logo template4

Harmanček kvety BIO / Rumanček kamilkový100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g celé kvety 8.590
500 g celé kvety 41.900
1000 g celé kvetyna objednávku 73.900
100 g prášok 8.900
500 g prášokna objednávku 42.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 592
Dostupnosť: na sklade
7.16 bez DPH
8.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Harmanček kvety / Rumanček kamilkový

Pôvod: Chorvátsko

Flores Chamomillae, Matricaria recutita

Harmanček európsky celý, sušený alebo mletý - upokojujúci prostriedok
Harmančekový čaj asi najviac pripomína naše detstvo. Staré dobré časy, keď mama sedela pri našej posteli so šálkou príjemne voňavej, hrejivej tekutiny. Kvety harmančeka sú pravdepodobne najpoužívanejšou liečivou rastlinou v Európe, ak nie na svete. Niet sa čomu čudovať, pokiaľ ide o efekt, ide o skutočného pomocníka. Harmanček, ktorý pôvodne pochádza z južnej a východnej Európy, údajne zmierňuje kŕče v brušnej oblasti a môže zmierniť plynové a menštruačné kŕče. Zároveň má protizápalové a bakteriálne tlmiace účinky na čerstvé rany a vďaka upokojujúcemu účinku dokonca pomáha pri zaspávaní. 

Veľmi pozitívne vlastnosti kvetov harmančeka sú vo vnútri žltej a bielej hlavy. A tieto vnútorné hodnoty sú pôsobivé, o čo sa opierajú ocenenia ako prvá liečivá rastlina v roku 1987 a liečivá rastlina v roku 2002. Najväčším plusom Matricaria je vysoký obsah éterických olejov a viac ako 15 rôznych flavónov. Práve tieto sekundárne rastlinné látky robia harmanček takým výnimočným. Či už v čaji, na masti alebo ako prísada do vody do kúpeľa. Nákup kvetov harmančeka sa oplatí v mnohých ohľadoch. Využite veľký potenciál malých kvetov vo svoj prospech!

Kvetinové zložky
Harmančekový olej (hlavné zložky bisabolol oxid A a B, rôzne bisaboloxody a enindicykloétery, ako aj guajanové deriváty spathulenol a chamaviolín)
Flavonoidy (najmä apigenim)
Kumaríny
Slizy
Flavonové glykozidy

Účinky a vlastnosti: antibakteriálne, sušiace, upokojujúce, na čistenie krvi, protizápalové, diuretické, spazmolytické, menštruačné, tlmiace bolesť, vyvolávajúce pot, tonizujúce
Môže pomôcť pri: svrbení konečníka, alergiách, astme, grganí, cystitíde, slabosti močového mechúra, plynatosti, črevnej kolike, zápaloch sliznice čreva, hnačkách, ekzémoch, zápaloch rán, prechladnutí, erysipelách, horúčke, vredoch, vyrážkach na tvári, dne, chrípke, pásový opar, kožné infekcie, bolesť hrdla, Lumbago, kašeľ, hemoroidy, infikované rany, ischias, svrbenie, bolesti hlavy, opuchy lymfatických uzlín, žalúdočné vredy, kŕče v žalúdku, zápal žalúdočnej sliznice, tonzilitída, menštruačné problémy, nepríjemný zápach z úst, sliznice úst, zápal prínosových dutín, reumatoidná artritída, nespavosť, nervozita, neuralgia, nádcha, pálenie záhy, stres, choroby brucha, zápcha, biela tekutina, rany, zápaly ďasien, dvanástnikový vred.
Zloženie: apiín, azulén, horké látky, borneol, chamazulén, kumaríny, farnesol, flavóny, triesloviny, kyselina trieslová, živica, herniarín, hyperozid, kyselina oleanolová, salicyláty, kyselina salicylová, síra, tujón, umbelliferón, kúdeľ, éterické oleje
Používajte ako: parný kúpeľ, ústnu vodu, masť, smoothie, čaj, tinktúru

Aplikácia kvetu harmančeka
Liečivé vlastnosti harmančeka, za ktoré sú v prvom rade zodpovedné éterické oleje z liečivých rastlín, sú rovnako rozdielne ako ich formy aplikácie. Každý pozná harmančekový čaj na vnútorné použitie. Harmančekové smoothie môže byť ešte účinnejším relaxantom a sedatívom.

TIP: V spojení s medom harmanček dokonale harmonizuje. Med navyše zlepšuje vstrebávanie aktívnych zložiek.

Smoothie z kvetu harmančeka
Na rozdiel od harmančekového čaju sa tu používa celý kvet harmančeka. Stačí vziať pár kvetných pukov a pomocou mixéra pripraviť smoothie. Len pár minút po vypití smoothie je cítiť pokles napätia. V obzvlášť ťažkých časoch je vhodné dať si smoothie každých pár hodín.

Parný kúpeľ s kvetom harmančeka na inhalovanie
Ak sú dýchacie cesty podráždené, dve polievkové lyžice kvetov harmančeka zalejte pol litrom vody a výpary vdychujte najmenej desať minút.

Vlhké zábaly
Na vonkajšiu starostlivosť o rany a zápaly kože a slizníc je najlepšie používať obklady, oplachy alebo kloktadlo. Za týmto účelom zmiešajte tri až desať g kvetov harmančeka so 100 ml horúcej vody.

dávkovanie
Ak trpíte gastrointestinálnymi poruchami, mali by ste piť 3-5krát denne medzi jedlami šálku čerstvo pripraveného čaju. Ak dôjde k zápalu slizníc v ústach a hrdle, môžete si čaj kloktať niekoľkokrát denne.

Riziká a vedľajšie účinky
Riziká a vedľajšie účinky nie sú známe.

Najlepšie domáce prostriedky na pálenie záhy