€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Ashwagandha, nakrájaný koreň 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g 8.490
500 g 36.590
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 94564
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 7.08
8.49 ks

Ashwagandha, nakrájaný koreň

Ashwagandha [Withania somnifera], pre mnohých známejšia ako „spiace bobule“.
V krajinách pôvodu, Indii, Pakistane a Afrike, bola táto rastlina dlho známa a je obzvlášť dôležitá v indickom liečiteľskom umení, ajurvéde.

Spiace bobule a jej koreň patria pre svoje všestranné účinky a veľmi dobrú toleranciu k najbežnejšie používaným v ajurvéde, je možné ju použiť v mnohých oblastiach.

Tradične sa používajú listy, koreň a koreňová kôra rastliny a spracované na prášky a čaj. V Indii sa považuje sušený koreň ashwagandha za omladzujúce tonikum,  afrodiziakum a tiež ako narkotikum.

V ajurvédskom liečení má Ashwagandha podobný význam ako ženšen v Číne.

Prípravok ako bylinkový čaj: na upokojujúci bylinkový čaj použite okolo 2-4 g ašvagandy (nakrájanej alebo zomletej). Krátko povarte vo vode, doba máčania je okolo 5 minút.

Miešaný mliečny nápoj:
V Indii sa asi 3 g koreňa pomelú na prášok a varia sa s mliekom. Potom ho nechajte asi 5 - 10 minút lúhovať. Podľa potreby je možné pridať trstinový cukor, med a rôzne koreniny ako vanilka, kardamón, škorica alebo korenie. Ak chcete, môžete tento lahodný chai prepasírovať cez sito a až potom si ho vychutnať. Táto príprava je možná aj s odrezaným koreňom. Je vhodné najskôr uvariť ašvagandu s malým množstvom vody po dobu 5 - 10 minút a potom pridať mlieko (možné aj so sójovým, špaldovým, ryžovým mliekom!) A korenie.

Alkoholický nápoj (tinktúra):
Asi 5 vrchovatých lyžíc koreňa dajte do uzatvárateľnej sklenenej nádoby a zalejte asi 0,5 litrom kvalitnej vodky alebo pálenky, aby boli zakryté všetky časti rastliny. Zmes nechajte stáť asi 3 týždne a pravidelne ju pretrepávajte. Potom preceďte cez kávový filter alebo sito a nechajte stáť ďalšie 2 týždne. Ak je to potrebné, dolaďte medom, vanilkou atď.

Kadidlo:
Pri vydymovaní je vhodné koreň zmiešať s inými vonnými látkami, ako sú kadidlo, palo santo, benzoín, santalové drevo, styrax, kardamón, tulsi, kasia a / alebo ružové alebo jazmínové kvety, aby sa pôvodne štipľavý dym zmiernil.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien