logo template4

Kokosová múka natural 200 g

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 84751894
EAN: 3800231696693
Dostupnosť: na sklade
3.58 bez DPH
4.29 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kokosová múka natural 200 g

Kokosová múka je vyrobená z mletej kokosovej dužiny a má najvyšší obsah vlákniny z akejkoľvek múky. Veľmi nízka koncentrácia stráviteľných uhľohydrátov je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú obmedziť príjem uhľohydrátov. Faktom je, že hoci je to vedľajší produkt z kokosového mlieka, táto múka je stále konečným výsledkom jedného z najzdravších plodov v súčasnosti. Kokos je známy nielen svojou vodou, ale je možné použiť prakticky každú jeho časť.
Vysoký obsah vlákniny v kokosovej múke umožňuje ľuďom sa rýchlejšie nasýtiť. Kokosová múka má v skutočnosti asi 61% vlákniny v porovnaní s 27% v pšeničnej múke. Je bez lepku, má vyšší obsah tukov (14%), čo tiež prispieva k pocitu „plnosti“ po jej konzumácii.
Ľahká kokosová príchuť umožňuje kokosovej múke hladko sa miešať do sladkého alebo slaného pečiva. Je to vynikajúci povlak pre kurča, ryby alebo iné bielkoviny namiesto bežnej múky alebo kukuričnej múky. Vďaka vysokému obsahu vlákniny je pečenie s kokosovou múkou jedinečným zážitkom. Kokosová múka vyžaduje pre dosiahnutie najlepších výsledkov rovnaký pomer tekutiny k múke. Kokosová múka môže v recepte nahradiť až 20% múky, ale na kompenzáciu budete musieť pridať rovnaké množstvo tekutiny. Možno jej najvýraznejšou charakteristikou je skôr úžasný spôsob, ako nasáva vlhkosť a tekutiny, a tým sa líši od väčšiny ostatných múčok, bezlepkových alebo iných. Je to ako špongia v práškovej forme, ktorá prijíma značné množstvo vajíčok, oleja a iných vlhkých prísad a stále zostáva taká hustá ako kaša, až kým sa nedosiahne saturácia. Na začiatku odporúčame dodržiavať receptúru navrhnutú pre kokosovú múku.
 
200g
Pôvod: Srí Lanka