logo template4

"Včelia bomba" - Zdravý balíček

- 10%
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: bal 901
Dostupnosť: na sklade
16.43 bez DPH
19.71 ks
Pôvodná cena 21.90, Zľava 10 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

"Včelia bomba" - Zdravý balíček

Zdravý balíček "Včelia bomba" obsahuje: bulharský prírodný akáciový med, včelí peľ, propolis - tyčinku a propolisovú tinktúru.

Bulharský včelí peľ, prírodný, 100 g

Včelí peľ je zásadité jedlo, ktoré odborníci na výživu považujú za najkompletnejšie jedlo v prírode. Včelí peľ je bohatým zdrojom vysoko kvalitných bielkovín. Včelí peľ obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Vďaka vysokej hladine bielkovín a aminokyselín je vynikajúcim posilňovačom a mozgovou potravou. Niektoré z prítomných aminokyselín zahŕňajú: cystín, lyzín, histidín, arginín, kyselinu asparágovú, treonín, glutamín, prolín, glycín, alanín, valín, metionín, izoleucín, leucín, tyrozín, fenylalanín a tryptofán.

Včelí peľ je látka používaná predovšetkým vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle. Nie je to náhoda, pretože jeho zloženie je mimoriadne bohaté a obsahuje 35% uhľohydrátov; 20% bielkovín; esenciálne aminokyseliny; enzýmy; všetky vitamíny B; beta karotén; Vitamín C s antioxidačným účinkom; Vitamín D s obrovským významom pre metabolizmus vápnika v tele a pre stavbu chitínu u včiel a kostných porúch u ľudí; Peľ obsahuje aj stopové prvky, rastový hormón a ďalšie biologicky aktívne látky, ktorých zloženie nie je dodnes známe.

Prírodná propolisová tinktúra - 30 ml

Propolis má komplexnú chemickú zlúčeninu s viac ako 90 rôznymi zložkami. Medzi ne patria prírodné živice (polyfenoly), éterické oleje, vosky, vitamíny, stopové prvky, minerály, enzýmy a prírodné tepelne odolné antibiotiká. Propolis má silné protizápalové, antiseptické, regeneračné, antiseptické a protiplesňové terapeutické vlastnosti.
Propolis sa môže používať externe aj interne. Aplikuje sa na pokožku a najčastejšie sa používa pri liečbe rán, popálenín a miernych zápalových procesov. Pri použití vnútorne môže propolis priaznivo ovplyvniť rôzne žalúdočné ťažkosti a choroby (vredy, gastritída, kolitída). Často sa používa na prevenciu chrípky. Propolis pomáha normalizovať cholesterol a tuky v krvi. Pred použitím sa poraďte s odborníkom.

Na výrobu propolisu sa zhromažďujú iba živicové látky. Pomocou týchto látok včely pokrývajú steny úľa a chránia tak kráľovskú rodinu.

Propolis (včelie lepidlo) obsahuje bielkoviny, aminokyseliny, vitamíny, minerály a flavonoidy. Má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. V minulosti sa propolis používal vnútorne na boj proti baktériám, plesniam, parazitom a vírusovým infekciám vrátane tuberkulózy, kandidózy, malárie a nachladnutia. Propolis sa často používa na liečbu rôznych chorôb slizníc vrátane vredov tráviaceho traktu a kolitídy. Je vhodný aj na miestne použitie v offsetoch. Silný regeneračný účinok propolisu je pravdepodobne spôsobený jeho bioaktívnymi zložkami, medzi ktoré patria flavonoidy, fenoly, terpény, kyselina benzoová, aminokyseliny a vitamíny.

Bulharský med - Akácia, prírodný, Ambrozia, 450 g

Prírodný med obsahuje robinín, akáciu, éterický olej. Skvelé antiseptikum. Používa sa pri nespavosti, gastrointestinálnych a žlčových ochoreniach, tlmí kašeľ. Je považovaný za jeden z najkvalitnejších medov a zvyčajne má vyššiu cenu. Kryštalizuje veľmi pomaly, preto je jedným z najpopulárnejších. Jeho farba je svetlá, číra, žlto-zlatá. Chuť je príjemná, sladká, s charakteristickou arómou akácie.

Bulharský akáciový med má: výrazné antimikrobiálne a antiprotozoálne vlastnosti. Obsahuje silicu zloženú z esterov kyseliny salicylovej. Používa sa ako tonizujúci prostriedok pri nespavosti, gastrointestinálnych, žlčových a obličkových ochoreniach. Existuje mierny expektoračný účinok.

Prečítajte si: Včelí peľ: výhody a použitie