€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

ALOE VERA do kozmetiky 100 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: e 847787877
Dostupnosť: vypredané
2.49 bez DPH
2.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

ALOE VERA do kozmetiky 100 g

ALOE šťava vo vnútri s dužinou listov, najlepšia ingrediencia v kozmetike pre citlivú pokožku

Aloe je rastlina, ktorá patrí do skupiny sukulentov. Najviac sa vyskytuje v púštnych a polopúštnych oblastiach, ako aj na savanách. Je to jedna z najlepších a najobľúbenejších kozmetických, farmaceutických a potravinárskych prísad. Na svete existuje asi 400 druhov aloe, z ktorých 20 má liečivé vlastnosti. V kozmeteológii a farmácii sa používajú dva druhy: aloe stromová (Aloe arborescens Mill.) a aloe vera (Aloe barbadensis Mill.- Aloe vera L.).

Aloe je bežnou zložkou krémov, tonikov a masiek na vlasy. Pôsobí predovšetkým hydratačne, ale aj protizápalovo a adstringentne. Napína, zjemňuje a spevňuje pokožku, regeneruje ju, udržuje vlhkosť, upokojuje podráždenia. Aloe má tiež schopnosť filtrovať slnko. Stimuluje regeneráciu epidermis a granuláciu spojivového tkaniva. Vďaka tomu urýchľuje hojenie pupienkov a drobných rán, pričom vykazuje baktericídny účinok. Odstraňuje zafarbenie a jazvy.

Naše aloe robí čest svojmu menu a slúži ako super zvlhčovač pokožky, úspešne prenáša kyslík do kožných buniek. Dobre známa upokojujúca a ukľudňujúca zložka, ktorá sa po stáročia používa na pomoc pri popáleninách a jazvách. Presne preto je základnou dovolenkovou ingredienciou, ktorá pomáha pri spálení od slnka! 

Zloženie:  aloe barbadensis leaf juice, citric acid, sodium benzoate, potassium sorbate

Rozpustnosť: voda, glykol, etanol

Zápach: bez zápachu

Koncentrácia v kozmetike:
1-95% v závislosti od zloženia

ph: 3,5-5

Hmotnosť: 100 g,  

Väčšie množstvá na vyžiadanie.