logo template4

L-karnitín

vyberte veľkosť:
10 g 1.790
50 g 7.900
100 g 13.900
500 gna objednávku 59.000
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: f 2245
Dostupnosť: na sklade
1.49 bez DPH
1.79 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

L-karnitín

L-karnitín tartrát

L-karnitín je derivát aminokyselín lyzínu a metionínu. Podporuje spaľovanie tukov, činnosť svalov a kardiovaskulárneho systému. Pri vonkajšom použití redukuje tvorbu kožného mazu a je preto využívaný k starostlivosti o mastnú pleť.

Zloženie: 68% L-carnitine, 32% kyselina vínna

Použitie: výživový doplnok, kozmetika

Slovo „karnitín“ je primárne odvodené z latinského slova „carnus“, čo znamená mäso. Karnitín je zastrešujúcim pojmom pre rôzne zlúčeniny, vrátane L-karnitínu, acetyl-L-karnitínu a propionyl-L-karnitínu. L-karnitín, ktorý je aminokyselinou, sa v zásade biosyntetizuje v ľudskom tele pečeňou a obličkami použitím dvoch aminokyselín, konkrétne lyzínu a metionínu.

L-karnitín sa dá získať aj z mnohých zdrojov potravy; Najvýznamnejším zdrojom potravy sú však živočíšne produkty, ako je mäso, ryby, hydina a mlieko. Červené mäso, ako je hovädzie a jahňacie mäso, je často bohatším zdrojom L-karnitínu, pretože táto aminokyselina je v zásade izolovaná z mäsa.

Akú rolu hrá teda L-karnitín v ľudskom tele? Táto zlúčenina hrá dôležitú úlohu pri transporte rôznych mastných kyselín s dlhým reťazcom do mitochondriálnych buniek, čo umožňuje bunkám odbúravať tuk a získavať energiu z uložených tukových zásob.

Stručne povedané, L-karnitín pomáha premieňať telesný tuk na energiu. L-karnitín je nevyhnutný pre pohyb svalov, správne fungovanie srdca a mozgu, ako aj pre rôzne ďalšie funkcie tela.

L-karnitín hrá tiež zásadnú úlohu pri znižovaní oxidačného stresu tela. Preto sa čoraz viac zvažuje v mnohých dermálnych aplikáciách. Pretože karnitín hrá úlohu v metabolizme lipidov, používa sa aj pri liečbe akné.

Aplikácie karnitínu tiež pomáhajú s mnohými ďalšími aspektmi starostlivosti o pleť, ako je regenerácia pokožky po poškodení, zvyšovanie tvorby krvných ciev, minimalizácia vylučovania kožného mazu, a tým podpora menej mastnej pokožky, zvyšovanie tónu pleti, znižovanie celulitídy atď.

L-KARNITÍN A STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU

L-karnitín, tiež známy ako karboxylová kyselina, sa v podstate používa v mnohých prírodných produktoch, ktoré podporujú starostlivosť o pleť vďaka jeho antioxidačným a protizápalovým vlastnostiam.

L-karnitín má mať úžasné vlastnosti v metabolizme telesného tuku, keď sa konzumuje orálne a čo je zaujímavé, jednou z prvých kozmetických aplikácií L-karnitínu bola aplikácia na kontrolu celulitídy a krémy na tvarovanie kontúr.

HYDRATÁCIA PLETI
L-karnitín je svojou povahou hygroskopický, a preto aj malé množstvo tejto zlúčeniny má výrazné hydratačné účinky na pokožku, vďaka čomu je jemná, pružná a zvlhčená.

Štúdie v skutočnosti preukázali, že 2% použitie L-karnitínu preukázalo zvýšenú hladinu hydratácie pokožky o 26,4%

L-karnitín ponúka zvlhčovacie účinky tým, že zvyšuje schopnosť bunky zadržiavať vlhkosť produkovanú v pokožke. Pripravuje pôdu pre ľahký vstup vlhkosti na pokožku a tiež zaisťuje, že si pokožka dokáže udržať obsah vlhkosti.

Vďaka tomu pokožka produkuje menej oleja, čo môže byť výraznou úľavou pre tých, ktorí trpia mastnou pokožkou. Vďaka svojim výrazným zvlhčovacím účinkom sa L-karnitín väčšinou pridáva do mnohých zvlhčovacích krémov.

REGENERÁCIA POKOŽKY

Ďalším podstatným aspektom L-karnitínu je jeho schopnosť regenerovať a dodávať pokožke energiu. Táto vlastnosť ju núti znižovať príznaky starnutia.

Zlúčenina môže napraviť všetky formy škvŕn, jaziev a poškodení kože spôsobených voľnými radikálmi atď.

ZNIŽUJE SEKRET A AKNE
Kožný maz je druh mastnej a voskovej látky, ktorú produkujú mazové žľazy v našom tele. Pomáha zvlhčovať a chrániť pokožku.

Ľudia s mastnou pokožkou však majú tendenciu produkovať prebytočný maz, ktorý spolu s potom a odumretými bunkami pokožky spôsobuje kožné problémy, ako je akné a pod.

Štúdie preukázali, že topicky aplikovaný L-karnitín má schopnosť znižovať vylučovanie mazu a poskytuje výraznú úľavu tým, ktorí trpia mastnou pokožkou a akné. Rôzne formulácie starostlivosti o pleť, ktoré používajú L-karnitín, pomáhajú pri liečbe mierneho až stredne závažného akné. 

Pretože L-karnitín je prírodná látka produkovaná organizmom, jeho použitie v kozmetických aplikáciách sa považuje za veľmi bezpečné.

Aj keď je táto zlúčenina chemicky syntetizovaná na použitie v kozmetike, je oveľa lepšie ju použiť v porovnaní s inými zložkami, ktoré sa vyrábajú umelo.