€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

KAKAOVÉ MASLO PANENSKÉ nerafinované, čokoládová vôňa 120ml

Výrobca: efiore
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: e 5903887123754
Dostupnosť: vypredané
7.99 bez DPH
9.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

KAKAOVÉ MASLO PANENSKÉ nerafinované, čokoládová vôňa 120ml

KAKAOVÉ MASLO panenské s intenzívnou čokoládovou arómou, 100% prírodné, hydratačné a spevňujúce

Kakaové maslo sa získava zo semien zrelého kakaového ovocia, ktoré rastie v trópoch Južnej Ameriky, Ázie a Afriky. Zrelé kakaové bôby sa nakrájajú a vyčistené bôby sa za tepla extrudujú, aby sa získalo kakaové maslo. Umývajú sa a melú, vzniká hustá hmota, z ktorej sa lisovaním získava kakaové maslo a z odtučnených výliskov, ktoré sa premelú, sa stáva kakaový prášok (varenie kakaa).

Nami ponúkané maslo je nerafinované, na trhu málo dostupné. Neprešlo procesom dezodorizácie a rafinácie ako väčšina kozmetického kakaového masla. Má vôňu čokolády, je tvrdé, ideálne na výrobu kozmetiky, zahusťovanie receptúr a výrobu potravín a výrobu čokolády.

Kakaové maslo je kompatibilné s pokožkou, čo znamená, že jeho zložky sú 100% tolerované pokožkou a ľahko sa vstrebávajú. Odďaľuje účinky starnutia pokožky, dodáva pokožke hodvábnu hladkosť a krásnu farbu. Maslo dokonale hydratuje a regeneruje pokožku, pretože obsahuje kyselinu olejovú; dodáva pokožke krásny lesk a zamatovú hebkosť. Obsahuje prírodné antioxidanty, ktoré neutralizujú účinky voľných radikálov. Preto nežltne a môže sa skladovať niekoľko rokov. Kakaové maslo má pevnú konzistenciu. Teplota topenia masla je blízka teplote ľudského tela a dosahuje približne 36 stupňov Celzia. Preto sa po kontakte s pokožkou stáva tekutým, dokonale ju premasťuje, chráni pred UV žiarením, je úplne biokompatibilné s pokožkou.

Maslo výrazne urýchľuje proces opaľovania a chráni pokožku pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Má 4 prirodzený slnečný filter.
Dodáva pokožke prirodzený odtieň hnedej. Má sladkú chuť a vôňu, intenzívnu čokoládovú.

Kakaové maslo je možné použiť samostatne. Masírujte pokožku kúskom masla. Najlepšie je však správne množstvo rozpustiť vo vodnom kúpeli a následne kombinovať s inými prírodnými olejmi v pomere: 80% maslo a 20% olej.
Prelejeme do nádoby a odložíme stuhnúť. Aby to bolo ešte menej tvrdé, môžete skúsiť zmeniť pomery napríklad 70 % masla a 30 % oleja.

Kakaové maslo zlepšuje tón pleti, jemne ju opaľuje. Čo sa týka prírodného masla, celkom rýchlo sa vstrebáva.

Vlastnosti:
silne hydratuje a regeneruje
urýchlenie opálenia
doplnenie nedostatku vitamínov v pokožke
dodáva pokožke krásny lesk
vyhladzovanie
proti vráskam
nie je alergénne
prírodný slnečný filter

Aplikácia:
priamo na kožu
na výrobu profesionálnej kozmetiky aj doma
na opaľovanie
na ošetrenie v kozmetických salónoch a masážnych salónoch
jedlo

Zloženie: theobroma cacao seed butter

Kapacita 120 ml, maslo v sklenenej nádobe s hliníkovým uzáverom