logo template4

Reetha prášok, mydlový orech

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: M-1437
Dostupnosť: vypredané
6.58 bez DPH
7.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Reetha prášok, mydlový orech 100g 

Reetha (Aritha) má dobré čistiace vlastnosti. Obsahuje vysoké hladiny saponínov - prírodný penivý prostriedok. Prirodzene čistí pokožku a vlasy, pomáha v boji proti lupinám a vyživuje vlasy.

Prášok Reetha pochádza z ovocia v Indii, je široko používaný v ayurvedských procedúrach a je populárnou ingredienciou v ajurvédskych šampónoch a hygienických výrobkoch.

Prirodzene obsahuje saponíny, ktoré po pridaní do vody reagujú ako mydlo a vytvárajú bubliny a penu (nie toľko ako povrchovo aktívne látky). Má správne pH, nevysychá ako mydlo, má antibakteriálne a čistiace účinky, je proti lupinám, dodáva lesk vašim vlasom. Je veľmi jemný na vlasy a pokožku.

Zloženie: sapindus mukorossi shell powder

Použitie Reetha prášku

Vhodné pre všetky typy pletí a vlasov. Odporúča sa najmä pre mastné vlasy, podráždenú pokožku hlavy, lupiny, mastnú pleť, pokožku postihnutú akné.
Je to dobrá alternatíva k mydlám a povrchovo aktívnym látkam pre citlivú pokožku a pokožku hlavy.

V prípade masky na tvár zmiešajte s horúcou vodou, vytvorte pastu, nechajte ju vychladnúť, naneste na tvár a nechajte pôsobiť cca. 10 minút a opláchnite. V prípade citlivej pokožky zrieďte neutrálnejším práškom, napríklad bielym ílom alebo ryžovým práškom.
Masku ​​na vlasy (instantný šampón) pripravíte nasledovne: zmiešajte s horúcou vodou, vytvorte jemnú pastu, nechajte ju vychladnúť, naneste na vlasy a pokožku hlavy, masírujte, nechajte pôsobiť pár minút a hojne opláchnite teplou vodou. 
Reetha prášok môže byť spojený s iným práškom na starostlivosť o vlasy a hygienu, ako napríklad: šikakai, amla, žihľava, kapoor kachli, ghassoul. Nemali by ste ho miešať so suchým šamponom. Je ho možné miešať s inými osobitnými zložkami pre peeling tváre.
Vyššiu koncentráciu saponínov je možné získať varom prášku reetha vo vode; výsledný roztok sa môže použiť ako 100% prírodný a rastlinný šampón, sprchový gél alebo tekuté mydlo, roztok sa musí použiť okamžite alebo musí byť konzervovaný (s 0,6% cosgardom) a uchovávaný v chladničke

Odporúčané kombinácie s Reetha práškom


s práškom Kapoor kachli na lesklé vlasy.
s práškom Tulsi a špeciálnymi éterickými olejmi na boj proti lupinám.
s žihľavovým práškom a Ghassoul pre starostlivosť o vlasy a mastnú pokožku hlavy.
zmiešajte so Shikakai a Amlou, aby sa vytvoril práškový šampón.
zmiešajte s práškom ibišteka, bielou hlinkou a exfoliačnou pomarančovou kôrou pre masku a pleťovú peeling.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom

Varovania: Nevdychujte, nepite, iba na kozmetické použitie.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom