logo template4

Kurkumín, štandardizovaný extrakt 95%, 60 kapsúl

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 30008884
Dostupnosť: skladom 1 ks
29.92 bez DPH
35.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kurkumín, štandardizovaný extrakt 95%, 60 kapsúl

- 100% prírodný produkt
- štandardizovaný extrakt 95%
- Rastlinná kapsula vhodná pre vegetariánov a vegánov

Kurkuma (Curcuma longa) je trváca bylina z rodu Kurkuma, dosahujúca výšku 1 meter, so silne rozvetveným podzemkom. Koreň rastliny sa používa v medicíne a varení. Má výrazne žltý farbiaci účinok vďaka 2-5% obsahu pigmentu kurkumín v koreni a špecifickej chuti, obsahuje aj 5% esenciálnych mastných kyselín.

Kurkumín bol izolovaný v roku 1815 z koreňov rastliny kurkuma (Curcuma Longa), ktorá sa používa ako korenie a liečivá rastlina v indickom ľudovom liečiteľstve už viac ako 5000 rokov.

Kurkumín je súčasťou liečebných receptov na mnohé nešťastia – spolieha sa na vysoký obsah kurkumínu – silného antioxidantu a zložky s protistarnúcim, protizápalovým a antiseptickým účinkom.

Zdravotné benefity:

Kurkumín je prírodná protizápalová zlúčenina. Vedci sa domnievajú, že chronický zápal hrá hlavnú úlohu takmer pri každom chronickom ochorení, preto je dobré urobiť všetko pre to, aby ste sa týmto procesom vyhli.

Kurkumín má silný protizápalový účinok. Blokuje molekuly NF-Kb, ktoré vstupujú do bunkových jadier a zapália sa, hovoria odborníci. Bez toho, aby sme zachádzali do podrobností, zápal je mimoriadne zložitý. Dôležité v tomto prípade je, že kurkumín je biologicky aktívna látka, ktorá bojuje so zápalom na molekulárnej úrovni.

Kurkumín ako silný antioxidant dokáže neutralizovať voľné radikály a zvýšiť aktivitu antioxidačných enzýmov v ľudskom tele.

Kurkumín tiež stimuluje neurotrofickú aktivitu mozgu. V minulosti sa predpokladalo, že po ranom detstve sa neuróny nevedia deliť a množiť. Teraz je však už známe, že to tak nie je. Neuróny sú schopné vytvárať nové spojenia a v niektorých oblastiach mozgu sa aj množiť. Jednou z hlavných hybných síl tohto procesu je mozgový neurotrofický faktor, čo je typ rastového hormónu. Funguje v mozgu. Bežné poruchy mozgu spojené s nízkou hladinou tohto hormónu sú depresia a Alzheimerova choroba. Zaujímavé je, že kurkumín má schopnosť zvyšovať hladiny BDNF v mozgu.

Alzheimerova choroba je najčastejším neurodegeneratívnym ochorením na svete a hlavnou príčinou demencie. Bohužiaľ, stále neexistuje účinná liečba tohto ochorenia. Je známe, že pri chorobe hrá úlohu jeho zápal a oxidačné poškodenie a kurkumín s oboma bojuje. Okrem toho je kľúčovým znakom Alzheimerovej choroby akumulácia proteínových väzieb nazývaných amyloidné plaky. A kurkumín môže pomôcť vyčistiť tieto plaky.

Artritída sa stáva čoraz častejším problémom. Existuje niekoľko rôznych typov, z ktorých väčšina zahŕňa zápal kĺbov. V štúdiách u ľudí s reumatoidnou artritídou bol kurkumín mimoriadne účinný pri zmierňovaní symptómov. Kurkumín je aj v tomto prípade neoceniteľným pomocníkom.

Kurkumín má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na celé telo, vrátane:
- Silný detoxikačný a antioxidačný účinok, čistí telo od toxínov.
- Pozitívny vplyv na tráviaci systém a metabolizmus.
- Má protizápalový účinok.
- Podporuje imunitný systém počas cvičenia.
- Zlepšuje čistiace sily pečene a obnovuje jej dobré funkcie.
- Urýchľuje metabolizmus, čím dosahuje zoštíhľujúci efekt.
- Obsahuje polyfenoly a tým napomáha rýchlejšiemu spaľovaniu tukov a odbúravaniu tukových buniek.
- Kurkuma má pozitívny vplyv na zahrievanie krvi, stabilizáciu krvného cukru a znižovanie cholesterolu.
- Má analgetický účinok pri artritíde.
- Antibakteriálne a protiplesňové pôsobenie.

Účel:

Doplnok stravy sa používa ako pomocník pri diéte, ktorá:
- prispieva k posilneniu prirodzenej obranyschopnosti organizmu.

Zloženie:

Štandardizovaný extrakt z koreňa kurkumy (95% kurkumín), kapsula z rastlinnej celulózy.

Obsah v 1 kapsule: Kurkumín - 500 mg

Obsah v dennej dávke (2 kapsuly): Kurkumín - 1000 mg

Navrhované použitie:

Ako doplnok stravy užívajte 1 kapsulu ráno a večer (2 kapsuly denne) pred jedlom.

Doplnok stravy. Neužívajte pre deti mladšie ako 12 rokov. Nepoužívať pre tehotné alebo dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je liek a nenahrádza pestrú stravu.

Balenie: 60 vegetariánskych kapsúl v dóze z tmavého skla

Množstvo v balení: 60 rastlinných kapsúl
Pôvod: EU
Zloženie: Kurkumín - extrakt
Prepravná hmotnosť: 0,150 kg
Vhodné pre: Dospelých, Vegetariánov, Vegánov