logo template4

Tepezcohuite / mimosa hostilis prášok 50 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: a 1623
Dostupnosť: vypredané
5.83 bez DPH
6.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Tepezcohuite / mimosa hostilis prášok

Tento mexický „kožný strom“, bohatý na flavonoidy, je uznávaný pre svoje výnimočné cnosti. Adstringentný, čistiaci a upokojujúci sa používa na formulovanie starostlivosti o poškodenú alebo vadnú pokožku alebo dokonca na starostlivosť proti starnutiu.

Ponúkame vám vzácny a zázračný rastlinný prášok z Južnej Ameriky. Tépezcohuitový prášok, národné dedičstvo Mexika , má mimoriadne regeneračné vlastnosti známe od čias Mayov. Tépezcohuite, ktorý má latinský názov  Mimosa tenuiflora , je tŕnistý strom, ktorý sa vyskytuje v určitých oblastiach v severnej Južnej Amerike, od severnej Brazílie po južné Mexiko. Drvená tepezcohuitová kôra bola mayskými liečiteľmi používaná od 10. storočia pre jej magický účinok na úľavu pri liečbe kožných lézií a popálenín a na hojenie rán bez zanechania stopy . V Mexiku sa dodnes používa a  v mexickom dialekte znamená doslova „  strom kože “, je obzvlášť účinný pri liečbe popálenín. Po rôznych katastrofách, ktoré postihli tento región, vrátane výbuchu plynového závodu v Mexico City v roku 1984 a zemetrasení v roku 1985, sa prášok Tépezcohuite úspešne použil na riešenie nedostatku liekov umožňujúcich liečbu ťažkých popálenín . Získané veľkolepé výsledky viedli k tomu, že vedecká komunita upriamila pozornosť na výhody takéhoto použitia. Na druhej strane jej protizápalové a antibakteriálne vlastnosti , ako aj schopnosť regenerovať pokožku jej priniesli prezývku „ zázračná rastlina “, a bola preto klasifikovaná ako súčasť národného dedičstva Mexika .

Triesloviny sa kedysi používali na „opaľovanie“ kože, to znamená, že bola odolná proti hnilobe. Tieto zlúčeniny majú teda veľmi silné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti . Účinkujú tiež na zvýšenie nepriepustnosti pokožky a jej spevnenie . Adstringenty , sťahujú póry, a môžu sa preto použiť na mastnú a aknóznu pleť, ale tiež na boj proti poteniu. Vďaka svojej schopnosti zachytávať voľné radikály sú tieto zložky tiež antioxidanty . Triesloviny, ktoré blokujú pôsobenie určitých enzýmov zodpovedných za starnutie pokožky, sa tak aktívne podieľajú na boji proti rôznym agresiám (stres, UV ...) a sú užitočné v starostlivosti proti starnutiu .
Tento prášok obsahuje aj flavonoidy, pigmenty zodpovedné za sfarbenie rastlín, ktoré majú venotonické vlastnosti . To má za následok stimuláciu žilovej a kapilárne krvný obeh a zvyšujú intracelulárny výmen , proces hojenia je potom zlepšená . S hlavnou proti voľným radikálom akciu, ktoré inhibujú tvorbu voľných radikálov, ktoré napádajú kolagén, elastín a kyselina hyalurónová, a tým spomaľuje proces starnutia pokožky .
Prášok Tépezcohuite obsahuje aj saponozidy ,zaujímavé regeneračné látky pre bunky .
Vďaka spoločnému pôsobeniu týchto rôznych zlúčenín je tento prášok z kôry silným liečivým prostriedkom . Tento púder, ktorý sa nanášana pokožku, má veľmi silnú regeneračnú silu a môže sa použiť na starostlivosť o jazvy, strie.Tépezcohuite sa tak používa v kozmetických prípravkoch zameraných na regeneráciu kožného tkaniva (popáleniny, praskliny ...) alebo na napnutie, póry. Má tiež ďalšie zaujímavé zlúčeniny, ako napríklad:

 • Silný liek proti bolesti zodpovedný za okamžitú úľavu popálenín
 • Ostatné bakteriostatické a fungicídne zlúčeniny, ktoré pomáhajú čistiť a hojiť kožné lézie
 • aminokyselín (leucín, valín, tyrozín, arginín a lyzín), ktoré uľahčujú dobrú úroveň hydratácie pokožky.
Tento prášok obsahuje aj niekoľko stopových prvkov nevyhnutných pre správny vývoj rôznych biochemických procesov v bunkách, ktoré majú vyváženú pokožku a žiarivé zdravie, medzi ktorými nájdeme horčík, železo, meď, zinok a mangán. 
Tento prášok má regeneračné a opravné vlastnosti epidermis medzi najviac efektné známe v rastlinnej ríši. 
 
