€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Kukuričné vlasy BIO 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 6.590
500 g 26.900
1000 g 48.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 617
Dostupnosť: na sklade
5.49 bez DPH
6.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kukuričné vlasy BIO

Kukuričné ​​vlasy - Zea mays L
V jeho domovskej krajine Mexiku je kukurica základnou potravinou číslo 1. To demonštrovalo takzvané tortillové povstanie v Mexiku v roku 2006. Kvôli rastúcemu záujmu o bioplasty na báze kukurice sa kukuričná múka v priebehu dvoch až troch mesiacov zvýšila o 50 percent. Mnoho Mexičanov si už nemohlo dovoliť svoju hlavnú tortillu a zomrelo od hladu. Aj u nás kukurica väčšinou končí na našich tanieroch v podobe zŕn - či už v polievkach, koláčoch alebo zákuskoch. Skutočnosť, že obvykle jete iba obilniny, je viac ako škoda.

Kukuričná blizna (nazývaná tiež kukuričná brada, kukuričná stigma alebo kukuričný vlas), „vlákna“ na konci kukuričného klasu, sa môžu použiť ako alternatívny prostriedok na rôzne ochorenia, najmä vo forme čaju. V ľudovom liečiteľstve sa podceňované vlasy používajú ako diuretikum na podporu močového mechúra, obličiek a žlčníka. Tiež sa hovorí, že pomáha proti PMS a kŕčom počas menštruácie, reguluje krvný tlak a hladinu cukru v krvi, pri bolestiach hlavy, svalovom napätí alebo chudnutí. Vedia to nielen Juhoameričania. V tradičnej čínskej medicíne sa kukuričné ​​vlasy používajú na únavu, vyčerpanie a ďalšie príznaky slabosti sleziny. Tu je obzvlášť dôležitá mierne sladká chuť kukuričných fúzov.

Zloženie kukuričných vlasov:
Glykozidy
Saponíny
Vitamíny
esenciálne oleje
Triesloviny
živica

Čaj z kukuričných vlasov
1 - 2 čajové lyžičky zalejte 150 ml vriacej vody a nechajte 7 minút lúhovať. Bylinku precedíme, necháme vychladnúť a čaj pijeme.

Dávkovanie kukuričných vlasov
Môžete piť 1 šálku čaju 3 - 4 krát denne, maximálne 4 týždne.

Riziko kukuričných vlasov a vedľajšie účinky
Tehotné ženy, ľudia s ochorením obličiek a ľudia, ktorí užívajú lieky na vysoký krvný tlak, by sa mali zdržať konzumácie kukuričných vlasov. Poraďte sa prosím so svojím lekárom.