€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Grécka živica Kolofónia / Gum Rosin

vyberte veľkosť:
50 gvypredané 1.900
100 gvypredané 3.490
100 g hrubo mletá3 3.790
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: g 13331
Dostupnosť: skladom 3 ks
1.58 bez DPH
1.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Grécka živica Kolofónia / Gum Rosin

Kolofónia, tiež nazývaná grécka smola je tuhá forma živice získanej z rôznych druhov borovíc a niektorých iných ihličnanov. Živica sa zvyčajne vyrába zahrievaním čerstvej kvapalnej živice, aby sa odparili prchavé kvapalné terpénové zložky. Kolofónia alebo grécka živica je druh prírodnej živice extrahovanej z určitých ihličnanov procesom vylučovania borovíc počas ich rastu. Táto borovicová živica je vďaka zmydelneným tukom hojne využívanou zložkou na výrobu mydiel, je považovaná za dokonalý prírodný konzervant.

Často je polopriehľadná a jej farba sa pohybuje v žltých odtieňoch.

Pri izbovej teplote je borovicová živica krehká, ale ľahko sa topí pri mierne vyšších teplotách a je rozpustná v alkohole (na výrobu laku) a zmiešaná s včelím voskom a olejom na výrobu lesku na drevo.

Prírodné opakovane použiteľné obaly na potraviny

Gumová kolofónia je obľúbenou zložkou na výrobu opakovane použiteľných obalov na potraviny z včelieho vosku (často v kombinácii včelieho vosku a jojobového oleja).

Pri výrobe mydla sa používa na výrobu mydla z borovicového dechtu, ktoré sa používa v množstve 2 až 5 % celkového objemu mydla

Výtvarné umenie používa živicu pre temperové emulzie a ako zložku maliarskeho média pre olejomaľby. Je rozpustná v terpentínovom oleji a terpentínovej náhrade a je potrebné ju zohriať.

Zložka depilačného vosku

Hráči sláčikových nástrojov si potierajú sláčiky alebo bloky živice o vlasy sláčika, aby mohli uchopiť struny a prinútiť ich, aby jasne vibrovali.

Používa sa tiež ako tužidlo, vďaka čomu mydlá vydržia dlhšie. Zmydelnená rovnako ako olej, ale bez tvorby glycerínu. Navyše pení a má hodvábny nádych.

Pri pridávaní množstiev musíme byť opatrní, pretože prebytočné živice mydlá zmäkčujú.

- Prírodný konzervant

- Tvrdnutie mydla

- Zvyšuje penu a zanecháva hodvábny dotyk

Molekulová hmotnosť: 302,45 (kyselina abietová)

Opis: Zvyšok po destilácii prchavého olejového oleorezínu získaného z niekoľkých druhov Pinus, Pinus palustris, najmä Pinus caribaea, Pinus pinaster Pinus maritima Solander alebo Pinus silvestris L. Poiret a (fam Pináceas.) .

Fyzikálno-chemické údaje: Hmota žltohnedá sklovitá, s miernym zápachom.

Prakticky nerozpustná vo vode, čiastočne rozpustná v petroléteri a rozpustná v alkohole, acetóne, éteri, terpentíne, niektorých olejoch, zásadách a zriedených roztokoch. Teplota topenia: cca 100 °C.

Vlastnosti a použitie: Obsahuje asi 90 % živičných kyselín a 10 % inertných látok. Medzi živicovými kyselinami je asi 90 % izomérov kyseliny abietovej a ďalších 10 % je zmesou kyseliny dehydroabietovej a dihydroabietovej. Zloženie sa mení v závislosti od zdroja, veku a spôsobu skladovania a zdá sa, že kyseliny sa pri kontakte so vzduchom menia. Je súčasťou niektorých kolódií, náplastí a sadrovej hmoty na znehybnenie. Kedysi súčasť mastí aplikovaných na rany, nebolestivé rany, pupienky, vriedky a pľuzgiere.

Skladovanie: v uzavretých nádobách. CHRÁŇTE PRED SVETLOM.

Použite na mydlo

Dávka: najviac 5% z celkovej hmotnosti olejov.

Živica sa používa hlavne pri príprave priehľadných mydiel, pretože okrem bohatej peny a veľmi jemného dotyku dodáva výnimočnému mydlu čírosť. Mydlu prináša väčšiu konzistenciu a slúži aj ako konzervačná látka (predlžuje výdrž ). Zmydelnené ako oleje, ale bez produkcie glycerínu.

S množstvom, ktoré sa má použiť, je potrebné postupovať opatrne, pretože nadbytok môže zmäkčiť mydlo a na kompenzáciu sa často používa spolu s kyselinou stearovou.

Je to druh prírodnej živice, ktorá sa skladá hlavne z rôznych druhov živičných kyselín, dá sa ľahko rozpustiť v mnohých organických rozpúšťadlách a má špeciálnu chemickú aktivitu. Ide teda o dôležitú surovinu na výrobu papiera, náterov, atramentov, gumy, mydiel, elektronických priemyselných výrobkov, potravinárskej esterovej gumy, kolofónnych esterových živíc atď.
Gum Rosin má vysoký bod mäknutia a kyslosť a má špeciálnu chemickú aktivitu, môže sa ľahko rozpustiť v mnohých organických rozpúšťadlách a esterifikovať a neutralizovať karboxylom a reagovať dvojitou väzbou, disproporcionovať, hydrogenovať a polymerizovať, aby sa optimalizovali jeho fyzikálno-chemické vlastnosti. . Živica môže byť široko používaná pri výrobe papiera, náterov, atramentov, kaučukov, mydiel, elektronických priemyselných výrobkov, potravinárskych esterových živíc, živíc na báze kolofónnych esterov atď.

CAS č.: 8050-09-7
EINECS č.: 232-475-7

INCI: colophonium

Prírodná grécka kolofónia spracovaná tradičnou metódou na Iónskych ostrovoch v Grécku.