logo template4

RAW kakaový prášok Criollo - organický - 125g

Cena 5.15
Dostupnosť: skladom +1
Kód produktu: z SKU12591
Výrobca: Biodynamic Life
: 24 mesiacov
ks

RAW kakaový prášok Criollo - organický - 125g

Kakaovník rastie v úrodných lesoch južnej Ameriky. Kakao a čokoláda sú obľúbené nielen pre svoju výraznú chuť, ale aj pre svoje vlastnosti. Vedecký názov kakaa je „Theobroma“. Je odvodený z gréckych slov „Boh“ a „Jedlo“ a znamená jedlo Bohov. Biodynamic Life vám poskytuje túto úžasnú kvalitu kakaového prášku Criollo.
Criollo - O tomto vynikajúcom a vzácnom kakau je známe, že je kráľovnou všetkých odrôd kakaa. Je veľmi kvalitný, s bohatou arómou a chuťou a je trochu horký. Používa sa na výrobu najznámejších čokolád na svete. Produkcia tejto odrody predstavuje iba 5% svetovej produkcie kakaa.
Ako pripraviť horkú čokoládu:
½ šálky kakaového prášku
¼ hrnček kokosového oleja
2 lyžičky medu
½ čajovej lyžičky vanilky
Štipka soli

Vo veľkom hrnci na miernom ohni rozpustíme kokosový olej, neskôr pridáme med, vanilkový extrakt, soľ a dobre premiešame. Po tom pridajte kakao a rýchlo premiešajte. Teplo musí byť nízke, pretože zmes môže byť lepkavá. Počas miešania kakaa môžete hrniec zložiť z ohňa.
Zmes rozotrite špachtľou na nelepivom podnose a potom ju odložte na jednu hodinu do chladničky. Neskôr to nakrájajte na kúsky. Môžete tiež pridať do zmesi čokoľvek podľa vlastnej túžby: orechy alebo sušené ovocie. Med si môžete tiež upraviť podľa vlastnej chuti a sladkosti.
Nutričná hodnota na 100 g:
Energia - 1674kJ / 400kcal;
Tuky - 10,00 g,
z toho nasýtené 6,6 g;
Sacharidy 53,3 g,
z toho cukry 0g;
Vláknina 33,3 g
Bielkoviny 26,6g
Soľ 0,00g
Zloženie:
Surové nespracované kakao Criollo vyrobené z kakaových bôbov (mleté, extrahované, sušené) pri miernych teplotách (45 - 47 ° C), pri ktorých sa zachovávajú všetky cenné živiny bez potreby vysokých teplôt.
Tento produkt sa vyrába na mieste, kde sa spracováva sója, sezam, lepok, orechy so škrupinami a arašidy.
125 g


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien