logo template4

Passion / mučenka kvet prášok 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g 8.900
500 g 38.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 12096
Dostupnosť: na sklade
7.42 bez DPH
8.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Passion / mučenka kvet prášok 100 / 500 g


Mučenka (Passiflora edulis) je druh viniča mučenky, ktorý pochádza z Brazílie, Paraguaja a severnej Argentíny. Za svoje meno vďačí katolíckym misionárom v Južnej Amerike, ktorí sa domnievali, že jej kvety predstavujú korunu z tŕnia. Je guľatá až oválna, v dospelosti je žltá alebo tmavofialová, s mäkkým až pevným šťavnatým interiérom plným početných semien. Chuť je pižmová a svíravá.
Mučenky sú dobrým zdrojom nerozpustnej vlákniny (10,4 g na 100 g), ktorá má laxatívny účinok a pomáha telu zbaviť sa toxínov. Má vysoký obsah vitamínu A a beta-karoténu, a preto má antioxidačné vlastnosti. Mučenka má mierne sedatívne účinky a pred spaním pomáha navodiť spánok.

Mučenka v prášku má veľmi vysoký obsah vitamínu A, C, železa, fosforu, antioxidantov a fytonutrientov.

Výhody mučenky:
Mučenka obsahuje veľmi užitočné vlákna pri čistení hrubého čreva, zlepšovaní trávenia, prevencii mozgových príhod.
Prášková verzia obsahuje všetky tieto vitamíny a minerály v oveľa vyšších pomeroch, koncentrovaných a umožňuje použitie tohto ovocia bez ohľadu na ročné obdobie.
Môžu ho konzumovať aj diabetici (je to dokonca indikované po niektorých štúdiách), znižuje hladinu cholesterolu a dodáva telu energiu.

Mučenka (Herba Passiflorae, Passiflora incarnata) pôvodne pochádza zo Západnej Indie, no vďaka nádherným kvetom sa rozšírila do celého sveta.

Mučenka bola prinesená do Európy ako okrasná rastlina v 17. storočí. Jej liečivá sila bola uznaná až v 20. storočí. Odvtedy sa aktívne zložky z mučenky používajú na liečbu nervového nepokoja.

Aplikácia
Na čaj zalejte vriacou vodou jednu alebo dve čajové lyžičky mučenky a nechajte lúhovať asi 10 minút. V kombinácii s rastlinami, ktoré majú podobný účinok, ako je valeriána lekárska alebo chmeľ, si môžete namiešať svoj vlastný lahodný večerný čaj.

Ak pijete čaj z mučenky denne, približne po šiestich týždňoch si dajte pauzu. Ďalších šesť týždňov môžete namiesto toho piť čaj z podobne pôsobiacej bylinky. Toto opatrenie, ktoré by sa malo používať so všetkými liečivými bylinami so silným účinkom, pomáha predchádzať efektu návyku. Pauza tiež zabraňuje nežiaducim dlhodobým účinkom.
indikácie:
na upokojenie, srdcové arytmie, tachykardiu, srdcové neurózy, obehové poruchy, nervozitu, syndróm dráždivého čreva, podráždený žalúdok, nespavosť, strachy, príznaky menopauzy