logo template4

Ibištek kvety celé BIO 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 5.590
500 g 21.900
1000 g 41.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 573
Dostupnosť: na sklade
4.66 bez DPH
5.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kvety ibišteka celé BIO

Kvet ibišteka celý - Hibisci sabdariffae flos
Bylina na potlačenie smädu pre pečeň, krvný tlak a metabolizmus
V severnej Afrike môžete len ťažko ignorovať osviežujúci kvet z ibišteka: S cukrom, medom, zázvorom alebo čerstvou mätou sa červeno sfarbený podáva vo všetkých čajovniach medzi Tangierom a Casablancou a je vítaným osviežením v horúce oblasti. Možno je to kvôli podnebiu, že čaj z kvetov ibišteka je v tejto krajine menej všadeprítomný. To by sa malo rýchlo zmeniť: pretože bylina, ktorá patrí do čeľade slezovitých a zdobí každú záhradu svojimi farebnými kvetmi, nie je len dokonalým zhášačom smädu. V ľudovom liečiteľstve sa hovorí, že ibištekový čaj má celý rad zdravotných účinkov: má veľkú podporu pre pečeň, proti migréne a na zníženie krvného tlaku. Štúdie tiež preukázali, že môže znižovať hladinu cholesterolu a vysoké hladiny triglyceridov. Ľudia, ktorí chcú schudnúť, by sa mali uchýliť aj k ibištekovému čaju. Má stimulovať metabolizmus, odvodňovať organizmus a podporovať detoxikačné procesy.

Zloženie rastliny:
Slizy
Pektíny
Antokyány
Flavóny
Kyselina fenolová
vitamín C

Čaj:

Varte 1 liter vody a zalejte ju asi 7 g sušených kvetov ibišteka (šesť naložených lyžičiek). Nechajte čaj lúhovať 6 až 8 minút. Čaj veľmi dobre chutí teplý aj studený.

Dávkovanie:

Odporúčajú sa asi 3 až 4 šálky denne.

Riziká a vedľajšie účinky:

Alergické reakcie sa môžu vyskytnúť zriedka. Vyskytujú sa iba pri extrémne vysokej konzumácii čaju a sú len krátkodobé. Tehotné ženy, dojčiace ženy a ľudia s nízkym krvným tlakom by sa mali vyhnúť ibištekovému čaju, pretože by mohol mať aj hormonálne účinky.

Použitie ibišteka v kozmetike:

Výťažok z ibišteka je v mnohých krajinách oslavovaný ako prírodný zázrak proti starnutiu. Ibištek obsahuje množstvo bylinných aktívnych zložiek, ktoré zvyšujú pružnosť pokožky a môžu ju napnúť a spevniť - inými slovami, majú prirodzený botoxový účinok. Ďalej koncentrácia prírodných kyselín (kyselina askorbová a kyselina ibišteková) obsiahnutá v ibišteku podporuje vyrovnanie a zosvetlenie stareckých škvŕn a pigmentových porúch. Kyseliny majú navyše protizápalový a objasňujúci účinok, a preto môžu optimálne predchádzať pupienkom a podráždeniu.