logo template4

Kamala mletý prášok

vyberte veľkosť:
100 g 10.790
500 g 47.900
1000 gna objednávku 84.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 591
Dostupnosť: vypredané
8.99 bez DPH
10.79 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kamala mletý prášok

Kamala je pevnou základňou v tradičných ajurvédskych postupoch Indie a v súčasnosti sa v rozvojových krajinách stále používa ako prírodná a silná bylina. Strom kamala s úzkymi stonkami dorastá až do výšky dvadsiatich metrov, hoci v Indii divo rastú menšie vždyzelené verzie. Najpoužívanejšou zložkou kamaly je červenohnedé ovocie. Ovocie sa rozdrví a vysuší a spracuje sa na jemný bylinkový prášok. 

Kamala pochádza zo stromu Mallotus philippensis, ktorý rastie v tropickej Indii. Je to ajurvédska rastlina a používa sa v tradičnej medicíne. Farbivo pochádza zo semien stromu, ktoré môžu dorásť až do výšky 75 stôp. Aby sa mohla úplne rozpustiť, potrebuje do horúcej vody pridať 1% uhličitan sodný. Najlepšie funguje s proteínovými vláknami, ako je vlna a hodváb.

Množstvo na farbenie: Použite Kamalu v množstve 10 - 20% pre žiarivý odtieň manga. 100-gramové balenie zafarbí až 500 gramov proteínových vlákien. Možno budete musieť na celulózové vlákna použiť viac farbiva Kamala, aby ste dosiahli sýtejšie odtiene.

Kamalu obvykle dáme do nádoby, podlejeme horúcou vodou a potom pridáme sódu a miešame. Niekedy však pridanie sódy do horúcej vody spôsobí nadmerné penenie, takže je dobré, aby ste si najskôr rozpustili sódu v troche horúcej vody a potom ju pridali do nádoby.

Indická kamala je obľúbenou prísadou na diy výrobu pleťových masiek, najmä pri začervenaní a pocite pálenia na pokožke. Za týmto účelom sa prášok zmieša s trochou ghí a ružovej vody, aby sa vytvorila pasta, a aplikuje sa ako maska.

Mallotus philippensis je jednou z ohrozených liečivých rastlín používaných v pôvodnom systéme medicíny na pestovateľské účely. Je to dôležitý liečivý ker ajurvédskeho systému; celé časti rastlín sú bohaté na sekundárne metabolity. Rôzne časti rastliny sa používajú na liečbu kožných problémov, bronchitíd, brušných chorôb, žltačky, malárie, plesní, červov, chorôb očí, rakoviny, cukrovky, hnačiek, urinogenitálnych infekcií atď. Má tiež rôzne farmakologické aktivity, ako je napr. antioxidant, antimikrobiálna aktivita, antifilariálna aktivita, anti-leukemická aktivita, protinádorová aktivita, anti-HIV aktivita, anti-tuberkulózna aktivita, hepatoprotektívna aktivita. Toto preskúmanie zdôrazňuje zázračné aktivity Mallotus philippensis.

Kamala má vo svojej rodnej oblasti mnoho ďalších využití. Červené farbivo vyrobené z ovocia sa používa na farbenie hodvábu a je tiež silným antioxidantom po zmiešaní s rôznymi druhmi rastlinných olejov na varenie a ghí. Olej má kozmetické vlastnosti ako prostriedok na fixáciu vlasov, ale môže sa tiež priemyselne použiť ako prísada do farieb a lakov. Z drevnej buničiny sa dá vyrobiť papier, zatiaľ čo semená slúžia ako hnoj. Červený pigment sa dá použiť aj na varenie.

Kamala má veľa potenciálnych prínosov pre zdravie, ale v miestnych komunitách je známa predovšetkým ako antiparazitná. Môže zabiť mnoho druhov parazitov, vnútorných aj vonkajších, najmä tých, ktorí žijú na koži alebo pozdĺž tráviaceho traktu. Štúdie ukázali, že ovocie a jeho prášky sú obzvlášť účinné proti parazitom, zatiaľ čo kôra je silným prostriedkom na ničenie zárodkov. Vedci zistili, že ovocie kamala má antihelmintické vlastnosti, čo vysvetľuje jeho silu proti červom a potenciálne by z nej mohol urobiť liek na fascioliázu, ochorenie pečene spôsobené týmito červami. Živica rastliny je zároveň silným preháňadlom. Testy odhalili veľmi silné pôsobenie živice v prípade napadnutia pásomnicou, ktorá sa vyliečila takmer v 80% uskutočnených pokusov.

Rastlina pôsobí ako silné preháňadlo čriev, ktoré nesúvisí s jej účinkom na červy. Dokáže vylúčiť všetky druhy toxínov a prečistiť telo zvnútra. Rovnaké účinky sa pozorujú aj pri externých aplikáciách, kde je kamala schopná odstrániť z pokožky všetky druhy chorôb a parazitov. Medzi príklady patria: červy, infekcia, svrab, malomocenstvo alebo akýkoľvek druh erupcie. Považuje sa za druhý najlepší liek na pásomnice. Je zvlášť silná proti vnútornému parazitovi Taenia solium.
Čistiaca sila kamaly má celkové výhody pre tráviaci systém. Pretože vylučuje toxíny, môže zvýšiť činnosť čriev, zlepšiť trávenie a pôsobiť ako preháňadlo. Miestni tradiční odborníci tiež používajú rastlinu na liečbu očných porúch.

Rovnaké vlastnosti robia z rastliny solídnu voľbu na konzervovanie rôznych druhov potravín, ako sú mliečne výrobky alebo kuchynský olej. Jeho použitie ako potravinárskeho farbiva je dobre doložené, ale dnes sa vzhľadom na jeho silné preháňacie účinky považuje za pochybné.