logo template4

Organický karnaubský vosk

vyberte hmotnosť:
50 g 3.190
100 g 5.900
500 g 20.900
1000 gna objednávku 35.900
5 kgna objednávku 179.000
20 kgna objednávku 669.000
Kód produktu: vds 090
Záručná doba:: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom +3
3.19
ks

Organický karnaubský vosk - na váhu

 

Karnaubský vosk je čisto rastlinný a získava sa z listov brazílskej palmy karnaubskej, ktorá je vysoká až 15 metrov. Jeho listy sú sýto žltozelené až modrozelené, obe strany listov sú potiahnuté voskom, spodná strana je však hrubšia. Vosk sa po vysušení čiastočne rozpustí, zvyšok sa získa kefovaním, poklepávaním a škrabaním.

Potom sa roztopí a zbaví usadzovacích nečistôt a preoseje sa.
Zberá sa 10 až 20 listov raz alebo dvakrát ročne, pričom dospelá palma má asi 35 listov. Jeden list dáva asi 5 gramov karnaubského vosku, ktorý je tvrdý, krehký a ľahko sa rozomelie.
Surový karnaubský vosk má svetlo žltkastú, zelenkastú až tmavošedú farbu a je popretkávaný vzduchovými bublinami. Je to najtvrdší známy prírodný vosk a dokonca sa používa ako prísada do voskov a leštiacich prostriedkov na automobily. Medzi jeho zložky patria okrem esterov aj voľné kyseliny, voľné alkoholy, uhľovodíky a živice.

Náš najčistejší prírodný karnaubský vosk od tradičnej brazílskej spoločnosti „Carnaúba do Brasil“ má mierne aromatickú vôňu a topí sa pri 82 až 86 ° C.
Karnauba je nestráviteľný a neškodný vosk pre ľudí a životné prostredie, pretože sa získava z listov karnaubskej palmy. V potravinárskom priemysle sa karnaubský vosk používa rôznymi spôsobmi a na obaloch potravín je označený štítkom E903.

V tuhších krémoch a balzamoch, ako aj v make-up výrobkoch (maskara, lesk na pery atď.) Dodáva karnaubský vosk konzistenciu a krásny, dlhotrvajúci lesk. Stabilizuje tiež rúže, výrobky na opaľovanie alebo vodeodolné formulácie make-upu.

Leštidlá na nábytok
Ošetrujúce a čistiace prostriedky na automobily alebo nábytok obsahujú karnaubský olej: K týmto prostriedkom sa pridáva karnaubský vosk, aby sa dosiahol lepší lesk a povrch sa utesnil. Karnaubské leštenie je pravdepodobne najznámejšie použitie karnaubu. Leštidlá na topánky obsahujú ako najdôležitejší leštiaci prostriedok vysoko kvalitný karnaubský vosk - chráni kožu pred vodou a vlhkosťou a dodáva jej krásny lesk.


Vosk dodáva perám úžasný lesk a dá sa dokonca použiť ako vegánska náhrada včelieho vosku.
Odporúča sa toto: Nahraďte množstvo včelieho vosku uvedené v recepte 50% karnaubského vosku a 50% jojobového vosku!

Tu je malá pomôcka na výmenu voskov:
Vosk z kandelíly (1: 0,8) - namiesto 10 g včelieho vosku použite 8 g kandelílového vosku
Karnaubský vosk (1: 0,7) - namiesto 10 g včelieho vosku použite 7 g karnaubského vosku
Jojobový vosk (1: 1,8) - namiesto 10 g včelieho vosku použite 18 g jojobového vosku

Vzhľad : tuhý vosk
Hlavný účel
Suroviny pre balzamy a prípravky chrániace pokožku, suroviny pre starostlivosť o dieťa, všetko, čo súvisí s dekoratívnou kozmetikou, dôležité veci pre čistenie a čistiace prostriedky, účinné látky pre suchú, bariérou narušenú a citlivú pokožku
Tepelne stabilné áno - veľmi dobrá tepelná stabilita
rozpustnosť iba v horúcich voskoch a olejoch (tuková fáza)
Spracovanie pri výrobe mydla
Časť z celkového množstva tuku (GFM) sa rozpustí spolu s tukmi
Spracovanie v prírodnej kozmetike Tuková fáza
Typ pokožky / typ vlasov
Detská pokožka, mozoly, drsné oblasti pokožky, popraskaná pokožka, starostlivosť po opaľovaní, citlivá, veľmi citlivá pokožka, normálna, bezproblémová pokožka, zrelá pokožka, veľmi citlivá pokožka, veľmi suchá, šupinatá pokožka
Účinok na pokožku
ochranný / zadržiavajúci vlhkosť

zloženie INCI:
COPERNICIA PRUNIFERA (CARNAUBA) WAX

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien