€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Amla C (Amalaki), zdroj vitamínu C, Himalaya, 60 kapsúl

Výrobca: himalaya
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 15441066
Dostupnosť: vypredané
9.08 bez DPH
10.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Amla C (Amalaki), zdroj vitamínu C, Himalaya, 60 kapsúl

Amalaki (indický egreš / Emblica officinalis) je uctievaný pre svoje liečivé výhody už viac ako 3 000 rokov. Podľa ajurvédskeho textu Charaka Samhita je „Amalaki medzi omladzujúcimi rastlinami bezkonkurenčná.“ Je uctievaná ako priaznivá ovocná forma a rešpektovaná ako symbol dobrého zdravia.

Ovocie je dôležitým zdrojom vitamínu C, minerálov a aminokyselín. Jedlé ovocie obsahuje trikrát viac bielkovín a vitamínu C (kyselina askorbová) ako jablko. Má najvyšší obsah vitamínu C zo všetkých prirodzene sa vyskytujúcich látok.

Vedci z Inštitútu prírodnej medicíny na univerzite v Toyame v Japonsku označili Amalaki za veľmi užitočný antioxidant na podporu normálnych úrovní oxidačného stresu počas procesu prirodzeného starnutia tela.

Amalaki, stredne veľký listnatý strom so sivou kôrou a červenkastým drevom, úspešne rastie v rôznych agroklimatických a pôdnych podmienkach. Strom sa nachádza v rovinách a podhorských oblastiach po celej Indii a na ázijskom subkontinente.

Aktívne zložky:

Amalaki je vysoko výživný a je dôležitým potravinovým zdrojom vitamínu C, minerálov a aminokyselín. Dominujúcou aktívnou zložkou Amalaki je skupina trieslovín derivovaných z kyselín gallových a ellagických, ktoré tvoria veľkú časť extrahovateľných nepodráždivých zložiek. Všetky tieto zložky spolupracujú na zvýšení imunity, omladení pokožky, boji proti predčasnému starnutiu a prekysleniu.

Bylinkové funkcie:

Omladenie pokožky: Amalaki ako omladzujúca bylina vyživuje tkanivá v tele a urýchľuje proces regenerácie buniek. Svojimi silnými výživnými vlastnosťami pomáha udržiavať energetickú hladinu a prirodzenú vitalitu. Vyživuje pokožku a zlepšuje jej zdravie.

Predčasné starnutie: Ako silný antioxidant pomáha Amalaki zachytávať voľné radikály. Voľné radikály sú nestabilné ióny na báze kyslíka v tele, ktoré súvisia s predčasným starnutím.

Imunomodulátor: Bylina pomáha pri budovaní imunitného systému tela a poskytuje odolnosť proti mnohým chorobám, najmä chorobám dýchacích ciest.
Starostlivosť o pečeň: Amalaki pomáha udržiavať zdravie a optimálne fungovanie pečene a chráni pečeň pred poškodením buniek.
Dyspepsia a prekyslenie: Amalaki je vynikajúci gastrointestinálny produkt a upokojuje žalúdočné ťažkosti, ako je prekyslenie.

Indikácie:

- Kašeľ, prechladnutie, bolesť hrdla a iné infekcie dýchacích ciest
- Predčasné starnutie
- Opakované epizódy respiračných infekcií
- Dyspepsia a prekyslenie
- Poruchy kože

Zloženie:

Jedna kapsula obsahuje: 250 mg Amalaki (Emblica officinalis).

Pomocné látky: Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza, voda.

Navrhované použitie:

Jedna kapsula dvakrát denne alebo podľa pokynov lekára.

Doplnok výživy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívať pre osoby mladšie ako 14 rokov.

Balenie: 60 vegetariánskych kapsúl