logo template4

Manuka esenciálny olej 5 ml

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: m 1569
Dostupnosť: na sklade
14.92 bez DPH
17.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Manuka esenciálny olej 5 ml

Bohatý na veľmi vyhľadávané ketóny a seskviterpény, má antibakteriálne, protiplesňové, antihistaminické, hojivé, protizápalové a analgetické látky. Pomáha pri regenerácii pokožky, akné, problémovej pleti, známej svojimi širokospektrálnymi čistiacimi vlastnosťami.

Manuka olej má zemitú, sviežu, mierne korenistú a sladkú vôňu. Považuje sa za „čajovník“ na Novom Zélande, pretože má podobné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Má dlhú históriu používania domorodým obyvateľstvom na Novom Zélande; Maori ho používali na rany, poranenia, boľavé miesta a kožné choroby. Má analgetické vlastnosti, vďaka čomu pomáha zmierniť bolesť pri bodnutí hmyzom. Podporuje tiež vzhľad zdravo vyzerajúcej pokožky a zmierňuje výskyt škvŕn. Je to vynikajúci olej na rozptýlenie, ak máte citlivý nervový systém alebo máte sklon k stresu a úzkosti, pretože je veľmi vyvážený.
Manuka bola tradične používaná pôvodnými obyvateľmi Maorska na Novom Zélande na kožné, dýchacie a tráviace ťažkosti. Esenciálny olej Manuka je podobný účinku ako austrálsky čajovník a je možno ešte silnejší svojou antibakteriálnou aktivitou, napriek tomu je šetrnejší k pokožke a má bylinkovú arómu. Náš olej Manuka pochádza z novozélandského East Cape, známeho najmä pre vysoké hladiny antimikrobiálnych triketónových zlúčenín.

PRE KOŽU
V niekoľkých štúdiách sa preukázalo, že manukový olej má silnú antimikrobiálnu aktivitu proti širokej škále organizmov vrátane kmeňov baktérií rezistentných na antibiotiká. Tiež upokojuje zápaly a podporuje hojenie, takže je veľmi odporúčaný pri ľahkých ranách a infekciách, akné, vredoch, bradaviciach, plesňových stavoch nechtov alebo kože, bodnutí hmyzom a iných podráždeniach pokožky. Manuka je v porovnaní s čajovníkom jemnejšia a menej vysušuje pokožku.

PRE TELO
Manuka je skvelá ako očistná inhalácia počas kašľa a prechladnutia, ktorá pomáha vyčistiť dýchací systém, podporuje imunitnú obranu a pomáha pri zotavení. Je tiež užitočná v masážnom oleji na zmiernenie stuhnutých alebo boľavých svalov a kĺbov.
PRE MYSEĽ
Napriek svojej povzbudzujúcej aróme je Manuka upokojujúca pre myseľ, pomáha sústrediť a upokojiť sa najmä u tých, ktorí sú precitlivení, a podporuje expanzivitu a vitalitu.
PRE DOMOV
Lekárnička, Manuka olej, môže byť tiež vítaným doplnkom záhradnej búdy, pretože štúdie ukazujú, že je účinným prírodným herbicídom na elimináciu nežiaducej buriny. Tiež účinne dopĺňa domáce čistiace zmesi a pri rozptýlení môže pomôcť vyčistiť vzduch.
DOBRE sa mieša s: Clary šalvia, klinček, pelargónia a levanduľa.

Môže sa použiť na difúziu, inhaláciu alebo na pokožku v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii na doplnenie ovocných, kvetinových, drevitých a bylinných tónov.

Kvalita: 100% čistý a prírodný, botanicky a biochemicky definovaný, nedenaturovaný, neriedený éterický olej
Esenciálny olej získavaný parnou destiláciou stoniek a listov Manuka z Nového Zélandu
Zápach: živá aróma, svieža, korenistá, bylinná, mierne medová, horkastá
Vzhľad: žltá mobilná tekutina
Hlavné zložky: leptospermón, kalamenén, izoleptospermón, alfa-kopaén, flavesón

INCI: Leptospermum Scoparium Branch/leaf Oil

Všeobecné použitie: aromaterapia, parfuméria, kozmetika

Upozornenia:
Nepoužívať počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívať pre deti do 6 rokov a staršie osoby. Používajte v nízkych dávkach a obmedzenú dobu. Možné pôsobenie podobné estrogénu. Vyhýbajte sa u osôb s epilepsiou.

Nikdy nepoužívajte éterický olej neriedený, pokiaľ vám to neodporučí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a certifikovaný aromaterapeut alebo bez konzultácie so skúseným a vyškoleným aromaterapeutickým lekárom.
Pred použitím éterických olejov odporúčame konzultovať s lekárom, ak ste tehotná, epileptička, máte rakovinu, problémy s pečeňou alebo akékoľvek iné závažné ochorenie, a skôr ako začnete používať éterické oleje pre kojencov a deti.
Esenciálne oleje uchovávajte mimo dosahu kojencov, detí a všetkých domácich miláčikov.
Aj keď sú niektoré z éterických olejov terapeutické / potravinárske, neodporúčame použitie éterických olejov na vnútorné použitie, pokiaľ nie sú predpísané vašim lekárom alebo certifikovaným aromaterapeutom na správne dávkovanie a použitie. Pred požitím akýchkoľvek éterických olejov sa poraďte so svojím zdravotníckym pracovníkom alebo skúsenými a trénovanými odborníkmi na aromaterapiu.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom