€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Sada olejov Synergia pre športovcov

Sada olejov Synergia pre športovcov

Šport je úsilie, ktoré často súvisí s testovaním vlastného tela. A pre snahu o zvýšenie komfortu sme pre vás vybrali synergiu prírodných olejov, ktoré uľavia vašim svalom a vyhnú sa tak kŕčom a iným bolestiam. Pre vašu snahu ísť ruka v ruke s pohodlím vám prinášame výber esenciálnych olejov, ktoré sú dokonalým spoločníkom pre všetkých športovcov. Používajte pred aj po tréningu na zahriatie a prípravu tela, ale aj na zmiernenie potréningového napätia, svalových bolestí.
Táto sada obsahuje:
 
- jeden mätový esenciálny olej - 10 ml
 
- jeden esenciálny olej z eukalyptu citriodora - 10 ml
 
- jeden esenciálny olej Wintergreen Gaultheria - 10 ml
 
- jeden esenciálny olej Lavandin - 10 ml
 
- jeden esenciálny olej Amyris - 10 ml
 
- jeden rastlinný olej z arniky - 100 ml

- jednu prázdnu fľašu 50 ml s pipetou
 
Výber olejov:
 
AKO NOSNÝ OLEJ NA RIEDENIE esenciálnych OLEJOV PRE VAŠICH ŠPORTOVCOV: 
Nosný olej ARNICA je dobre známy tým, že pomáha zlepšovať krvný obeh a redukovať hrbole a modriny, hematómy a opuchy. Má protizápalové vlastnosti a upokojuje napätie svalov a šliach.
 
NASLEDUJÚCE esenciálne oleje SÚ NAJLEPŠÍ PRIATELIA ŠPORTOVCA:
 
Esenciálny olej zimozeleňový / wintergreen sa skladá hlavne z molekúl metylsalicylátu a je známy svojimi vlastnosťami na rozšírenie kapilár, zvýšenie krvného obehu (teda pocit tepla a začervenanie pokožky) a tlmenie bolestí (analgetikum), najmä pri akútnych bolestiach kĺbov a svalov. Je tiež známy ako silný svalový relaxant (proti kŕčom) a pomôže uvoľniť mimovoľné svalové kontrakcie, kŕče a spazmy. Esenciálny olej Wintergreen sa používa na prípravu svalov na námahu a na zmiernenie stresu vďaka svojmu zahrievaciemu účinku.
 
Eukalyptový esenciálny olej Citriodora je známy svojimi protizápalovými vlastnosťami. Prirodzene sa odporúča na boj proti celkovej záťaži tela, kĺbov a svalov.
 
Esenciálny olej Lavandin je obzvlášť známy pre svoje upokojujúce, anxiolytické a sedatívne vlastnosti, ktoré vám pomôžu uvoľniť celé telo a posilniť účinky ostatných olejov.
 
Esenciálny olej z mäty piepornej pre svoje „ľadové“ chladivé účinky na pokožku.
 
Esenciálny olej Amyris sa tradične používa ako celkové lymfatické a žilové, obehové, kardiotonické dekongestívum.

Ako namiešať si vlastný športový masážny olej (na prípravu alebo uvoľnenie svalov, kĺbov, napätia...)?
 
V 3 polievkových lyžiciach (30 ml) arnika nosného oleja pridajte 4 kvapky Peppermint, 28 kvapiek Eucalyptus citriodora, 28 kvapiek Wintergreen, 28 kvapiek lavandin a 28 kvapiek Amyris.
 
Zatvorte fľašu, pretrepte a označte.
 
Váš masážny olej je pripravený na použitie
Masáž na natiahnutých, ťahaných, namáhaných alebo citlivých miestach (nohy, ruky atď.) pred tréningom: ako svalové prebudenie pred rozcvičkou/strečingom. Táto masáž by nemala trvať dlhšie ako 10 minút. Aplikujte rýchlym trením a posuvným tlakom na zahriatie svalov.
Po tréningu: Dobre sa natiahnite, naneste na očistenú pokožku a masírujte asi 15 až 20 minút.
Aplikujte pomalým kĺzavým tlakom, aby ste hlboko uvoľnili svaly a podporili krvný obeh a opravili mikrolézie zodpovedné za bolesti. Potom si premasírujte svaly, aby ste zmiernili bolesť svalov.
 
Ak si vyberiete len bodové ošetrenie, použite 1 kvapku esenciálneho oleja na 4 kvapky nosného oleja.
Neváhajte použiť arnikový olej samotný, pretože má svoje vlastné protizápalové vlastnosti.
 
Nepoužívať počas prvých 3 mesiacov tehotenstva/dojčenia
Uchovávajte mimo dosahu detí a domácich zvierat.
Vo všeobecnosti vždy pred prvým použitím esenciálnych olejov vykonajte náplasťový test na koži. Alergický test vždy vykonajte s namiešaným olejom v záhybe lakťa pred ďalším použitím.
NEPOUŽÍVAJTE NEZRIEDENÉ a v prípade pochybností vyhľadajte lekára a odborníka
Wintergreen by nemali užívať ľudia na antikoagulačnej liečbe, alergici na kyselinu salicylovú (aspirín...), ani ľudia s ekzémom, astmou, vredom, prietržou, krvácaním alebo ktorí musia podstúpiť operáciu.
 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien