logo template4

Kapsička pastierska BIO100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 6.900
500 g 28.900
1000 g 49.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 576
Dostupnosť: na sklade
5.75 bez DPH
6.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kapsička pastierska BIO

Kapsička pastierska - Bursae pastoris herba na vnútorné a vonkajšie krvácanie
Tenká a nenápadná, kapsička pastierska je na okraji cesty sotva viditeľná. Rastlina, ktorej liečivá aktívna zložka je v byline, si zaslúži veľkú pozornosť - najmä u ženského pohlavia. Kapsička pastierska, ktorá sa skladá z čerstvých alebo sušených stoniek, listov, kvetov a plodov rastliny, je jednou z mála liečivých rastlín, ktorých adstringentný účinok na žily maternice sa považuje za istý. To by malo byť schopné dosiahnuť preukázané účinky pri menorágii - teda predĺženom alebo zvýšenom menštruačnom krvácaní. Presný mechanizmus pôsobenia zatiaľ nie je objasnený. Predpokladá sa však, že sú významne zapojené malé proteínové zlúčeniny. Preto sa pastierska bylina používa vnútorne, najmä pri menštruačných poruchách, ale aj po pôrode na zastavenie sekundárneho krvácania. Jeho hemostatický účinok možno použiť externe a lokálne na zníženie ľahkého krvácania, ako sú krvácanie z nosa alebo povrchové poranenia kože. Navyše, kapsička pastierska údajne reguluje krvný tlak, podporuje trávenie a lieči ekzémy. To môže pomôcť na kŕčové žily a hemoroidy, rovnako ako podpora reumatizmu a chudnutie.

zložky:
Cholín
Acetylcholín
Tyramín
prchavý olej
Saponín
draslík
Činidlo
Flavonoidy
Deriváty kyseliny kávovej
Bielkoviny
aminokyseliny
Glukozinoláty
Vápenaté soli

Bylinkový čaj 
Obarte sa 1 naloženú lyžičku kapsičky pastierskej so 150 ml vriacej vody. Čaj prikryte a bylinku po 15 minútach odfiltrujte.

zábal
Obarte 2 lyžice byliny so 100 ml vriacej vody. Nechajte pôsobiť 15 minút. Ľanový alebo bavlnený uterák namočte do tekutiny a priložte na krvácajúcu oblasť. V prípade potreby je možné niekoľkokrát zmeniť. Ak máte krvácanie z nosa, môžete namočiť kúsok gázy a vložiť si ho na niekoľko minút do nosovej dierky. V prípade potreby to môžete zmeniť aj niekoľkokrát.

dávkovanie
Podľa závažnosti príznakov vypite 2 až 3 šálky čaju medzi jedlami.

Riziká a vedľajšie účinky
Pri dodržaní dennej dávky nie sú známe riziká a vedľajšie účinky. Tehotné ženy by sa mali zdržať používania kapsičky pastierskej, pretože môže podporovať pôrod.