logo template4

Jazmín absolut 10 ml

Výrobca: ancient wisdom
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: aw EO-26
Dostupnosť: na objednávku
132.50 bez DPH
159 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Jazmín absolut 10 ml

Latinský názov: Jasminum Officinale
Použitá časť rastlín:  Kvet
Pôvod: India
Jasmine Absolute je neuveriteľný olej známy pre svoju výraznú exotickú kvetinovú vôňu, ktorá sa často používa v parfumérii. Jeho omamná vôňa je známa ako afrodiziakum, ktoré zvyšuje pocity lásky a romantiky. Navyše povznáša zmysly a pomáha vytvárať pozitívnu atmosféru. Medzi ďalšie obľúbené použitia patrí pomoc pri omladzovaní a osviežovaní pokožky, keď sa pridáva do produktov starostlivosti o pleť, a tiež na upokojenie bolesti hrdla, keď sa vyskytnú problémy.
Jasmine Absolute sa používa v rámci vzácnych vonných aplikácií pre mužov aj ženy.

Je povznášajúci a používa sa v boji proti depresii. Jasmine Absolute je považovaný za afrodiziakum. 

Farba oleja: Tmavo oranžová, hnedá
Popis vône: Bohatá, kvetinová, ovocná, opojná, exotická
Poznámky: Vrchná mierna Stredne silná Základná silná
Bezpečnostné informácie: Niektorí ľudia môžu mať silnú alergickú reakciu
Chemické zložky: Benzylacetát, linlalol, benzyalol, cis-jazmín, metyljasmonát
Účinky na telo: antidepresívum, antiseptikum, afrodiziakum, galaktogóg, sedatívum, maternica

Hlavné terapeutické vlastnosti
Reprodukčný systém: Najsilnejší galaktogóg, ktorý pomáha uvoľniť tok mlieka spôsobený prekrvením. (Je známe, že domorodé polynézske kmene vešajú náhrdelník jazmínu na krk dojčiacej matke, ktorá trpí preliačením prsníka). Predpokladá sa, že jazmín zvyšuje počet spermií u mužov a na liečbu sexuálnych problémov, ako je frigidita a impotencia. Užitočné pri pôrode, urýchľuje kontrakcie najmä v kombinácii s inými esenciálnymi olejmi, ako je šalvia muškátová. Pomáha zmierniť kŕče v maternici. Môže sa použiť na zmiernenie príznakov, ktoré často sprevádzajú PMS alebo menštruáciu.
Respiračný systém: Hovorí sa, že pomáha regulovať dýchanie, upokojuje dych počas úzkosti alebo stresových situácií; uvoľňuje napätie v dýchacích cestách, zmierňuje kašeľ, pomáha pri suchom dráždivom kašli.
Pokožka: Používa sa v nízkom riedení na prácu so suchou citlivou pokožkou, upokojuje pokožku, môže zvýšiť elasticitu pokožky, zmäkčiť tkanivo jazvy.
Psychológia: Výborný pri liečbe depresie. Upokojenie a zahriatie.

Použitie:

Zmiešajte 1-2 kvapky Jasmine Absolute a 1 kvapku Frankincense Carteri, Rose Absolute alebo vášho obľúbeného esenciálneho oleja s trochou nosného oleja pre prirodzenú parfumovú zmes.  Pre lokálne aplikácie odporúčame maximálne riedenie 4 %.