logo template4

Citronella esenciálny olej 10ml

Cena 3.49
Dostupnosť: skladom +1
Kód produktu: N 1055
Výrobca: herbalsana
: 24 mesiacov
ks

Citronella ésenciálny olej 10ml

Citronella je bylina, ktorá rastie v niektorých ázijských krajinách a na niektorých ostrovoch v južnom Pacifiku. Vôňa je podobná citrónu, odtiaľ pochádza názov citronella. Esenciálny olej z citronely sa extrahuje z dvoch odrôd citronely. Za antibakteriálny účinok rastliny sú zodpovedné zlúčeniny, ako je izoeugenol, ktorý je súčasťou citronely. Nielenže ničia nebezpečné baktérie, ale blokujú aj ich prípadný vývoj. Preto je podstata citronely užitočná na liečenie infekcií a poranení kože, ale aj tých, ktoré pôsobia na močovú rúru, močový mechúr, prostatu alebo obličky. Tento olej je veľmi dobrým antidepresívom, vyvoláva pocit šťastia, sviežosti a nádeje. Znižuje chronickú únavu, letargiu, vyčerpanie a pomáha oslobodiť myseľ od toxických myšlienok. Jedným slovom, je to oživovač ducha.

Zloženie
Esenciálny olej z citronely (Cymbopogon nardus), 100% čistý 

vlastnosti:

antibakteriálne, antiseptické, protiplesňové, tráviace, diuretické, antipyretické, insekticídne, tonické a povzbudzujúce. Môže sa použiť pri miestnej masáži na: zmiernenie zažívacích porúch, menštruačné kŕče; V prípade kašľa masírujte hrudník a chrbát. Pomáha tiež pri bradaviciach alebo ranách. Zriedený vo vode na kúpanie je užitočný pri infekciách močového mechúra, plesňových infekciách kože, zmierňuje bolesti svalov, kĺbov a reumatické bolesti. Pri kozmetických ošetreniach reguluje vylučovanie kožného mazu z tváre a pokožky hlavy, čím predchádza vzniku akné a lupín. V aromaterapii má úlohu: relaxáciu pri nervovom napätí, úzkosti, depresii, migréne, bolestiach hlavy, únave, letargii alebo strese. V šachu udržuje aj hmyz, najmä komáre.

-Má sviežu vôňu s citrusovými a sladkými tónmi, ktorá sa harmonicky zmieša s ostatnými citrusovými a kvetinovými éterickými olejmi.

Skladovanie: Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo slnečného žiarenia.

Nepoužívajte nezriedený!

Uchovávajte mimo dosahu detí!

Zabráňte kontaktu s očami!

Neodporúča sa pre tehotné ženy, dojčiace matky, ľudí alergických na tento produkt.

Niektoré oleje môžu u citlivých ľudí spôsobiť alergické reakcie, preto je potrebné testovať citlivosť

Len na vonkajšie použitie!

Masáž: 4 - 6 kvapiek éterického oleja zabudovaného do rastlinného oleja.

Kúpeľ: 5-10 kvapiek do vody do kúpeľa.

Aromaterapia: 3 - 5 kvapiek zmiešaných s vodou.


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien