín do kozmetiky

bestseller

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom

vyberte veľkosť:
10 mlvypredané 3.490
100 mlna objednávku 27.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: g 1009
Dostupnosť: vypredané
2.91 bez DPH
3.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Slimačí sliz / mucín do kozmetiky 10 ml

Slimačí mucín z talianskej farmy

Aj keď použitie nekonvenčných prísad v starostlivosti o pleť nie je nič nové, obzvlášť u jednej by mohli spotrebitelia zdvihnúť obočie ... spočiatku. Začlenenie slimačieho slizu do kozmetických prípravkov a výrobkov starostlivosti o pleť je trendom, ktorý ponúka globálny trh. Kozmetické značky zahŕňajú slimačí sliz do výrobkov, ako sú pleťové masky, kozmetika, nočné krémy a ďalšie.

Čo je slimačí sliz?

Poznáte ten striebristý slizký chodník (tiež známy ako Helix Aspersa Müller Glycoconjugates), ktorý po sebe plaziaci slimák zanecháva na povrchu? Áno, presne o tom tu hovoríme.

Pretože slimáky majú mäkké, pórovité telá, majú tendenciu ľahko sa sušiť, a preto produkujú sliz - aby boli telá hydratované a zdravé. Slimačí sliz používaný v produktoch starostlivosti o pokožku a kozmetických formuláciách pochádza z farmových slimákov. Zatiaľ čo rôzni dodávatelia používajú rôzne metódy, kľúčovou súčasťou procesu je stimulácia slimákov, aby vytvorili sliz. 

Krémy proti starnutiu 

Pre mnohých nemusí byť vyznievanie kozmetického produktu s označením: slimačí sliz možno lákavé. Jeho výhody proti starnutiu však určite áno! Slimačí sliz, tiež známy ako Mucin, je už roky obľúbenou ingredienciou do výrobkov K-beauty. Zvyšok sveta ho v súčasnosti prijíma ako kľúčovú zložku, ktorá pomáha zvyšovať vitalitu pokožky.

Mucin má mnoho výhod pre širokú škálu typov pleti, a preto je v kórejských kozmetických formuláciách taký populárny. Výrobky naplnené mäkkýšmi si nárokujú množstvo výhod starostlivosti o pokožku. Niektoré z nich zahŕňajú:

Redukcia vrások
Zvyšovanie pružnosti pokožky
Posilnenie prirodzenej žiary
Zvyšovanie vitality pokožky
Hydratácia pokožky
Opravuje poškodenie kože
Upokojuje podráždenú pokožku
Vyblednuté jazvy po akné
Štúdie preukázali, že slimačí mucín dokonca pomáha pri ranách a iných kožných léziách. Extrakt má tiež pozitívny vplyv na zjazvenie akné, prevenciu akné, suchosť a hyperpigmentáciu. Štúdia publikovaná v časopise Journal of Drugs and Dermatology preukázala, že pri každodennom používaní topických produktov obsahujúcich sekréciu slimákov sa jemné linky a vrásky výrazne znížili.

Magické chemické vlastnosti slimačieho slizu vychádzajú z jeho konkrétneho zloženia glykozaminoglykánov a peptidov.

Glykozaminoglykány pre vašu pokožku
Filtrát sekrécie slimákov je prirodzene bohatý na glykozaminoglykány. Glykozaminoglykány sú polysacharidy (druh uhľohydrátov), ​​ktoré existujú ako súčasť „prírodného faktora vlhkosti“ vašej pokožky. Prirodzené faktory vlhkosti pomáhajú pokožke udržať si vlhkosť, čo prispieva k tomu, že sa bude cítiť napnutá a pevná..

Tieto čarovné glykozaminoglykány sú umiestnené okolo iných častí bunky, ktoré pomáhajú pri produkcii kolagénu a elastínu, ktoré sú nevyhnutné pre pevnú a hladkú pokožku. Ďalšou všeobecne známejšou zložkou glykozaminoglykánov v kórejskej kráse (a mimo nej!) Je pravdepodobne tá, ktorú veľmi dobre poznáte, kyselina hyalurónová! (Filtrát slimáka tiež obsahuje kyselinu hyalurónovú).

Glykozaminoglykány sú také čarovné, pretože sa vo vode môžu viazať na takmer 1000-násobok svojej hmotnosti (kyselina hyalurónová je jedným z týchto prirodzene sa vyskytujúcich glykozaminoglykánov vo vašej dermis). Tento tlmiaci prostriedok na vlhkosť je potrebný na ochranu častí bunky, ktoré prispievajú ku kolagénu a elastínu, ktoré sú potrebné pre pružnú a hladkú pokožku.

Slimáky majú svoj vlastný slimačí glykozaminoglykán vo forme glykozaminoglykánu nazývaného Acharan sulfát.

Magickým vlastnostiam Acharan Sulfate pri hojení rán sa vo vedeckej komunite venovala veľká pozornosť (pozri štúdie z rokov 2002, 2004, 2011) a má zásadné dôsledky pre vylepšenie vašej pokožky.

Slimačí glykozaminoglykán je zvláštny, pretože je známe, že na neho pevne viaže meď.

Peptidy viažuce meď sú jednou z najhorúcejších prísad proti starnutiu v priemysle starostlivosti o pleť, pretože vedecké štúdie preukázali, že stimulovali produkciu kolagénu v normálnej pokožke.

V štyroch samostatných placebom kontrolovaných klinických štúdiách publikovaných v rokoch 1998 - 2005 boli ženám podané peptidové krémy viažuce meď na meranie zlepšenia pleti. Tieto štúdie plošne zistili, že peptidové krémy na pokožku viažuce meď:

Napnú uvoľnenú pokožku a zlepšujú pružnosť
Zlepšujú hustotu a pevnosť pokožky
Zmiernia jemné vrásky a hlboké vrásky
Zlepšia jasnosť pokožky
Znížia poškodenie a hyperpigmentáciu (zjazvenie) 

Aby to bolo ešte lepšie, výrobky na starostlivosť o pleť s mucínom sú ideálnym spôsobom, ako pridávať peptidy viažuce meď, pretože peptid odvádza svoju najlepšiu prácu pri lokálnej aplikácii. Slimačí mucín okrem toho poskytuje optimalizované množstvo peptidov medi.

Slimák hrá dôležitú úlohu v tradičnej čínskej medicíne (TCM), jednom z najstarších a najlepšie zdokumentovaných systémov „etnomedicíny“, ktoré siahajú od staroveku až dodnes. Staré tradičné čínske lekárske texty tvrdia, že slimáky sú súčasťou širšieho rodu, ktorý dokáže liečiť zápalové stavy, ako sú ekzémy, menštruačné poruchy, abscesy, artritídu, astmu a popáleniny.

INCI: Snail secretion filtrate

Použitie v kozmetike: 2 - 5%