logo template4

Olej z ľanových semien 250 ml

Cena 5.49
Dostupnosť: skladom +1
Kód produktu: V SNV0733
Výrobca: SANO VITA
Záručná doba: 24 mesiacov
ks

Olej z ľanových semien 250 ml SANO VITA

Extra panenský, získaná lisovaním za studena, bez konzervačných látok alebo iných chemikálií.

Vedeli ste, že latinský názov pre ľan, Linum Usitatissimum, sa prekladá ako najužitočnejší? Ľan, konzumovaný v surovom stave, zahrnutý v rôznych kulinárskych prípravkoch, mletý na získanie múky alebo lisovaný a používaný vo forme oleja, prináša vášmu telu veľa výhod.

Prečo nachádzame vyššiu cenu ľanového oleja lisovaného za studena ako za slnečnicový olej v obchodoch? V prvom rade je dôležitá surovina, jej kvalita, ale aj spôsob spracovania. Spracovanie olejov za studena je postup, pri ktorom sa používajú špeciálne upravené nástroje a je menej rozšírený ako spracovanie pomocou tepelných procesov, nejde o hromadnú prevádzku, takže si vyžaduje vyššie náklady. Lisovanie ľanových semienok za studena je bezpečným spôsobom, ako získať olej bez toho, aby sa menili nutričné ​​vlastnosti tohto mimoriadneho produktu.

Zloženie: 100% za studena lisovaný olej zo semien.

na 100 ml výrobku (priemerné hodnoty):

Energetická hodnota: 897 kcal / 3755 kJ
Tuky: 92 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g;
Sacharidy: 0,1 g, z toho cukry: 0 g;
Vláknina: 0 g;
Proteín: 0,1 g;
Soľ: 0 g.

Nerafinovaný ľanový olej, ktorý sa nespracováva s chemickými zlúčeninami, prináša na stôl koncentrovanú chuť a kvalitu semien. To isté sa deje pri chlade všetkých za studena lisovaných olejov, napríklad sezamového oleja. Ak chcete vedieť, čo vám za studena lisovaného ľanového oleja pomáha a aké sú dôvody, prečo ho milióny ľudí pravidelne konzumujú, čítajte ďalej.

Ľanový olej podporuje zdravie kardiovaskulárneho systému.

Živiny v ľanovom oleji pomáhajú riediť krv a normalizovať krvný tlak a bránia vám v rozvoji kardiovaskulárnych chorôb.

Ľanový olej vám pomáha bojovať proti rakovine.

Vplyv stravovania na rakovinu bol mnohokrát diskutovaný. Bez ohľadu na to, o koľkých zázrakoch sa píše na internete, realita je taká, že ak neexistujú vedecké štúdie, tak podporovanie chorých ľudí pomocou určitých produktov sa môže považovať za náhodné. Vedecké štúdie uskutočňované odborníkmi v tejto oblasti. Pokiaľ ide o spotrebu ľanu, existuje štúdia z roku 2005, ktorá bola uverejnená v časopise Clinical Studies on Cancer. Táto štúdia zdôrazňuje skutočnosť, že pacienti, ktorí konzumovali po dobu 32 dní bez prerušenia, zaznamenali výrazné zníženie počtu nádorov. Dobré výsledky boli vedecky dokázané aj v prípade rakoviny hrubého čreva alebo prostaty.

Ľanový olej vám pomáha schudnúť

Ľanové semená sú všeobecne veľmi účinné pri odstraňovaní nežiadúcich kilogramov. Ľanový olej lisovaný za studena obsahuje látky, s ktorými vaše telo rýchlo spaľuje tuk, premieňa ho na energiu, takže toto jedlo pravidelne konzumujte, samozrejme, v malom množstve a za pár týždňov začnete vidieť rozdiely. , Aj keď sú výsledky viditeľné až po tomto období, okamžite ich budete cítiť, pretože ľanový olej zlepšuje a urýchľuje trávenie, takže sa budete zároveň cítiť ľahší a energickejší.
Ľanový olej pomáha znižovať hladinu cholesterolu.

Ľanový olej vďaka svojmu obsahu Omega 3 mastných kyselín pomáha znižovať zlý cholesterol a zvyšuje hladinu dobrého, čím chráni vaše srdce.

Ľanový olej môže zmierniť príznaky menopauzy

Živiny v zmesi ľanových semien, z ktorých sa získava olej lisovaný za studena, podporujú produkciu estrogénu a môžu zmierňovať príznaky menopauzy. Opäť to nie sú jednoduché predpoklady: existuje ďalšia štúdia, ktorú uskutočnila klinika Mayo a ktorá zistila, že ženy v menopauze, ktoré konzumujú denne asi 40 gramov ľanových semien (v rôznych formách) 6 týždňov zistili, že návaly horúčavy a ich intenzita sa znížili o viac ako 50%.

Vyrába sa v Rumunsku.


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien