logo template4

Lucuma prášok Organická - 150 g

Výrobca: zoya
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: z SKU3527
Dostupnosť: na sklade
11.58 bez DPH
13.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Organická Lucuma prášok


Lucuma je subtropické ovocie zo suchých subtropických andských pobrežných údolí Peru; predstavené neskôr v Ekvádore a Čile. Rastie vo výškach medzi 1 000 - 2 400 metrov. Cajamarca, Ancash, Lima a Ayacucho sú hlavnými oblasťami v Peru, kde rastú lukumy. Lucuma bola nájdená na keramike v pohrebiskách pôvodných obyvateľov pobrežného Peru. Ľudia Moche mali fascináciu poľnohospodárstvom a často sa rozhodli reprezentovať ovocie a zeleninu vrátane lucumy vo svojom umení. Lukuma, nazývaná „zlato Inkov“, bola po stáročia používaná miestnymi obyvateľmi a dnes je zmrzlina lukuma jednou z najpopulárnejších chutí v Peru. Dobrý zdroj živín, ako je vitamín B3, železo, zinok, vápnik, horčík. Často sa používa na sladenie sladkostí a pečiva ako alternatíva k cukru, ale s nižším glykemickým indexom.
Lucuma, sušený a mletý na prášok, má jemnú arómu karamelu a príjemnú sladkú chuť.
 
Ovocie je veľmi výživné, má vysoké hladiny karotén, vitamín B3, sacharidov, vlákniny, vitamíny a minerály (ako je železo atď). V niektorých krajinách je to jedna z najpopulárnejších príchutí zmrzliny. Lúcuma je obľúbenou príchuťou zmrzliny vo svojom pôvodnom sortimente a v Peru dokonca presahuje dopyt po celosvetovo populárnejších príchutiach, ako sú jahody, čokoláda a vanilka.
 
Ovocie Lucuma sa dá použiť na výrobu surového prášku, vďaka ktorému je skvelé prírodné sladidlo na dezerty, zmrzliny, smoothie atď. Môžete pridať lyžicu lucumového prášku.
Ako použiť:
Odporúčaná denná dávka je 1-3 polievkové lyžice za deň. Pridajte do čerstvých štiav, smoothies, müsli alebo ich použite na výrobu zmrzliny, krémov a energetických tyčiniek. Vhodný na surové zákusky aj na pečivo.
Nutričná hodnota na 100 g:
Energetická hodnota - 1290 kJ / 306 kcal
Tuk - 1,1 g,
z toho nasýtené - 0,3 g.
Sacharidy - 57,3 g,
z toho cukry - 31,6 g.
Proteín - 4,0 g.
Soľ <0,1 g.
> Peru