logo template4

Extrakt CO2 zo sladkého drievka do kozmetiky

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: M-1260
Dostupnosť: na sklade
4.92 bez DPH
5.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Extrakt CO2 zo sladkého drievka 3 g 

Extrakt má antimikrobiálne, antioxidačné, protizápalové a regeneračné vlastnosti, používa sa v prípravkoch na starostlivosť o pleť a ústnu hygienu.

V priebehu rokov sa extrakt zo sladkého drievka stal známym bylinným prostriedkom na upokojenie pokožky. Nedávne štúdie teraz ukazujú, že výhody extraktu zo sladkého drievka pre pokožku môžu zahŕňať aj adstringentné vlastnosti, antioxidačnú ochranu a schopnosť podporovať žiarivosť pokožky.

Extrakt zo sladkého drievka obsahuje aj koncentrácie flavonoidov, ako je glabridín, ktoré dodávajú pokožke antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty pôsobia na neutralizáciu voľných radikálov prítomných v prostredí. To môže predstavovať inhibičný účinok na množstvo oxidačného stresu nachádzajúceho sa v koži. V dôsledku toho môže použitie extraktu zo sladkého drievka pomôcť upokojiť problémovú pokožku.

Zložky extraktu zo sladkého drievka glabridín a liquiritín môžu tiež využiť svoje oxidačné čistiace schopnosti na podporu žiarivosti pleti. Miestna aplikácia produktov starostlivosti o pleť s extraktom zo sladkého drievka môže pomôcť poskytnúť zdravý lesk a zlepšiť celkovú kvalitu a vzhľad pokožky.

Extrakt z koreňa sladkého drievka (extrakt z koreňa Glycyrrhiza glabra) je bohatý na triterpény (glycimycín), flavonoidy (glabridín), kyselinu 18-beta glycyrrhetínovú (enoxolon) a éterické oleje. Antioxidačné, protizápalové vlastnosti sa mu pripisujú pôsobením glycymicínu, antimikrobiálna depigmentácia vďaka glabridínu. V prírodnej kozmetike sa používa v produktoch určených na akné, atopickú dermatitídu, seboroickú dermatitídu, depigmentáciu, psoriázu, citlivú pokožku a rosaceu.

Aké sú výhody extraktu zo sladkého drievka v prírodnej kozmetike?
Minimalizuje produkciu tyrozinázy v boji proti odfarbeniu:  Extrakt zo sladkého drievka inhibuje produkciu tyrozinázy, a tým inhibuje tvorbu tmavých škvŕn.

Eliminuje prebytočný melanín: Extrakt zo sladkého drievka rozžiari pokožku. Obsahuje liquiritín, aktívnu zlúčeninu, ktorá pomáha rozptyľovať a odstraňovať existujúci melanín z pokožky.Inými slovami, môže nielen pomôcť predchádzať tvorbe nových škvŕn, ale môže tiež vyblednúť existujúce.

Pôsobí ako silný antioxidant: Rovnako ako mnoho iných rastlinných extraktov, sladké drievko obsahuje flavonoid, zložku bohatú na antioxidanty, ktorá znižuje reaktívne formy kyslíka, ktoré starnú a odfarbujú pokožku.

Ponúka protizápalové výhody: Zatiaľ čo samotný flavonoid je protizápalový, existuje ďalšia molekula, licochalcon A, ktorá inhibuje dva zápalové markery, ktoré spúšťajú zápalovú kaskádu.

Môže pomôcť kontrolovať produkciu oleja v pokožke: preto sa extrakt zo sladkého drievka často používa v ajurvédskej medicíne ako liečba lupín.

S akými aktívami môžem kombinovať extrakt zo sladkého drievka?
Kvôli svojim hlavným výhodám sa často mieša s inými antioxidantmi, ako je vitamín E a zosvetľovačmi pokožky, ako je niacínamid a vitamín C.

S čím by som nemal miešať extrakt zo sladkého drievka?
Pretože môže byť trochu dráždivý, nemal by sa používať spolu s retinolom a/alebo hydrochinónom.

Do ktorých produktov môžem zapracovať výťažok z koreňa sladkého drievka?
Rovnako ako u väčšiny produktov so špecifickými zložkami je najlepšie vyrábať pleťové gély, krémy alebo séra, pretože tieto budú vo všeobecnosti koncentrovanejšie a obsahujú vyššie množstvo extraktu zo sladkého drievka.

V ktorú dennú dobu by som mal používať extrakt zo sladkého drievka?
Najlepšie je to v noci, aby ste dosiahli najlepšie výsledky; Ak sa používa ráno, nezabudnite použiť ochranu pred slnkom.

Výroba: extrakciou superkritickou tekutinou s prírodným oxidom uhličitým, štandardizovaný s MCT olejom.
Obsahuje> = 6,0% izoflavánov, napr. licoricidin a licorisoflavan A

Organoleptické vlastnosti: hnedý viskózny extrakt pri izbovej teplote

INCI: glycyrrhiza uralensis root extract, caprylic/capric triglyceride

vlastnosti:
1. anti-dráždivé a protizápalové.
2. antimikrobiálne, antioxidačné.
3. anti-akné.
4. upokojujúce pre zmiernenie ekzému, podráždenej pokožky.

Aplikácie, použitie:
A. vhodné pre zložité prostriedky na ošetrenie pleti, akné, starostlivosti o pleť a ústnu hygienu.
B. ako prísada do krémov, olejov, mastí, balzamov, sér, odporúčané dávkovanie 0,1 - 1%.
C. rozpustný v oleji.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom.

Upozornenia: Nepožívajte, uchovávajte mimo dosahu detí; iba na kozmetické použitie.