logo template4

Breza listy BIO 100 / 500 / 1000 g

vyberte hmotnosť:
100 g 5.490
500 g 22.590
1000 g 39.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 7071
Dostupnosť: na sklade
4.58 bez DPH
5.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Organické listy brezy

 
Organicky pestované a sušené listy brezy.
 
V ľudovom liečiteľstve sa listy a vetvičky brezy používajú na liečebné účely. Listy a vetvičky sa často varia na protizápalové ošetrenie. Breza obsahuje kyselinu betulínovú, ktorá jej dodáva protizápalové vlastnosti, ktoré sú užitočné pri liečbe stavov, ako sú artritída, vysoký cholesterol, opuchy srdca a obličiek a cystitída.
Liečivé vlastnosti brezy stimulujú tráviaci systém a napomáhajú lepšiemu tráveniu. Jej výživné látky sú tiež účinné pri posilňovaní kostí a posilňovaní celkovej imunity. Odborníci zvyčajne odporúčajú namáčať listy brezového stromu v octe jablčného muštu niekoľko týždňov, aby pomohli pri uvoľňovaní minerálov a stopových prvkov. Tento ocot môžete konzumovať ako súčasť nápojov a jedál a piť ho priamo na liečbu kašľa.
Breza obsahuje silné adstringentné vlastnosti, vďaka ktorým je účinnou prírodnou liečbou kožných stavov, ako je ekzém, dermatitída. Listy brezy môžete namočiť do vody na niekoľko hodín a potom na ošetrenie pokožky použite roztok na umývanie pokožky. Je tiež vhodný na liečenie rôznych iných podráždení pokožky.
Vaňa s brezovou vodou je dobrý spôsob, ako posilniť vlasové korienky a zabrániť problémom, ako sú lupiny.
Brezové listy sa bežne odšťavujú a táto šťava sa používa na liečbu zápalov a infekcií močových ciest, opuchov a obličkových stavov. Odvar z púčikov brezy pomáha zvyšovať močenie, a preto pomáha pri liečbe obličiek.
Breza obsahuje silné močopudné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri preplachovaní škodlivých toxínov, kyseliny močovej a prebytočnej vody z tela. To zase pomáha pri odstraňovaní celulitídy z tela a lieči problémy, ako je obezita v priebehu času. Pomáha tiež pri udržiavaní dobrého zdravia obličiek a pečene.
Púčiky brezy sú bohatým zdrojom vitamínu C, trieslovín a flavonoidov, vďaka ktorým sú účinné pri prevencii vírusových infekcií a dokonca aj pri tvorbe rakoviny.

Akcia a aplikácia: je široko používaná pri obličkových, gastrointestinálnych, srdcových chorobách, reumatizme, kožných chorobách atď. Vo vedeckej medicíne sa uplatňuje od konca 19. storočia, kedy sa potvrdil diuretický účinok listov brezy bielej pri opuchoch srdcového a obličkového pôvodu. Brezové listy a púčiky sú súčasťou mnohých diuretických čajov. Na rozdiel od niektorých iných rastlín s močopudným účinkom (borievka, praslička a pod.) nepôsobia lokálne dráždivo a možno ich opatrne použiť u starých ľudí a pri akútnych zápaloch močových ciest. Nálev alebo odvar z listov sa používa pri ochoreniach obličiek, opuchoch, reume. Pri reume sa robia obklady na boľavé miesto aj s drvenými čerstvými listami.

Na rovnaké choroby sa používajú brezové puky, ktoré majú silnejší účinok ako listy. Odvar z listov sa používa aj pri kožných ochoreniach - ekzémy, lišajníky, vyrážky a pod., pri kŕčoch a bolestiach žalúdka, pri ateroskleróze a pod.

Chemické zloženie. Listy obsahujú asi 0,05% silice, saponíny, triesloviny do 10%, vitamín C, kyselinu nikotínovú a flavonoidné zlúčeniny hyperozid, apigenín, kempferol atď. Listové puky obsahujú až 8% silice s príjemnou vôňou a živicové látky. Šupky obsahujú triterpénový alkohol betulenol, gaulterín, až 15 % tradičných látok, éterický olej atď.

Na liečebné účely sa používajú listy (Folia Betulae), púčiky listov (Gemmae Betulae) a kôra (Cortex Betulae< /span>).

Poskytnuté informácie slúžia iba na vzdelávacie účely a nie sú určené na prevenciu alebo liečenie.
zloženie:
Organické listy Brezy (Betula Alba)
skladovanie:
Skladujte vo vzduchotesnej nádobe na tmavom a suchom mieste