€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Zázvorový extrakt 10 ml

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: f 1025
Dostupnosť: na sklade
2.49 bez DPH
2.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Zázvorový extrakt 10 ml

Zloženie: glycerín, voda, extraktívne látky z koreňa zázvoru (1 kg výrobku obsahuje extrakt zo 230 g koreňa)

Môže sa použiť ako aróma do potravín alebo prísada do kozmetiky.

Zázvor, jedna z najznámejších rastlín od staroveku, má vynikajúce vlastnosti proti starnutiu vďaka svojej schopnosti takmer úplne inhibovať degradáciu kolagénu inhibíciou kolagenázového enzýmu. Umožňuje udržiavať hladinu bielkovín v dermis a pružnosť pokožky. Pôsobí tiež ako antioxidant a protizápalovo. Koreňový extrakt zo zázvoru sa používa vo formuláciách na pleťové a vlasové výrobky vrátane regeneračných, masážnych a prípravkov proti lupinám.
Pomáha zlepšovať pokožku poškodenú slnkom
Jedným z hlavných lákadiel extraktu z koreňa zázvoru pre pokožku je jeho schopnosť pomôcť napraviť poškodenie slnkom. Pravdepodobne ste boli v situácii, keď ste si zabudli natrieť krém na opaľovanie alebo ste ho neaplikovali správne, len aby ste boli popálení - to môže v neskoršom živote viesť k problémom s pokožkou.

Medzi príznaky pokožky poškodenej slnkom patria spáleniny, vrásky, nerovnomerný tón pleti, melazma, tmavé škvrny a pod. Poškodeniu slnkom sa dá často predísť ochranou pokožky pomocou širokospektrálneho krému na opaľovanie. Ak k poškodeniu už došlo, niektoré znaky je možné napraviť náležitou starostlivosťou o pokožku.

Vedecké štúdie preukázali protizápalové vlastnosti extraktu z koreňa zázvoru. Ďalej publikovaná štúdia o oprave a regenerácii rán preukázala sľubné účinky na hojenie poškodenia kože.

Bojuje proti voľným radikálom a účinkom starnutia
Extrakt z koreňa zázvoru začiarkne všetky políčka, pokiaľ ide o pomoc pleti v boji proti nežiaducim votrelcom. Všetky výhody sa spájajú v ochrane proti agresorom životného prostredia, ako sú ultrafialové lúče, znečistenie a drsné klimatické podmienky, ktoré poškodzujú kožnú bariéru.

Medzi bežné antioxidanty patrí vitamín C, vitamín B3 a - uhádli ste - extrakt z koreňa zázvoru. V priebehu rokov spôsobujú voľné radikály oxidáciu vo vašom systéme, degradujú kolagén v pokožke a vedú k strate pružnosti a pevnosti. To spôsobuje výskyt vrások, jemných vrások a ochabnutie. Aj keď je starnutie prirodzené, predčasné zobrazovanie rokov sa dá oddialiť.

Podľa štúdie publikovanej v Dermato-Endocrinology môžu antioxidanty ako extrakt z koreňa zázvoru používané v starostlivosti o pleť spomaliť odbúravanie kolagénu znížením škodlivých voľných radikálov.

Podporuje hladkú a rovnomernú pokožku
Vedci začali študovať výhody extraktu z koreňa zázvoru pre textúru a rovnomernosť pokožky. Vedecké štúdie spoločnosti Per Healthline preukázali, že zázvorový extrakt môže zlepšiť drsnosť pokožky a povzbudiť jemnú pokožku, ktorá je hladká na dotyk.

Extrakt z koreňa zázvoru môže tiež vylepšiť nerovnomerný tón pleti, pretože jeho antioxidačné vlastnosti pomáhajú vyblednúť tmavé škvrny a melazmu.

Aby ste zabránili a liečili poškodenie slnkom, spomalili starnutie pokožky, vyhladili textúru pokožky a posilnili jej bariéru, zvážte zavedenie extraktu z koreňa zázvoru do svojej starostlivosti o pleť.