logo template4

Ricín a ricínový olej

Jeden z najpopulárnejších olejov používaných v kozmetike. Vyrobené z rastliny zvanej ricínové bôby. Ricínový olej obsahuje veľké množstvo vitamínu E a omega 6 kyselín, má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Je to silný antioxidant, regeneruje a podporuje boj proti účinkom starnutia. Perfektne ovplyvňuje stav vlasov, pokožky, nechtov, mihalníc a obočia. Pomáha bojovať proti striám, maže suchú pokožku a stavy unavených a suchých vlasov.

Koža : Ricínový olej je pomerne ťažký a hustý olej. Je to vynikajúci regeneračný prostriedok pre suchú a popraskanú pokožku na pätách, lakťoch a kolenách. Stačí každý deň votrieť niekoľko kvapiek ricínového oleja do suchých oblastí pokožky. Ricínový olej je možné úspešne použiť na strie, malé rany alebo jazvy. Má obnovujúci a liečivý účinok. Je prospešný v boji proti akné. V prípade aplikácie oleja na konkrétne miesta sa odporúča navlhčiť vatový tampón a vtierať ho na pokožku, ktorú chcete regenerovať. V prípade veľmi suchej pokožky na pätách pripravte špeciálnu masku bambuckého masla a ricínového oleja. Zabalte si nohy do fólie a oblečte si silné ponožky. Nechajte celú noc. Ricínový olej je tiež možné pridať do telového mlieka alebo krému, aby sa posilnili regeneračné a výživné účinky vašej kozmetiky. Ricínový olej je tiež populárnym a lacným prostriedkom na výživu, zvlhčenie a posilnenie nechtovej platničky a kutikuly okolo nechtov. Stačí, keď každý večer pred spaním vmasírujete malé množstvo oleja do kutikuly a po niekoľkých týždňoch vás tento efekt pozitívne prekvapí. Ricínový olej sa pridáva do mnohých kozmetických výrobkov, ako sú napríklad masážne oleje, oleje do kúpeľa, rúže a lesk na pery. Vďaka svojim penivým vlastnostiam sa tiež široko používa pri výrobe studených mydiel.

Vlasy: Ricínový olej je známy svojimi priaznivými účinkami na vlasy. Ricínový olej sa môže pridávať v malom množstve do šampónu alebo do vlasových masiek a kondicionérov. Ak chcete vyživovať poškodené, suché a rozdelené konce vlasov, môžete použiť malé množstvo ricínového oleja. Ricínový olej môže byť tiež doplnkom mnohých domácich masiek na vlasy, napríklad s prídavkom vaječného žítka a citrónovej šťavy. Tento olej má prirodzené stmavovacie vlastnosti. Prieniku do kutikuly pokožky zvlhčuje jej štruktúru a vlasy stmavujú. Aby ste znížili stmavnutie oleja, pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy pred aplikáciou na vlasy. Pravidelné používanie ricínového oleja ako vlasovej prísady robí vlasy silnejšími, hustejšími, našuchorenejšími, mäkšími a lesklejšími.

Obočie a mihalnice: Posilnenie a stmavnutie obočia a mihalníc ricínovým olejom boli známe a používané našimi babičkami. Mihalnice sú tmavšie, hrubšie a dlhšie. Stačí natrieť malé množstvo oleja na špičku mihalníc alebo obočia pomocou kefy na mihalnice. Pamätajme !!! Pri aplikácii oleja dávajte pozor, aby sa olej nedostal do očí, inak by mohol dráždiť spojivky, spôsobiť slzy, podráždenie a pálenie očí. V takom prípade si umyte oči teplou vodou.

Triediť podľa: Názvu | Ceny | Odporúčania

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien