logo template4

Žihľava, celé sušené listy, EcoTeas, 20 g

Výrobca: biotea
Záručná doba:: 24 mes
Kód: zdr 21557784
Dostupnosť: na sklade
1.99 bez DPH
2.39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Žihľava, celé sušené listy, EcoTeas, 20 g

- 100% prírodný produkt
- Bez konzervačných látok! Bez farbív!

Žihľava (Urtica) je rod krytosemenných rastlín v rodine žihľavy (Urticaceae). Zahŕňa 30 až 45 druhov, prevažne viacročných bylinných rastlín. Najznámejším predstaviteľom rodu je žihľava obyčajná (Urtica dioica), rozšírená v Európe, severnej Afrike, Ázii a Severnej Amerike.

Užitočné vlastnosti:

Listy byliny majú hemostatický, diuretický a protireumatický účinok; Majú priaznivý vplyv na metabolizmus, znižujú hladinu cukru v krvi. Tento účinok je spôsobený vitamínmi, soľami železa a inými zlúčeninami.

Používa sa na vnútorné krvácanie (maternicové, obličkové, pečeňové) a ako zosilňovač.

Pri ekzémoch u detí veľmi pomáha žihľavový čaj. Ekzém má zvyčajne vnútornú príčinnú látku a mal by byť vnútorne ošetrený bylinkami čistiacimi krv. Žihľava je najlepšia krvotvorná a plazivá liečivá rastlina. A pretože ovplyvňuje pankreasovú žľazu, znižuje obsah cukru v krvi. Na ischias pomáhajú celotelové kúpele so žihľavou.

Vďaka krvotvorným enzýmom pomáha pri podvýžive, anémii a ďalších závažných ochoreniach krvi. Žihľava ovplyvňuje piesok v obličkách a močovom mechúre.

V bulharskej medicíne sa žihľava používa na reumu, zrýchlený tep, závraty, bolesti hlavy, epilepsiu, hystériu, kašeľ, dýchavičnosť, vodku, žltačku, cukrovku.

Zloženie:

Sušené, celé listy žihľavy (Urtica dioica).

Spôsob prípravy:

1 polievkovú lyžicu bylinky pridajte do 400 ml vriacej vody. Varte najmenej 5 minút alebo kým nedosiahnete požadovanú intenzitu arómy. Pred konzumáciou preceďte. Môžete pridať plátok citrónu alebo osladiť medom. Môžeme podávať aj ako studený nápoj.

Balenie: 20 g