€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Harrabi z Afriky (Boswellia dalzielli) 50 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 13065
Dostupnosť: na sklade
7.91 bez DPH
9.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Harrabi z Afriky (Boswellia dalzielli) 50 g

Odroda kadidla Boswellia Dalzielli svojím vzhľadom okamžite pripomína ománske kadidlo Boswellia Sacra. Vôňa je tiež podobná Boswellii Sacra, aj keď vôňa kadidla dalzielii je veľmi ovocná a stále má silnú balzamovú nôtu, ktorá je známejšia z Caterii a tiež z Papyrifera.
 
Vôňa Boswellia Dalzielli je veľmi ovocná, ale má aj veľmi zemitú, balzamovú notu. Čo však odlišuje toto kadidlo od ostatných druhov kadidla, je vysoký podiel esenciálnych olejov. Zatiaľ čo niektoré druhy kadidla obsahujú iba 4-9% esenciálneho oleja v živici, toto kadidlo obsahuje 9-12%. Kadidlo je veľmi svieže a intenzívne.
 
Z lekárskeho hľadiska je Boswellia Dalzielli tiež veľmi zaujímavá, pretože nová štúdia ukázala, že neexistuje kadidlo, ktoré by malo vyššie hodnoty AKBA (kyselina acetyl-11-keto-b-boswellová) ako kadidlo dalzielii. Zatiaľ čo indické kadidlo má obsah AKBA 7-9% z celkových kyselín, obsah Dalzielii je viac ako 70%. Dá sa predpokladať, že toto špeciálne kadidlo je preto účinnejšie.
 
Harrabi (boswellia dalzielli) je v Európe skôr neznáme. Farba je svetlozelená až žltá. Pochádza z rozsiahlych oblastí Afriky, najmä Burkiny Faso, jasná a osviežujúca vôňa s ľahkými citrónovými a zemitými arómami
Odrody kadidla boswellia dalzielli sú v Európe pomerne neznáme. Výnimkou je medicínsky sektor, kde odroda boswellia dalzielli púta čoraz väčšiu pozornosť.
 
Kadidlovník možno nájsť od Pobrežia Slonoviny až po strednú Afriku. V niektorých regiónoch je strom zámerne zasadený vlastníkmi pozemkov na hraniciach s inými, pretože má odvrátiť smolu a prilákať blahobyt. Boswellia dalzielii je dobre známa v africkej kultúre a používa sa pri mnohých tradičných a duchovných obradoch.
 
Kadidlo je dobrej kvality s malými kúskami až stredne veľkými slzami. Farby sa menia od svetlozelenej po svetložltú a bielu časť. Vôňa sa opisuje ako jasná a osviežujúca s ľahkými citrónovými a zemitými arómami, niekedy s intenzívnou vôňou mäty.
 
Pri dymení sa z tohto kadidla rozvinie mierne citrusová, mätová a ovocná vôňa, zemitá, drevitá a živicová vôňa. Je to veľmi očisťujúce a osviežujúce, objasňujúce a otvárajúce.
 
O kadidle Harrabi sa hovorí, že má vlastnosti zvyšujúce koncentráciu. Dymenie na drevenom uhlí vytvára príjemný a jemný dym. Kadidlo je veľmi vhodné aj na výrobu vonných zmesí. Kadidlo je veľmi jemné a aromatické, a preto dokáže dobre držať krok so známejšími kolegami z Ománu a Somálska.
Jeho vôňa je citrusová, kyslá, no jemnejším spôsobom ako kadidlo zo Somálska. Má niečo zo sladkosti ománskeho kadidla, ale je väčšinou ovocné a kvetinové. Krásna zmes týchto rôznych a veľmi príjemných vôní.
 
Toto kadidlo Dalzielii je pre nás jasným zasväteným tipom.
 
Latinský názov: Boswellia dalzielli
 
Obchodný názov: Janawhi, kadidlo Dalzielli
 
Miesto zberu: v mnohých oblastiach Afriky, najmä v Burkine Faso a Nigérii
 
Vôňa: veľmi ľahká a osviežujúca s ľahkými citrónovými a zemitými arómami