 • Účinné hojenie a regenerácia a revitalizácia pokožky
 • Sťahujúci : sťahuje veľké póry
 • Bohatý na antioxidanty : pred známkami predčasného starnutia

INDIKÁCIE

 • Starostlivosť o jazvy
 • Jemná pokožka
 • Napadnutá pokožka (UV žiarenie, znečistenie, stres atď.)
 • Problémová pokožka
 • Starostlivosť o strie (preventívne a liečebné)

POUŽÍVA SA

Používajte ako prísadu do svojich prípravkov

 • Revitalizačné kúry: balzamy, mlieka, krémy ...
 • Po opaľovaní
 • Hydratačná starostlivosť o horné vrstvy pokožky: krémy, gély, balzamy, mlieka ...
 • Spevňujúce krémy na tvár
 • Opravné krémy
INCI: Mimosa tenuiflora bark extract
Funkcia: Liečivá aktívna zložka, veľmi silný prostriedok na opravu pokožky, silný sťahujúci prostriedok
Kvalita: 100% čistý a prírodný rastlinný prášok
Prevencia

- Uchovávajte mimo dosahu detí.
- Dôrazne sa odporúčajú rukavice, okuliare, prášková maska ​​a plášť.
- Práškový výrobok, nepoužívajte v blízkosti zdrojov vetrania.

dávkovanie 2 AŽ 10%

NEROZPUSTNÝ VO VODE, ale dispergovateľné vo vode

NEROZPUSTNÝ V OLEJI

 • V maskách a obkladoch: použite prášok Tépezcohuite zmiešaný s inými prírodnými práškami (íly, rastlinné prášky ...), ktoré tvoria pastu s vodou.
 • V krémoch, géloch, krémoch ... : pripravte hydroglycerínový macerát z Tépezcohuitu a zabudujte ho do vodnej fázy.

Saponozidy sú rozpustné vo vode. Aby ste mohli v plnej miere využiť výhody prášku Tépezcohuite, je potrebné ho extrahovať vodnou zmesou, ideálne vodou / glycerínom.

TEPEZCOHUIT HYDROGLYCERINOVÝ MACERÁT RECEPT

 

Celkové požadované množstvo macerátu 50 ml 100 ml
Rastlinný glycerín: 5 ml 10 ml
Minerálka : 45 ml 90 ml
Tepezcohuitový prášok: 5 g 10 g

Vyberte množstvo zodpovedajúce množstvu potrebnému vo vašom vzorci. Na vyrovnanie strát spôsobených filtráciou si vezmite malú rezervu.


Príprava:

1 / Zmiešajte minerálnu vodu a glycerín vo vzduchotesnej fľaši predtým vydezinfikovanej (prepláchnutím liehom) pri dodržaní hygienických opatrení
2 / Odvážte množstvo prášku pomocou váhy
3 / A pomocou lievika nalejte prášok do vodnej zmesi
4 / Dobre pretrepte, aby sa prášok dobre rozptýlil v tekutine.
5) Nechajte macerovať 24 hodín mimo dosahu vzduchu a svetla, za občasného miešania
6 / Po macerácii prefiltrujte cez kávový filter alebo vhodnú čistú handričku.
7 / Filtrát zozbierajte a preneste pomocou čistej pipety do vzduchotesnej a čistej fľaše, ktorá bola predtým dezinfikovaná

Použitie:

Tento extrakt je pripravený na zabudovanie ako vodná fáza do vašej starostlivosti.
Buďte opatrní, bez konzervačných látok je tento extrakt veľmi citlivý na mikrobiálne znečistenie. Určite ho rýchlo použite a uložte do chladničky.
Ak si ho chcete nechať dlhšie, budete  musieť pridať konzervant: 10 kvapiek extraktu z grapefruitových jadier alebo Cosgard na 50 ml macerátu a 20 kvapiek na 100 ml macerátu.

INCI: Mimosa tenuiflora bark extract