€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Posledných 10 rakytníkových sirupov ako darček pre vás!

Poznáte produkty od spoločnosti Faunus Plant ?

Objednajte si teraz produkty značky Faunus Plant za zvýhodnené ceny, za minimálne  30 Eur a získate ako darček Sirup z rakytníka 200 ml. 

Platí pre prvých 30 objednávok nad 30 Eur.

Nakupovať

 

Kaolín - Prírodný biely íl

vyberte hmotnosť:
100 g 2.590
1000 g 23.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: f 1005
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 2.16
2.59 ks

Kaolín - Prírodný biely íl - na váhu


Kaolinová hlinka, známa ako biela kozmetická hlinka, je jedným z najuniverzálnejších ílov a najjemnejším zo všetkých kozmetických ílov. Bežne sa vyskytuje v prípravkoch na starostlivosť o pleť a v kozmetike z dôvodu jej jemnej povahy, obsahu minerálov, absorpčných vlastností a schopnosti „fixovať“ vône. Kaolinová hlinka je vyrobená z jemných ílových častíc a má ľahkú nadýchanú konzistenciu. Táto hlinka sa častejšie používa ako akákoľvek iná kozmetická hlinka a často sa vyskytuje v prášku, telových baleniach, výrobkoch na starostlivosť o pleť, deodorantoch, mydlách, peelingoch, obkladoch, kozmetike, pleťových maskách a toaletných potrebách. Táto hlinka bude jemne priťahovať nečistoty z pokožky bez odstránenia prírodných olejov pri súčasnom exfoliačnom, čistiacom a stimulačnom obehu. Biely íl je vhodný pre všetky typy pleti, či už je to mastná, náchylná na škvrny, normálna, citlivá, suchá alebo zrelá pokožka.

Biely kaolínový íl je bohatý na kremík a kremičitan hlinitý. Poskytuje hodvábny sklz, vlastnosť, vďaka ktorej je ideálny pre citlivú pokožku, a preto sa často používa v mydlách a krémoch na holenie. Ak sa používa v čistiacom prostriedku, pôsobí ako jemný exfoliant. Toto odlupovanie pomáha pri obnove a remineralizácii epidermy pri čistení pokožky. Biely íl je univerzálny íl, ktorý sa dá použiť v kombinácii s takmer akýmkoľvek zmáčadlom vrátane prečistenej vody, hydrosólov alebo aloe vera. Pomáha stimulovať krvný obeh a zároveň čistí pokožku a uzatvára dilatované póry. Biely kaolínový íl nevyťahuje oleje z pokožky, preto ho možno použiť na suché typy pleti. 

Ako používať domáce masky na tvár:
Túto masku používajte najmenej dvakrát týždenne ako súčasť vášho kompletného režimu starostlivosti o pleť. Domáce masky na tvár sa ľahko používajú: zostavte si ingrediencie masky (vytvorte hustú, roztierateľnú pastu) a naneste na očistenú tvár a hrdlo, vyhnite sa oblasti očí. Opláchnite teplou vodou po 15 až 20 minútach. Môže sa vyskytnúť mierne začervenanie, ktoré čoskoro zmizne. Ak sa objaví vyrážka, masku prestaňte používať. Používajte iba sklenené, hrnčiarske alebo drevené misky a náčinie.
Prípravky na hlinenú masku:
* mletý ​​ovos
* kakaový alebo karobový prášok (nesladený)
* med
* byliny: zelený čaj, mäta pieporná, harmanček, rozmarín, levanduľa, nechtík, žihľavy, okvetné lístky ruží atď.
* éterické a základné oleje: používajte mierne nesyntetické oleje, ako je levanduľa, harmanček, ruža, pomaranč atď. (NIE silné oleje ako čajovník alebo eukalyptus)
* exfolianty: ryžové otruby, jemne mleté ​​mandle, mak, atď.

Maska z čajovníka a ílu proti akné

2 lyžice bielej hlinky
2 lyžice vody
1 lyžica mletého ovsa
4 kvapky éterického oleja čajovníku

Spojte bentonitovú hlinku a ovos v malej miske. Pridajte vodu, aby sa vytvorila roztierateľná pasta. Pridajte 4 kvapky oleja a zamiešajte. Naneste na tvár po dobu 10-15 minút. Ak chcete masku odstrániť, umyte si tvár teplou vodou.

zloženie:
Biely kaolínový ílový prášok (100%)

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien